Emulator

در این بخش از آموزش اندروید به سراغ Emulator یا شبیه سازها می رویم و بصورت حرفه ای با آن آشنا می شویم و با انواع Emulator ها آشنا می شویم.

Emulator چیست؟

در این مطلب سعی کردیم به صورت کامل به بحث شبیه ساز یا Emulator  ها بپردازیم تا تمامی سوالاتی که در این مبحث وجود دارد مطرح شود.اغلب کمتر مشاهده میشود که روی این مبحث به صورت جدی و اساسی وقت گذاشته شود و تا جایی که امکان دارد مختصر آن را بیان میکنند پس بهتر است در این بخش با ما به صورت جدی همراه باشید تا جای هیچ سوالی برایتان در این زمینه باقی نماند.

طراحی اپلیکیشن اندروید قطعا ملزم به دانستن نکات زیادی است که باید آن ها را بدانید.زمانی که به توسعه ی یک اپلیکیشن اندروید میپردازید قطعا زمان های زیادی وجود دارد که باید اپلیکیشن خود را تست کنید.این کار میتواند توسط یک گوشی اندروید یا یک emulator  بر روی رایانه تان انجام بپذیرد.

Emulator

به طور کلی هر کدی که به برنامه خود اضافه میکنید لازم است که بعد از آن یک بار اپلیکیشن خود را تست کنید تا در صورت بروز خطا بتوانید در همان مرحله آن را رفع کنید.چون در صورتی که این کار را به آخر موکول کنید تقریبا به امری محال تبدیل خواهد شد که از پس آن برنخواهید آمد پس باید به فکر ابزاری باشید که بتوانید در هر لحظه از آن استفاده کنید.

شبیه سازها در اندروید استودیو

کاری که emulator  انجام میدهد این است که یک گوشی و یا یک تبلت واقعی را به صورت کامل شبیه سازی میکند.به طوری که زمانی که اپلیکیشن را در emulator  مورد نظر تست میکنید مانند آن است که این اپلیکیشن روی دستگاه واقعی اندروید تست شده است.

Emulator

کاربرد emulator

یکی از کاربردهای اصلی که استفاده از emulator  ها را تا حدی ضروری جلوه میدهد توانایی انعطاف پذیری آن هاست.این به آن معنی است که  با استفاده از یک emulator  میتوانید رفتار چند تلفن همراه را شبیه سازی کنید.این امکان وجود ندارد که شما بتوانید گوشی های زیادی را خریداری کنید.نهایتا اگر برنامه نویس حرفه ای و با سابقه ای باشید خواهید توانست تنها چند اسمارت فون تهیه کنید و جمعا با تلفن همراه های دوستان و آشنایان این را به چند عدد برسانید.

این کار هم به راحتی امکان پذیر نیست و شما باید وقت و هزینه ی زیادی را صرف این کار کنید.تست کردن یک برنامه روی گوشی های مختلف این اطمینان را به شما خواهد داد که برنامه تان به خوبی میتواند روی گوشی های مورد نظر اجرا شود و شما میتوانید قبل از اینکه کاربران مشکلی را روی  گوشی خاصی احساس کنند خودتان به این موضوع فکر کنید و به اصلاح آن بپردازید.

مزیت emulator

تذکر دادن یک مشکل از برنامه توسط کاربر شاید در ابتدا خوب به نظر برسد و شما بتوانید آن را رفع کنید ولی به طور کلی نمیتواند ایده آل باشد و به اصالت برنامه ی شما میتواند صدمه وارد کند و آن را زیر سوال ببرد.ضمن اینکه بسیاری از کاربران این اشکالات را گزارش نخواهند داد و با اولین مشکل از برنامه شما زده خواهند شد و آن را ترک میکنند.حتی ممکن است به دیگران توصیه کنند که اپلیکیشن شما را به هیچ وجه نصب نکنند.با وجود این مسائل شما باید از یک emulator  استفاده کنید که بتوانید در آن شرایط مختلف را شبیه سازی کنید.شما با استفاده از emulator  ها به راحتی میتوانید اپلیکیشن خود را روی هر دستگاهی که میخواهید شبیه سازی کنید.اندازه ی صفحه نمایش ها را تغییر دهید مقدار استفاده از رم و cpu را مشخص کنید و به طور کلی شرایطی را داشته باشید که با استفاده از یک گوشی خاص تفاوتی نداشته باشد.

بر روی خود برنامه ی اندروید استودیو به صورت دستگاه های مجازی قابل اجرا هستند به این صورت که شما با توجه به api  که قرار است برنامه ی خود را در آن اجرا کنید فایل هایی را دانلود میکنید  که به راحتی به این وسیله میتوان از دستگاه های مجازی استفاده کرد.

این کار با استفاده از sdk manager  هم امکان پذیر است و میتوانید فایل های emulator  که نیاز دارید را به راحتی پیدا کنید و مورد دانلود قرار دهید.

فایده ی استفاده از این روش این است که راحت تر از روش های دیگر صورت میگیرد و به جز فایل خود شبیه ساز شما نیاز به دانلود فایل های دیگر ندارید.

Emulator

ولی باید بدانید که استفاده از این روش بر روی سیستم عامل ویندوز معمولا پیشنهاد نمیشود و بهتر است که شما از روشی دیگر استفاده کنید چون در این صورت سرعت مناسبی نخواهد داشت و دائما دچار مشکلاتی میشوید.
مهمترین نکته در انتخاب یک emulator سرعت اجرای آن است چون خیلی از مواقع باید بتواند اپلیکیشن شما را با سرعت بالا اجرا کند و در صورتی که از پس این کار با سرعتی مطلوبی بر نیاید بهتر است به فکر emulator دیگری باشید .


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر