اندروید استودیو 3

آموزش اندروید را با اندروید استودیو 3 شروع می کنیم. سعی می کنیم همه موارد مهم را آموزش دهیم. هر هفته مباحثی اضافه خواهیم کرد تا آموزش کامل شود.

اما اگر می خواهید برنامه نویس اندروید شوید باید صبر و حوصله داشته باشید.

گوگل در سال 2017 اندروید استودیو 3 را رونمایی کرد.

از اندروید استودیو برای ساخت برنامه های اندروید استفاده میشود.

ویژگی های اندروید استودیو 3 :

اندروید استودیو 3 تغییراتی زیادی داشته است. ما به تعدادی از آنها اشاره می کنیم و سریع تر به سراغ آموزش ها می رویم.

زبان برنامه نویسی Kotlin :

یکی از تغییرات اساسی در اندروید استودیو 3 اضافه شدن زبان برنامه نویسی kotlin میباشد.

می توانید به طور همزمان از کدهای kotlin کاتیلن در کنار کدهای جاوا استفاده کرد.

می توانید کدهای جاوا را با Convert Java File to Kotlin File به کد کاتلین (kotlin) تبدیل کرد.

پس نگران کدهای نوشته شده با جاوا و پروژه های قدیمی خود نباشید.

همچنین می توانید پروژه های جدید را با زبان کاتلین kotlin بنویسید.

ویژگی های زبان جاوا 8 :

با توجه به این که دولوپرها هم‌اکنون شروع به استفاده از ویژگی‌های Java 8 کرده‌اند، گوگل نیز تصمیم گرفته است که پشتیبانی اندروید استودیو از چنین زبان‌های برنامه‌نویسی را بهبود دهد؛ به این معنی که شما می‌توانید از APIهای OpenJDK مانند java.time ،java.nio.file و java.lang.invoke و همچنین لایبرری‌های ساخته شده توسط این APIها، در اپلیکیشن‌های خود استفاده کنید

برای به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های خود به‌منظور پشتیبانی از ابزارهای زبان جدید جاوا 8، کافی است به سادگی سطح سازگاری سورس و تارگت خود را در پنجره‌ی Project Structure به 1.8 افزایش بدهید.

Layout Editor :

ویرایشگر لی‌اوت (Layout Editor) برای طراحی layout ‌های اپلیکیشن در یک ویرایشگر بر پایه قابلیت Drag & Drop می‌باشد و اندروید استودیوی جدید، بهبود‌های ارزشمندی را برای این رابط کاربری به‌ همراه دارد. ویژگی‌های جدید شامل پنلی جدید برای نمایش ارورها، افزایش فضای جایگذاری برای Drag & Drop، پشتیبانی از Barriers & Groups و بهبود در ساخت Chains می‌باشد.

پشتیبانی از نسخه ۸ اندروید :

اندروید استودیو ۳ ساخت اپلیکیشن برای نسخه ۸ اندروید (Android Oreo) را به‌ همراه ویژگی‌های جدید این نسخه از اندروید پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های جدید اندروید 8، پشتیبانی از آیکون‌های انطباق‌پذیر (Adaptive) در لانچر است.

فونت های XML و فونت های قابل دانلود :

با قابلیت جدید XML fonts preview و ابزار جدید انتخاب فونت، اضافه کردن فونت‌های اختصاصی به اپلیکیشن‌های اندروید O بسیار آسان شده است. در آپدیت جدید همچنین می‌توانید به جای گنجاندن فونت‌ها در فایل APK، آن‌ها را به صورت منابع دانلودی درون اپلیکیشن خود قرار دهید. (کاربران برای استفاده از این ویژگی به Google Play Services ورژن 11.2.63 یا بالاتر احتیاج خواهند داشت).

پشتیبانی از Android Things :

در اندروید استودیو ۳ می‌توانید با استفاده از مجموعه‌ای از قالب‌های پیش‌فرض از طریق ویزاردِ New Project یا New Module به توسعه برای پلتفرم Android Things بپردازید.

بروزرسانی INTELLIJ:

بروزرسانی پلتفرم INTELLIJ

پشتیبانی از Instant Apps :

با استفاده از ماژول‌تایپ‌های جدید instant app و قابلیت جدید App Links Assistant می‌توانید از Instant App- ها در پروژه‌های خود استفاده کنید.

پلاگین جدید اندروید برای Gradle :

Android Plugin for Gradle 3.0.0، یک پلاگین جدید و بهبودیافته برای Gradle می‌باشد که به مسائل مربوط به عملکرد ساخت پلاگین قبلی کمک می‌کند و پیشرفت‌های مختلف دیگری را ارائه می‌دهد. این موارد عبارتند از: پیکربندی سریع‌تر، هندل کردن بهتر دیپندنسی‌ها و آنچه از همه مهم‌تر به نظر می‌رسد، ساخت بیلدهای سریع‌تر اپلیکیشن‌ها است.

و چندین ویژگی دیگر


نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر