دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

بازاریابی از طریق اینستاگرام

بازاریابی از طریق اینستاگرام

هم اکنون افراد بسیار زیادی در اینستاگرام حضور دارند و این شبکه اجتماعی فرصتی بسیار عالی برای بازاریابان محسوب می شود که محصولات و خدمات خود را به مخاطبانشان ارائه دهند در این مقاله از سایت شیرازلرن قصد داریم شما را با نکاتی در مورد بازاریابی در اینستاگرام آشنا نماییم .

قدم اول ساخت اکانت و ویرایش پروفایل :

اول از همه باید اکانت خود را در اینستاگرام بسازید و به این نکته توجه کنید و حتما ایمیل و شماره موبایل خود را وارد نمایید که در آینده برای شما مشکلی ایجاد نگردد و بعد از ساخت اکانت خود باید آن را به صفحه تجاری تبدیل نمایید و با پروفایل شخصی خود فرق داشته باشد .

قسمت بیوگرافی پروفایل خود را حتما کامل کنید یعنی اطلاعات دقیق از خود و خدماتی که ارائه می کنید را بنویسید و در قسمت وب سایت هم آدرس صفحه ی خودتون را درج کنید .

تنها در همین قسمت است که لینک ها در اینستاگرام فعال است و کاربر با لمس کردن آن می تواند وارد صفحه شما شود پس این فرصت را از دست ندهید و لینک وب سایت خودتان را قرار دهید و هم چنین یک بک لینک هم از اینستاگرام دریافت کنید.

آماده کردن تصاویر جذاب برای دنبال کنندگان :

همانطور که می دانید اینستاگرام شبکه اجتماعی تصویر محور است و یک بازاریابی که در این شبکه اجتماعی فعالیت می کند بیشتر باید از طریق تصاویری که پست می کند حرف خود را بزند تصاویر خلاقانه می تواند تاثیر گذاری زیادی روی دنبال کنندگان شما داشته باشد.

اگر محصولات فیزیکی دارید و قصد فروش آن را دارید سعی کنید از تصاویر واقعی محصول خود در زوایای مختلف استفاده کنید و در یک تحقیق ۶۷% کاربران گفته اند تصاویر محصول بیشتر از نظرات گفته شده درباره آن محصول برای خرید تاثیر گذاشته است.

تصاویر در اینستاگرام در سایز 1080*1080 می باشند و سعی نمایید تصاویر خود را طبق اندازه مشخص شده در اینستاگرام منتشر نمایید زیرا امکان دارد بعد از انتخاب تصاویر بزرگتر قسمتی از تصویر شما محو شود و در صورت کوچکتر بودن پس از انتشار در اینستاگرام کیفیت خود را از دست بدهد .

از فیلتر های اینستاگرام هم برای جذاب تر شدن تصاویر خود استفاده کنید. قبل از ارسال تصویر خود حتما نمونه های مختلفی از فیلترها را روی تصویر خود تست کنید و بهترین آن را انتخاب کنید. ضمنا تصاویر روشن تر شانس بیشتری در لایک شدن نسبت به تصاویر تیره تر دارند.

از هشتگ ها استفاده نمایید :

استفاده از هشتگ ها کمک بسیار زیادی به افزایش فالوئر شما می کند تصور کنید شما دنبال پیدا کردن عکس هایی با موضوع تبلیغات هستید با استفاده از هشتگ تبلیغات می توانید عکس های زیادی را در این زمینه پیدا کنید و اگر تصویر مورد نظر از هر نظری خوب بود شما احتمال اینکه آن صفحه ای که این تصویر را منتشر کرده است را دنبال کنید زیاد است .

هشتگ مرتبط با عکس و موضوع شما بهتون کمک می کند که تصاویر خود را به علاقه مندان به حوزه کاری خودتان نشان دهید و شانس فالو شدن شما بیشتر خواهد شد.

در استفاده از هشتگ ها به این نکته توجه کنید که سعی کنید از هشتگ های طولانی استفاده نکنید و بیشتر از هشتگ های تک بخشی و خاص استفاده کنید اگر هم هشتگ های شما زیاد بود و فکر می کنید جلوه ی خوبی به پست شما نمی دهد تعدادی از آن ها را در کامنت ها درج کنید.

بهترین زمان ارسال پست ها :

اینستاگرام هم نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر در بازه های مختلف زمانی می تواند بازدهی بیشتری برای شما داشته باشد که این را باید بررسی کنید.

باید بدانید پست های شما بیشتر در کدام زمان هایی که ارسال می کند لایک یا کامنت بیشتری می گیرد بهتر است بگویم بیشتر در چه زمانی دیده می شوند.. این قضیه را می شود از مخاطبان خود متوجه شوید.

مثلا اگر مخاطبان خود محصل هستند ، صبح یا بعد از ظهر نمی تواند زمان خوبی برای ارسال پست در اینستاگرام باشد طبق گفته ی محققین بیشترین بازدهی عکس ها در اینستاگرام بین ساعات ۵ الی ۱۰ شب است .

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی