تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

از اصل پارتو برای موفقیت استفاده کنید

از اصل پارتو برای موفقیت استفاده کنید

ویلفردو پارتو ، اقتصاددان ایتالیایی در سال 1985 به این نتیجه رسید که جامعه بشری به دو گروه تقسیم می شود . یکی از این گروه ها ، گروه افراد موثر و انگشت شمار هستند و گروه دوم که 80 درصد جامعه را در بر می گیرد افراد معمولی می باشند.

او پی برد در هر جامعه ای ، 20 درصد مردم که عضو گروه اول هستند مالک و کنترل کننده هشتاد در صد ثروت جامعه هستند.هشتاد درصد ثروت در اختیار آنان و 20 درصد ثروت جامعه در اختیار گروه افراد معمولی (80 درصد) بود.

امروزه اصل پارتو (20/80) در همه زمینه های شغلی بکار می رود. طبق اصل پارتو ، بیست درصد فعالیت های شما ، هشتاد درصد بازدهی کارتان را بوجود می اورد.

اصل پارتو به این معنی است : اگر شما فهرستی شامل ده کار مختلف داشته باشید که در طی روز ، باید آنها را انجام دهید ، دو تا از آن کارها ارزشمندتر از هشت کار باقیمانده است. برای موفقیت باید آن 20 درصد ها را بشناسیم. کارهای مهم را در اولویت قرار دهیم.

موفقیت در فروش با قانون 20/80

برای موفقیت در فروش ، (با قانون پارتو یا 20/80 ) بیست درصد مشتریان خوب خود را پیدا کنید که بیشترین تأثیر را در فروش محصولات یا خدمات شما دارند ، و به آنها خدمات ویژه تری ارائه دهید تا همیشه آنها را داشته باشید. با این کار، شما زمان کمتری را برای مشتریان با سود کمتر اختصاص می‌دهید و کارایی و بازده خود را افزایش خواهید داد.

برای اینکه جزو 20% افراد موفق جامعه باشیم باید تفکر خود را عوض کنیم. تلاش مان را بیشتر کنیم. در مورد 20% افراد موفق جامعه و دلایل موفقیت آنها بیشتر بدانیم.

برای مثال : افراد معمولی کارهای خود را لیست می کنند و زمان خود را بین آنها تقسیم می کنند. اما افراد موفق ، زمان کاری خود را ، در طی روز بر مبنای کارهای ارزشمندی تقسیم می کنند که باید آنها را در آن روز انجام دهند.

قانون ۸۰/۲۰ می تواند به شما کمک کند تا اولویت‌های کاری خود را بیابید و روی آنها تمرکز کنید تا در کارتان موفق تر باشید و به درآمد بهتری نیز برسید.

مدیریت زمان با قانون 20/80

از قانون ۸۰/۲۰ برای مدیریت زمان نیز می‌توان استفاده کرد. مثلا در 8 الی 10 ساعت فعالیت کاری شما 2 ساعت بیشترین انرژی را دارید که می بایست از آن زمان برای کارهای اصلی خود استفاده کنید و نتایج بهتری از کار خود بگیرید.

قانون ۸۰/۲۰ می گوید :

20 درصد مشتریان شما ، 80 درصد فروش را تشکیل می دهند.

۸۰ درصد از نتایج کارها، از ۲۰ درصد تلاش‌های افراد حاصل می‌شوند.

20 درصد کالا یا خدمات شما ، 80 درصد سود برای شما ایجاد می کند.

80درصد پول جامعه در اختیار کمتر از 20 درصد افراد است.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : قانون 2080
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی