دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

تفاوت جاوا و kotlin

در این بخش از آموزش اندروید به تفاوت جاوا (java) و کوتلین (kotlin) می پردازیم.

کوتلین kotlin یک تفاوت بزرگ با جاوا دارد و آن این است که سینتکس آن به هیچ وجه با جاوا هیچ ارتباطی ندارد و کسی که قبلا با kotlin کار نکرده باشد و آن را بلد نباشد نمیتوان آن را به راحتی یاد بگیرد.

با این وجود باید همواره به این نکته توجه داشته باشید که تقریبا از همه ی ابعاد میتوان گفت که این زبان به شدت با کدهای جاوا سازگاری دارد و هم اکنون بسیاری از کمپانی ها معروفی که از جاوا استفاده میکردند زبان kotlin را برای آینده ی خود در نظر گرفته اند و تا جایی که ممکن است این زبان را برای خود انتخاب میکنند.

البته این که یک کمپانی بتواند این تغییر بزرگ را اعمال کند جای تعمل دارد و به سادگی نمیتوان دلیل آن را عنوان کرد . این حتی میتواند به دلایل اقتصادی و بسیاری از دلایلی که به آن فکر نکرده اید باشد ولی سوال اصلی این است که چرا باید kotlin را انتخاب کنید.

دلایل اصلی انتخاب kotlin

مهمترین دلیلی که میتوانیم در ابتدا به آن اشاره کنیم این است که این زبان بسیار راحت و قابل یادگیری است و مانند زبانی مانند پایتون از این نظر بسیار محبوب و دوست داشتنی خواهد بود.

دلیل بعدی انتخاب زبان kotlin سازگاری آن با کدهای جاوا است یعنی شما میتوانید از همین امروز تصمیم بگیرید که برای آپدیت اپلیکیشن های اندروید خود از این زبان استفاده کنید و در کنار زبان جاوا درجاهایی که لازم میدانید این کدها را قرار دهید.این مهم ترین ویژگی ای است که دوستداران جاوا را به سمت زبان kotlin کشانده است.

نکته ی بعدی همانطور که به آن اشاره کردیم پشتیبانی آن توسط شرکت گوگل است .این یعنی تا زمانی که قصد دارید از این زبان در محیط اندروید استودیو استفاده کنید هیچ مشکلی نخواهید داشت.

همچنین با رسمی دانستن این زبان توسط شرکت گوگل اطمینان خواهید یافت که جمعیت توسعه دهندگانی که از این زبان استفاده میکنند به شدت افزایش خواهد یافت و شما میتوانید به راحتی آموزش آن را در فروم های مختلف مشاهده کنید و هر زمان که به مشکلی برخورد کردید آن را با سایر توسعه دهنده گان به اشتراک بگذارید.

سخن پایانی

به هرحال سعی کردیم در این مطلب به دو زبان مهم و معروف برای استفاده در اندروید استودیو بپردازیم .در نهایت این شما هستید که زبان مورد نیاز و مورد علاقه ی خود را انتخاب خواهید کرد فقط باید توجه کنید حتما این کار باید در ابتدای مسیر یادگیری برنامه نویسی اندروید صورت بگیرد چون بعد از ان دیگر به هیچ وجه منطقی به نظر نخواهید رسید و این کار نمیتوانید انجام دهید .پس باید حتما این انتخابتان تا جایی که ممکن است از روی تفکر و تحقیق باشد.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر