دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

استارتاپ ویکند چیست؟

استارتاپ ویکند چیست؟

هدف استارتاپ ویکند :

هدف استارتاپ ویکند آموزش و ترویج کارآفرینی در کشورهای جهان است. اما جدای از هدف آن شما در این گونه گروه ها یاد می گیرید چگونه درست فکر کنید و ایده خود را در جهتی درست و عملی شدن رشد دهید.

موفق‌ترین استارت‌آپ‌های جهان :

از بهترین مثال‌ها و موفق‌ترین استارت‌آپ‌های جهان می‌توان به گوگل، مایکروسافت، اپل و… اشاره کرد. شرکت‌هایی که با یک ایده‌ی ساده شروع به کار کرده و به درآمدهای میلیاردی رسیده‌اند و امروز بر دنیا تاثیر می‌گذارند.

استارتاپ ویکند چیست؟

استارتاپ ویکند(Startup Weekend) یک رویداد آموزشی-تجربی در سراسر دنیاست که در ۳ روز متوالی (در انتهای هفته) بر‌گزار می‌گردد. در این برنامه شرکت کنندگان پر انگیزه‌ای شامل برنامه نویسان، مدیران تجاری، عاشقان استارتاپ، بازاریاب‌ها و طراحان گرافیک گرد هم می‌آیند تا طی ۵۴ ساعت ایده هایشان را مطرح کنند، گروه تشکیل بدهند و هر گروه ایده‌ای را اجرا کند.

این برنامه جهانی تا بحال بیش از یک هزار بار در بیش از ۴۸۰ شهر دنیا بر‌گزار گردیده و شبکه پهناوری از مشتاقان کارآفرینی را پدید آورده است. در استارتاپ ویکند ایده‌های زیادی مطرح می‌شوند اما آنچه در این برنامه اهمیت فراوان دارد فقط سه چیز است. اجرا، اجرا و فقط اجرا! این برنامه از ساعت ۶ بعدازظهر روز چهارشنبه آغاز و تا ساعت ۹ شب روز جمعه ادامه دارد. در این برنامه شرکت کنندگان (کمتر ۱۰۰ نفر در ۱۰ تیم) همگی در یک فضای مشترک قرار می‌گیرند و با کمک مربیان خبره که از میان کارآفرینان موفق انتخاب می‌گردند ایده‌ها را به کسب و کار تبدیل می‌نمایند. در پایان برنامه تیم‌ها پروژه‌های خود را به هیئتی از داوران که از میان جامعه سرمایه‌گذار و اساتید دانشگاهی و کارآفرینان هستند، ارائه می‌نمایند. این رویداد در سطح جهانی توسط برندهای معتبری همچون گوگل، مایکروسافت، آمازون و ... حمایت تجاری می‌گردد.

هدف استارتاپ ویکند آموزش و ترویج کارآفرینی در کشورهای جهان است. اما جدای از هدف آن شما در این گونه گروه ها یاد می گیرید چگونه درست فکر کنید و ایده خود را در جهتی درست و عملی شدن رشد دهید.

استارتاپ ویکند چیست؟

مزیت استارتاپ ویکند :

با افراد و شرکای جدید ، سرمایه گذاران آشنا می شوید که می توانند در پیشبرد ایده شما ، به شما کمک کنند. در کشور ما نیز دوره های استارتاپ ویکند برگزار شده است. فراموش نکنید بسیاری از شرکت هایی که در حال حاضر در دره سیلیکونی، قلب فناوری دنیا حضور دارند، ایده های خود را به این شکل مطرح کردند و امروزه به ابر شرکت های فناوری دنیا تبدیل شده اند.

استارتاپ ویکند چیست؟

برنامه کاری استارتاپ ویکند :

در پایان روز نخست (چهارشنبه) ایده های ارائه شده توسط سایر شرکت کنندگان داوری شده و 10 ایده برتر از روی تخصص های مختلف شرکت کنندگان: کسب و کار و بازاریابی – گرافیست – توسعه دهنده گان وب و متخصصین نرم افزار، مبادرت به تیم سازی می کنند و پس از 54 ساعت مبارزه در روز اختتامیه (جمعه) ایده های مختلف توسط داوران و سرمایه گذاران مورد ارزیابی قرار گرفته و به سه ایده برتر و تیم های منتخب، حمایت های مالی در راستای اجرای کسب و کار ارائه خواهد شد.

از دیگر برنامه های رویداد، کارگاه آشنایی با بوم مدل کسب و کار (Business Model Canvas) و مسابقه ایده پردازی استارتاپی، نحوه ارائه ایده، توسعه محصول، مشتری یابی ونحوه تولید محصول اولیه و حداقلی است.

استارتاپ ویکند چیست؟

برنده واقعی استارتاپ ویکند :

برنده واقعی استارتاپ ویکند ، گروه‌هایی هستند که تیم تشکیل شده خود را بعد از رویداد حفظ کرده و با تجربیاتی که به دست آورده‌اند استارت‌آپ خود را تبدیل به یک شرکت سودآور کنند.

استارتاپ ویکند چگونه در ایران برپا می شود؟

برگزاری استارتاپ ویکند چند سالی است که در ایران راه افتاده است.

رییس مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی: لزوماً وظیفه این نیست که طرح کسب و کار (بیزینس پلن) اجرایی شود. فقط ما می‌خواهیم با ادبیات کسب و کار آشنا شویم تا اگر روزی سراغ کار رفتیم، پیش زمینه داشته باشیم. البته اگر این بیزینس پلن خوب باشد، امکان این الان فراهم است که پیگیری شود و براساس آن یک کسب و کار راه اندازی شود.

به گفته وی، این مأموریت برای مراکز نوآوری در دنیا تعریف شده است که عمده سر و کار آن‌ها با شرکت‌ها نبوده و با افراد و دانشجوها است. در واقع نظر دکتر ستاری نیز این بود که برنامه هایی باید راه اندازی شود که کمک کند تا دانشجویان درگیر مسائل کارآفرینی و کسب و کار شوند.

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران درباره آغاز اجرای رویدادهای استارتاپ ویکند در ایران عنوان کرد: چند سالی است که در کشور شاهد برگزاری استارتاپ ویکندها بوده‌ایم و تا بهار امسال حدود 14 برنامه استارتاپ ویکند در سطح کشور برگزار شده بود. برگزاری استارتاپ ویکند تقریبا 3-4 سال است که در ایران راه افتاده که در این مدت شاید به زحمت سالی 3-4 استارتاپ ویکند برگزار شده است.

قنبرپور ادامه داد: تأکید ما بر این بود که این رویدادها باید تکثیر شده و تعداد بیشتری از دانشجویان درگیر شوند. این موضوع جزء مسائلی بود که به پارک فناوری پردیس ارجاع شد و ما مأمور این شدیم که آن را راه اندازی کنیم.

وی درباره راه اندازی مرکز شتابدهی نوآوری معاونت علمی توضیح داد: ما با همکاری دو مرکزی که قبلاً در این حوزه در کشورمان کار کرده‌اند و هم تجربیات بسیار خوبی را در خارج از کشور داشته‌اند چندین جلسه برگزار کردیم و در نهایت طرحی برای ایجاد «مرکز شتابدهی نوآوری» را به معاونت علمی و فناوری ارائه کردیم. در طرحی که ارائه شد مرکز شتابدهی نوآوری دو برنامه کلی را در نظر دارد. برنامه اول این که ما اکوسیستم استارتاپ ها را در کشور تقویت کنیم؛ و برنامه دوم این که ما به شکل گیری تعدادی استارتاپ جدید در کشور کمک کنیم. بعبارتی 2 برنامه «تقویت اکوسیستم استارتاپ ها» و برنامه «شتابدهی به استارتاپ های ایران» زیر نظر مرکز در حال اجراست.

منبع : --

تگ ها : استارتاپ startup
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی