دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

انواع هاست - مزایا و معایب

انواع هاست - مزایا و معایب

در مقاله انواع هاست - مزایا و معایب به مزایا و معایب انواع هاست ها می پردازیم تا شما را در خرید یک هاست خوب کمک کنیم.

برای خرید هاست دقت زیادی بعمل آورید. بعضی از شرکت ها ، خدمات مناسبی را ارائه نمی دهند. قطعی زیادی دارند و دائما باید نگران قطعی سایت خود باشید که برای یک سایت حرفه ای قطعی مداوم یعنی نابودی آن. هاست ها انواع مختلفی دارند که به اختصار توضیح می دهیم.

در آینده مباحث بیشتری را ارائه خواهیم کرد.

هاست اشتراکی:

هاست اشتراکی بخاطر پایین بودن قیمت آن ، برای راه اندازی سایت مناسب می باشد. اما بعد از اینکه سایت بازدیدکننده زیادی پیدا کرد باید از هاست های بهتر و گرانتر استفاده کرد.

در این نوع از سرویس میزبانی وب ، تعدادی سایت روی یک سرور قرار می گیرد یعنی بصورت اشتراکی . روی یک سرور می توانید صدها سایت قرار بگیرد .

هاست رایگان:

این نوع هاست بصورت رایگان توسط شرکت ها ارائه می شود که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد و محدودیت های خاصی دارد.

چنانچه در مدت مشخصی سایت شما بازدیدکننده ای نداشته باشد سایت شما حذف می شود.

نام دامین شما معمولا همراه با نام آن سایت می باشد مثلا: sh711.example.com در کل پیشنهاد نمی شود. شما بجای هاست رایگان می توانید از هاست های اشتراکی با فضای کمتر استفاده کنید . مثلا با 50 هزار تومان می توانید یک هاست و دامین بخرید که مبلغ زیادی نیست و در ضمن این مبلغ بصورت سالانه می باشد و هر سال باید آن را تمدید کنید.

سرور اختصاصی:

سرور اختصاصی یکی از گرانترین نوع هاست شناخته می شود. سرور اختصاصی فقط به یک فرد اجاره داده می شود و فقط شما می توانید از آن استفاده نمایید. مدیریت آن نیز بر عهده شما می باشد.

شما می توانید هرطور که مایل باشید آن را مدیریت نمایید.

نصب نرم افزار و همه امور توسط شما انجام می شود. شما باید توانایی تنظیم و مدیریت آن را داشته باشید. در صورتی که مشکلی داشته باشید شرکت ارائه دهنده به شما کمک خواهد کرد.

برای سایت های حرفه ای مانند دیجی کالا ، دیوار و غیره باید از این نوع سرورها استفاده نمایند.

این نوع سرورها معمولا مزیت های زیادی دارند مانند سرعت بالا ، امنیت بالا و غیره.

سرور مجازی :

سرور مجازی تقریبا مانند سرور اختصاصی است با این تفاوت که یک سرور به چند قطعه تقسیم شده و اجاره داده می شود و قیمت بسیار پایین تری نسبت به سرور اختصاصی دارد.

میزبانی در محل :

در این نوع میزبانی وب ، مشتری مالک سرور می باشد و راه اندازی سرور به صورت فیزیکی و در محل شرکت و در قفسه آنها که rack گفته می شود صورت می گیرد. این نوع سروها از گرانترین سرورها می باشند.

میزبانی ابری:

یکی از محبوبترین سرویس های میزبانی وب می باشد.

معمولا قطعی کمی اتفاق می افتد. برخلاف یک هاست اشتراکی وب سایت های پر بازدید نیز بسادگی می توانند از خدمات میزبانی ابری استفاده کنند ، بدون آنکه درگیر دغدغه های مدیریت سرور شوند.همواره تنها برای آن میزان از سخت افزار که نیاز دارید هزینه می پردازید و دیگر نیازی به پرداخت هزینه های غیر موجه در ابتدای فعالیت وب سایت خود نخواهید داشت.

هاست دانلودی:

این نوع هاست برای نگهداری فایل ها استفاده می شود.

معمولا سایت اصلی با دیتابیس را نمی توان در این نوع هاست ها قرار داد. سایت های فیلم ، موسیقی و دانلود نرم افزار از این نوع هاست برای نگهداری فایل های خود استفاده می کنند.

روش استفاده از هاست دانلودی : سایت اصلی خود را تهیه می کنید . فایل ها را در هاست دانلودی قرار می دهید و سپس لینک فایل ها را به هاست دانلودی و فایل های موجود در آن می دهید.

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی