دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

بوت استرپ

بوت استرپ

بوت استرپ یا فریمورک بوت استرپ یکی از محبوت ترین فریمورک های جهان می باشد.

بوت استرپ چیست؟

بوت استرپ (bootstrap) یکی از فریمورک هایی است که برای طراحی قالب استفاده می شود. بوت استرپ شامل فایل های css,js است . بوت استرپ یک نرم افزار نیست. مجموعه ای از کدهای css,js است که طراحی قالب را ساده ترو استانداردتر می کند.

معمولا وقتی افراد مبتدی طراحی قالب انجام می دهند با مرورگرهای مختلف ، نمایش سایت فرق می کند و احتمال دارد مشکلاتی پیش بیاید اما با بوت استرپ ، طراحی قالب استانداردتر می شود.

فریمورک بوت استرپ از محبوب ترین ، فریم ورک های دنیا می باشد. بسیاری از سایت های مطرح دنیا از این فریمورک استفاده می کنند.

طراحی ریسپانسیو :

اگر سایت شیرازلرن را ببینید در حالت های مختلف ، حالت آن تغییر می کند. مثلا هنگامی که با کامپیوتر سایت را مشاهده می کنید با هنگامی که با موبایل آنرا مشاهده می کنید با هم متفاوت است. اگر در حالت کامپیوتر 3 عکس در کنار هم است در موبایل عکس به صورت تکی و زیر هم قرار می گیرد. به این حالت ریسپانسیو یا واکشنگرا می گویند. یعنی قالب سایت نسبت به تغییر اندازه واکنش نشان دهد.

ریسپانسیو بودن قالب سایت یک از مزیت های قالب های جدید است. مثلا سرعت اینترنت موبایل ها معمولا کمتراست در این حالت معمولا ما تعدادی از تبلیغات و موارد غیر اضافی را حذف می کنیم تا سایت راحت تر لود شود. چرا که سرعت کند سایت باعث نارضایتی کاربر شده و از سایت خارج می شود و می تواند سایت و کسب و کار را با مشکل مواجه کند.

کاربرد بوت استرپ :

بوت استرپ (bootstrap) برای طراحی قالب و طراحی قالب ریسپانسیو بکار می رود. کاربا بوت استرپ بسیار لذت بخش است. اگر به این فریمورک مسلط شوید در مدت کوتاهی می توانید طراحی قالب را انجام دهید .

امکانات بوت استرپ :

بوت استرپ دارای اجزایی آماده است مانند دکمه های زیبا ، جداول زیبا ، اسلاید ، باکس های زیبا ، افکت هایی برای عکس و غیره . یعنی نیاز نیست مدت ها وقت بگذارید تا یک دکمه یا اسلاید زیبا طراحی کنید و می توانید از دکمه ، اسلاید و موارد آماده دیگر استفاده کنید.

مزیت بوت استرپ :

فریمورک بوت استرپ (bootstrap) کارها را ساده تر و استاندارتر می کند. طراحی قالب را سریع تر می توان انجام داد.

برای طراحی قالب ریسپانسیو یا واکنشگرا مناسب است.

توسط افراد متخصص طراحی شده است و می توان به آن اعتماد کرد.

طراحی قالب ریسپانسیو یا واکنشگرا :

با استفاده از html,css می توان قالب های واکنشگرا طراحی کرد. اما کاربا بوت استرپ بسیار راحت تر بوده و امکانات زیادی را در اختیار ما قرار می دهد.

پیشنهاد می شود بجای اینکه قالب سایت را با html,css,jquery طراحی کنید از بوت استرپ استفاده نمایید.

یکی از نکات مهم که باید بدانید این است که وقتی از بوت استرپ استفاده می کنیم می توانیم از جی کوئری و css به صورت جداگانه نیز استفاده کنیم . یعنی مجبور نیستیم فقط از بوت استرپ استفاده کنیم.

بوت استرپ راست چین :

برای اینکه بتوانیم قالب راست چین یا فارسی طراحی کنیم می توانیم ازبوت استرپ راست چین استفاده کنیم یا اینکه بوت استرپ انگلیسی را راست چین کنیم.

برای راست چین کردن بوت استرپ معمولا دو گزینه اصلی وجود دارد که باید تغییر کند یک : ویژگی direction و دیگری ویژگی float است که باید تغییر کند.

دانلود بوت استرپ :

برای دانلود بوت استرپ می بایست به سایت بوت استرپ مراجعه نمایید و بوت استرپ را دانلود نمایید.

آموزش بوت استرپ :

برای یادگیری بهتربوت استرپ به صورت حرفه ای ، پیشنهاد می شود از پکیج آموزش بوت استرپ شیرازلرن استفاده نمایید. در آموزش بوت استرپ شیرازلرن ، بجز آموزش کاربردی بوت استرپ چندین پروژه نیز وجود دارد که می توانید براحتی بوت استرپ را بیاموزید و قالب های ریسپانسیو و حرفه ای طراحی نمایید.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : بوت استرپ bootstrap آموزش طراحی سایت
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی