تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

نصب sdk

در این بخش از آموزش اندروید به سراغ نصب sdk می رویم.

در مطلب قبل به نصب اندروید استودیو و jdk پرداختیم .بعد از اینکه اندروید استودیو با موفقیت نصب شد نیاز داریم تا به نصب sdk بپردازیم.همانطور که در مطلب قبل هم اشاره کردیم نصب sdk دو حالت دارد که در روش انلاین قطعا باز هم به دلیل تحریم ها مجبور هستیم تا از ف-یل-تر-شکن استفاده کنیم.مزیتی که این روش دارد این است که نیاز به پیچیدگی خاصی ندارد.

در این روش به راحتی میتوانیم پکیج های مختلف را دانلود کنیم و هیچ مشکلی در این باره وجود ندارد.البته باید به سرعت اینترنت خود توجه داشته باشید چون در صورتی که سرعت پایینی داشته باشد قطعا عذاب آور خواهد بود ضمن اینکه احتمال قطعی و هزاران مشکل دیگر هم وجود خواهد داشت.

آموزش اندروید آموزش اندروید

نصب آنلاین sdk

برای دستیابی به android sdk میتوانید از صفحه اول( قبل از اینکه پروژه ای ایجاد کرده باشید)گزینه configure را انتخاب کنید و سپس از زیر مجموعه ی آن گزینه sdk manager را انتخاب کنید.همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید یک سری از فایل ها وجود دارند که باید آن ها را انتخاب کنید تا دانلود شوند.

اولین چیزی که باید دانلود کنید android sdk platform است.باید توجه کنید که لازم نیست تمام مواردی را که در لیست وجود دارد را دانلود کنید در رابطه با پلتفرم ها هم همینطور است.نکته ای که باید در رابطه با platform بدانید این است که یک عدد در کنار هر platform نوشته شده است مثل platform 26.شما برای آنکه بتوانید برای نسخه خاصی از اندروید برنامه نویسی کنید باید platform مناسب آن را داشته باشید.حالا این عدد بیانگر کدام نسخه از اندروید است؟

باید بدانید که هر عدد)که به آن api گفته میشود)دقیقا بیانگر کدام ورژن اندورید است.مثلا api 26 برابر با android 8 oero است و همینطور هر عدد که از api مورد نظر کم میشود یک ورژن از اندروید هم پایین تر می آید.شما میتوانید با یک جستجوی سریع در گوگل از لیست دقیق این api ها مطلع شوید و برای platform خود api مورد نظر را دانلود کنید.

یکی از اشتباهات دیگری که روی میدهد این است که به اشتباه به شما میگویند که تمام فایل هایی که برای یک api موجود است را دانلود کنید.در صورتی که اصلا نیاز به این کار نیست.مثلا در صورتی که شما قصد استفاده از emelatur پیشفرض اندروید استودیو را نداشته باشید لازم نیست که این مورد را نصب کنید.

مثلا ممکن است شما از یک شبیه ساز دیگر مانند جنیموشن یا نوکس استفاده کنید.یا حتی امکان دارد از گوشی خود برای تست اپلیکیشن های خود بخواهید استفاده کنید پس لازم نیست بیهوده حجم اینترنت خود را بیهود برای چند گیگ فایلی که هیچوقت به آن نیاز نخواهید داشت استفاده کنید.

در صورتی که قصد استفاده از این فایل ها را داشته باشید باید از میان چند ایمیجی که در sdk manager قرار داده شده است یکی را انتخاب کنید که در این صورت باید کاربرد هر یک را بدانید.در مطالب بعد حتما به این نکته اشاره خواهیم کرد.

البته باید بدانید که هر چند مدت یکبار لازم است که با انتشار نسخه های جدید اندروید api آن را به این صورت یا روش آفلاین که توضیح خواهیم داد نصب کنید.

Platform tools

مورد بعدی که باید در sdk manager آن را نصب کنید platform-toolsاست .این مورد نیز باید حتما با توجه به api مورد نظرتان نصب شود.یعنی اگر شما platform 23 و platform 26 را نصب کردید باید یکی برای هر یک از این platform ها یک ورژن از پلاتفرم تولز ها را نیز نصب کنید .

یکی از مهترین مواردی که باید حتما نصب کنید android repository و google repository است.در صورتی که فراموش کنید که این دو مورد را نصب کنید بعد از ایجاد پروژه در اندروید استودیو ارور های متعددی را دریافت خواهید کرد.برای همین پیشنهاد میکنیم که حتما روی این قسمت توجه خاصی را داشته باشید.

مورد بعد که باید نصب شود build-tools و sdk-tools است که برای بیلد کردن و ساخت پروژه ی اندرویدی خود حتما به آن نیاز خواهید داشت و بدون نصب این دو نمیتوانید از اندروید استودیو برای ساخت اپلیکیشن های خود استفاده کنید.


نویسنده : --

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر