دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

تفکرات غلط در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی

تفکرات غلط در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی

در این بخش می خواهیم تفکرات غلط در مورد راه اندازی کسب و کار اینترنتی را توضیح دهیم .

یکی از مسائل مهم در بحث کسب و کار اینترنتی داشتن تجربه است. اگر تجربه ندارید هیچ اشکالی ندارد می توانید از تجربیات دیگران استفاده نمایید و همچنین خودتان مسائلی را تجربه کنید. مطمئنا تجربه نقش بسزایی در پیشرفت و کسب درامد شما خواهد داشت.

یکی از اشتباهات رایج ایرانیان این است که می خواهند هر چیزی را خودشان تجربه کنند که این بسیار خطرناک است و عامل بسیاری از شکست ها شده است. تا آنجا که می توانید از تجربیات دیگران استفاده کنید.

تجربه بدون هزینه بدست نمی اید. ما بارها گفته ایم که حداقل 2 سال برای کسب و کار اینترنتی زمان بگذارید بدون توجه به اینکه ماهیانه چقدر درآمد خواهید داشت. چرا که هر چه تجربه شما بیشتر شود درآمد شما بالاتر خواهد رفت.

درآمد واقعی در کسب و کار اینترنتی زمانی خواهد بود که تجربه شما بسیار بالا رود. در قسمت پایین به عوامل شکست کسب و کار می پردازیم.

عوامل شکست کسب و کار اینترنتی :

1- معمولا افرادی که بصورت گروهی کار می کنند موفق تر خواهند بود.

2- معمولا در سایت های بزرگ تیم برنامه نویسی وجود دارد. اگر می خواهید به تنهایی کسب و کار اینترنتی راه اندازی نمایید یا خودتان طراحی سایت را انجام دهید یا یک نفر را به تیم خود اضافه کنید که خودتان طراح سایت باشید و برای این مسئله دلایل مختلفی داریم.

3- یکی دیگر از دلایل شکست ، داشتن یک سایت آماتوری از لحاظ ظاهری یا قالب و همچنین بحث امنیت سایت ( کدهای پی اچ پی یا کدهای سمت سرور ) می باشد. هر چه می توانید روی سایت خود کار کنید و ان را حرفه ای تر کنید.

4- اگر فرد حرفه ای در کسب و کار اینترنتی نیستید تبلیغات زیاد می تواند برای شما مضر باشد و از لحاظ مالی شما را با مشکل مواجه کند. تبلیغات هزینه بر است اما در ازای تبلیغ شما باید درآمد بیشتری داشته باشید یعنی اگر یک میلیون تومان خرج تبلیغات می کنید می بایست درآمد شما بیش از 2 میلیون تومان باشد.

5- برندینگ یکی از مسائلی است که معمولا در ایران خیلی به ان توجه نمی شود. در قسمت بالا گفتیم هزینه تبلیغات با درآمد باید همخوانی داشته باشد. اما یک نکته مهم این است که شما بخواهید برندینگ کنید. در برندینگ دیگر هزینه اولیه و تبلیغات مهم نیست. اما باید حتما تجربه شما بالا باشد، هدف شما مشخص باشد ، برنامه مدونی داشته باشید. در این صورت هزینه کردن اشکالی ندارد چون درآینده هزاران برابر سود خواهید کرد.

6- روی سئو سایت کار نشود. هزینه تبلیغات سرم سام آور است. باید سعی کنید افراد با جستجو سایت شما را پیدا کنند . آنها بهترین مشتری های شما خواهند بود.

7- ایده تکرای انتخاب شود. مثلا بسیاری از افراد سعی می کنند فروشگاهی مانند دیجی کالا داشته باشند. رقابت با این سایت ها بسیار مشکل است. سعی کنید ایده نو داشته باشید. یک مزیت رقابتی داشته باشید.

8- ایده آل گرا بودن : یکی از مشکلات بزرگ افراد این است که آنقدر ایده آل گرا هستند که بخاطر وسواس شدید هیچ وقت کسب و کار اینترنتی خود را شروع نمی کنند.

9- کسانی که از مشاوره دیگران استفاده نکنند چه مشاوره رایگان باشد چه پولی . باید از تجربه دیگران استفاده کرد. چرا که تجربه هزینه بر است. یعنی گاه برای اینکه 500 هزار تومان هزینه مشاوره ندهیم ده ها میلیون تومان ضرر می کنیم.

10- داشتن تفکر یک شب پولدار شدن – در هر کسب و کاری باید اعتماد مردم را جلب نمایید تا به درآمد عالی برسید. کسب و کار اینترنتی یک شبه پولدار نشدن نیست. اما راه مطمئنی برای بدست اوردن درامد عالی می باشد.

11- پشتیبانی ضعیف : کاربران باید بتوانند با شما صحبت کنند و به سوالات آنها پاسخ داده شود. اگر مردم به شما اعتماد نکنند از شما خرید نمی کنند.

12- نداشتن برنامه خاص برای درآمدزایی سایت. حتما باید برنامه مشخصی برای کسب درآمد داشته باشید. بدون برنامه حرکت نکنید.

چرا باید طراح سایت داشته باشیم؟

سایت های بزرگ همه تیم برنامه نویسی دارند. به دلیل اینکه :

سایت باید دائما بروز شود.

حتما ایده هایی به ذهنتان خواهد امد و بواسطه ان سایت باید تغییر کند.

ایراداتی ناخواسته در سایت پیش می اید. اگر در رفع آن سریع اقدام نکنید کسب و کار شما به خطر می افتد. شرکت های طراحی سایت نمی توانند دائما و هر موقع شما خواستید روی سایت تغییراتی ایجاد کنند یا رفع اشکال کنند.

بهتر است هر از یک الی دو سال قالب سایت تغییر کند تا قالب برای کاربر خسته کننده نباشد.

یکی از مسائل مهم در ایران بحث امنیت سایت و هک نشدن است . طراح سایت باید دائما روی این مسئله تحقیق و کار کند. هر روز سیستم مدیریت محتوا و فریمورک های قدرتمندتری وارد بازار می شوند تا به شما در امنیت سایت کمک کنند و هر از مدتی اپدیت می شوند. احتمال دارد با آپدیت انها مشکلاتی برای سایت پیش بیاید.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : کسب و کار اینترنتی استارتاپ startup
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی