تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

خرید اینترنتی آنلاین

خرید اینترنتی آنلاین

این روزها خرید اینترنتی آنلاین به تجارتی بزرگ تبدیل شده است. بیشتر مصرف کنندگان برای خرید کالای خود به اینترنت مراجعه می کنند. در کشورهایی که مبادلات به صورت الکترونیکی و با استفاده از فضای اینترنت انجام می شود سهم خرید آنلاین بیشتر است. به عنوان مثال در تحقیقاتی که توسط مؤسسه های بین المللی صورت گرفته، سهم بازارهای فروش آنلاین در آمریکا، انگلستان، آلمان و چین تا سال 2018 به 645 میلیارد پوند افزایش خواهد یافت.در این مقاله می خواهیم به پنج نکته مهم در هنگام خریدهای آنلاین اشاره کنیم.

بانک مرکزی ایران اعلام کرد : خرید آنلاین ایرانی ها از طریق پایانه‌های فروش یا همان دستگاه‌های POS، اینترنت و موبایل در سال ۹۵ از مرز ۱۳۸۳هزار میلیارد تومان فراتر رفت که تقریبا معادل ۱۴/ ۱ برابر نقدینگی کشور تا پایان بهمن سال گذشته بود. خرید آنلاین ایرانی‌ها در سال گذشته ۳۴درصد بیشتر از سال ۹۴ بود.

1- از مارک ها و برندها خرید کنید

سعی کنید از مارک و برندهای معروف خرید کنید زیرا می دانید از لحاظ کیفیت و قیمت در سطح مطلوبی قرار دارند. علاوه بر این مارک ها دارای مقررات قوی امنیتی هستند بنابراین می توانید به آن ها اعتماد کنید.در عین حال باید مراقب کلاهبرداران اینترنتی باشید زیرا وب سایت های جعلی در اینترنت درست می کنند تا هنگام پرداخت وجه به صفحه ی آنها هدایت شوید.

خرید آنلاین در ایران :

اگر می خواهید در ایران خرید آنلاین انجام دهید به چند نکته مهم توجه کنید تا با خیال راحت خرید کنید:

سایت دارای نماد اعتماد باشد حتما روی آن کلیک کنید و مشخصات را بررسی کنید. مشخصات باید یکی باشد و تاریخ انقضای نماد اعتماد هم مهم است. نماد اعتماد سالانه تمدید می شود.

هنگام اتصال به درگاه بانک حتما به آدرس (URL) سایت بانک توجه نمایید. آدرس حتما باید HTTPS باشد و معمولا به شاپرک وصل است.

در قسمت تماس با ما سایت ، باید آدرس دفتر با آدرس درج شده در نماد اعتماد یکی باشد. حتما شماره تلفن ثابت باید قید شده باشد. آدرس سایت یکی باشد.

اگر سایت دارای نماد باشد و این مسائل گفته شده رعایت شده باشد با مشکلی مواجه نخواهید شد.

باید بدانید نماد اعتماد فقط به سایت هایی داده می شود که در سایت خود ، فروش آنلاین داشته باشند.

2- به Https در نوار آدرس و نماد قفل آن توجه داشته باشید

Https توسط Netscape توسعه یافته است. در واقع یک پروتکل ایمنی آنلاین است که اطلاعات را رمز نگاری می کند تا داده ها را از دستبرد و سرقت محافظت کند. در صورتی که نماد قفل وجود نداشته باشد باید احتیاط کنید. وب سایت هایی که تحت پوشش این پروتکل هستند ایمن هستند.

3- مراقب پیشنهادهای ویژه آنلاینی باشید

پیشنهادهای خرید آنلاین می تواند ما را وسوسه کند. اگر قصد خرید دارید حتماً به آدرس و نشانی اینترنتی در نوار آدرس توجه داشته باشید و عجله نکنید و همان طور که قبلا گفتیم نماد اعتماد را چک کنید روی نماد اعتماد حتما کلیک کنید و اطلاعات درج شده را با تماس با ما و آدرس و نام سایت مطابقت دهید.

4- هنگام استفاده از شبکه Wi-Fi عمومی احتیاط کنید

امروزه بیشتر مکان های عمومی از مغازه ها گرفته تا کافه ها و رستوران امکان دسترسی به اینترنت با هزینه کم یا بدون هزینه را فراهم کرده اند. خرید آنلاین هنگام ارتباط با Wi-Fi عمومی می تواند همراه با خطراتی باشد زیرا این شبکه ها حفره های امنیتی زیادی دارند.

5- مراقب هکرها باشید

سعی کنید در سایت یا کانال هایی که متغلق به هکرها می باشد چیزی دانلود نکنید . چون آنها براحتی می توانند همراه با نرم افزار یا برنامه ای که دانلود کرده اید فایل های مخرب یا برنامه هایی را وارد کامپیوتر یا موبایل شما کنند و براحتی اطلاعات کارت بانکی شما دریافت و از آن خرید نمایند.

یکی از این برنامه ها کي لاگر است. اين برنامه‌ مخرب برروي کامپيوتر شما نشسته و هر کلید صفحه کلید شما را ذخیره می کند و آنها را به سروري ارسال می کند مثل شماره کارت بانکی و رمز دوم شما . حال براحتی با آن خرید انجام می دهد.

هدف ما ترساندن شما نیست. اگر کمی دقت کنید هیچ وقت به مشکل نمی خورید. هدف ما آگاهی سازی است.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : اینترنت کسب و کار اینترنتی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی