دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

پکیج (package) در اندروید

در این بخش از آموزش رایگان اندروید آموزش رایگان اندروید پکیج ها (package) می رویم.

زمانی که شما در یک مارکت اپلیکیشن گشت و گذار کنید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که از میان میلیون ها اپلیکیشن چطور قابل شناسایی خواهد بود؟؟ و شناسه ی آن به چه صورتی است؟

اگر اینکار مثل نام کاربری بود قطعا برنامه نویسان به مشکلات بسیاری برخورد میکردند.مثلا برای 2 اپلیکیشن که در مارکت های مختلف وجود دارد باید بررسی دقیقی صورت میگرفت که دارای نام های مشابه نباشند.در این صورت وقتی اپلیکیشنی روی تلفن همراه نصب میشود در صورت وجود نام مشابه سیستم عامل با مشکلی روبرو میشد.و یا اینکه در مارکت ها برای اینکه هر اپلیکیشن با استفاده از نام آن شناسایی بشود غیر ممکن میشد.

در دنیای اپلیکیشن ها هر اپلیکیشنی باید package name مختص به خود را داشته باشد و شما برای نام گذاری آن باید از روش درستی استفاده کنید تا با سایر اپلیکیشن ها نام یکسانی نداشته باشد.

در کل فرمت نام گذاری پکیج ها به شکل زیر است: com.google.application

در اولین بخش آن باید نام دومین سایت شخصی شرکتی و ... را قرار دهیم مثلا ir بعد از قرار دادن نقطه میتوانیم اسم اصلی شرکت سایت و هر چیزی که تمایل داریم را قرار دهیم بعد از آن برای جداسازی نقطه ای دیگر قرار میدهیم و نام اپلیکیشنی که توسعه دادیم را قرار میدهیم.

البته باید توجه داشته باشید که این روش حتما لازم نیست اجرا شود و در صورت اجرا نکردن مشکلی در اجرای برنامه نخواهید داشت ولی همانطور که گفته شد روشی متداول است که بهتر است که از آن استفاده کنید.در ادامه به مفهوم پکیج میپردازیم.

آموزش اندروید

پکیج چیست؟

پکیج ها (package) در واقع یک گروه از کلاس های جاوا هستند که به وسیله ی آن میتوان کلاس های جاوا را به یکدیگر مرتبط ساخت و آن ها را با یک دیگر سینک کرد.کلاس هایی که در یک پکیج قرار دارند را به راحتی میتوان سازماندهی کرد.

اهمیت نام گذاری پیکج ها مخصوصا زمانی که لازم باشد به صورت کتابخانه آن ها را ارائه دهید به صورت قابل توجهی افزایش پیدا میکند و حتما باید به آن توجه کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر