تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

نصب آفلاین sdk

روش دیگری که به دلیل تحریم برای ما ایرانیان بسیار محبوب است روش آفلاین است که به کلی با روش آنلاین تفاوت دارد.در این روش شما باید فایل هایی که مورد نیاز است را از سایت های ایرانی دانلود کنید.این کار را به راحتی با جستجوی نام فایل مورد نظر به راحتی میتوانید انجام دهید.بعد از آن باید این فایل ها را از حالت فشرده خارج کنید و به صورت دستی در پوشه sdk قرار دهید.مانند شکل پایین.

آموزش اندروید

شما ابتدا باید در یکی از درایو های خود پوشه ای به نام sdk ایجاد کنید.همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید این فایل در مسیر درایو D ایجاد شده است.

آموزش اندروید

اولین ابزاری که لازم است به صورت آفلاین به sdk خود اضافه کنید پوشه tools است.در این پوشه sdk tools قرار میگیرد که باید آخرین ورژنی که موجود است را دانلود کنید و بعد از اکسترکت کردن آن را در پوشه ی فوق قرار دهید.

آموزش اندروید

ابزار بعدی که به ایجاد آن در فولدر مورد نظر خود میپردازیم پلتفرم ها هستند همانطور که در بخش نصب آنلاین هم به آن اشاره کردیم با توجه به نیازی که به این ابزار داریم باید نسخه مورد نظر خود را انتخاب کنیم.بعد از آن پلتفرم های مختلف را دانلود میکنیم و پوشه ای به نام platforms میسازیم.این پوشه محل قرار گیری فایل پلتفرم خواهد بود که با توجه به api که از آن استفاده میکنید میتوانید آن را نصب کنید.

در قدم بعدی پوشه build-tools را ایجاد میکنیم و فایل آفلاین build-tools را که به صورت آفلاین دانلود خواهیم کرد در آن قرار میدهیم.

برای قرار دادن فایل android repository بعد از دانلود آن پوشه ای به نام extras میسازیم و در این پوشه نیز پوشه ای به نام android خواهیم ساخت سپس فایل android repository را پس از اکسترکت کردن در داخل این فولدر قرار میدهیم.

برای قرار دادن فایل google repository هم لازم است که در پوشه ی extras پوشه ی دیگری به نام google بسازیم و فایلی که برای google repository دانلود کرده ایم را پس از خارج کردن از حالت فشرده در آن قرار بدهیم.

باید توجه داشته باشید که تمامی این مراحل را به صورت صحیح انجام دهید .در صورتی که حتی نام یکی از این پوشه ها به اشتباه تایپ شود اندروید استودیوی شما به درستی کار نخواهد کرد و شما مجبور خواهید بود هزاران روش را برای حل مشکل خود به کار ببرید غافل از اینکه یکی از این مراحل را اشتباه انجام داده اید.

اگر به کلی این روش را نپسندیدید پیشنهاد میکنیم که با استفاده از یک روش تغییر آی پی که سراغ دارید از روش آنلاین استفاده کنید و مشکلات این روش را به جان نخرید!

نکته ی دیگری که فراموش شد گفته شود این است که در صورتی که شما به استفاده از emulator های پیشفرض اندروید استودیو تمایل داشته باشید باید پوشه ی دیگری به نام emulator در پوشه ی sdk خود بسازید و فایل خود را درون آن قرار دهید.

بعد از طی این مراحل لازم است وارد اندروید استودیو شوید و آدرس پوشه ی مورد نظر را به آن معرفی کنید.در صفحه ی اولی که در اندروید استودیو باز میشود گزینه configure را انتخاب کنید و سپس از زیر مجموعه ی آن گزینه sdk manager را انتخاب کنید در بالای آن روبروی android sdk location لازم است تا آدرس پوشه sdk را بنویسید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر