تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

خرید یک هاست خوب

خرید یک هاست خوب

اگر تصمیم به راه اندازی سایت اینترنتی دارید حتما یکی از دغدغه های شما خرید هاست و دامین و خرید یک هاست خوب است.

دامین همان آدرس سایت است، تمام وب سایت های اینترنتی یک دامنه دارند و هاست قسمتی از یک کامپیوتر سرور است. سرور ها نیز کامپیوتر های قدرتمندی هستند که به صورت ۲۴ ساعته روشن و به شبکه جهانی اینترنت وصل می باشند.

در مقاله خرید یک هاست خوب به ویژگی های یک هاست خوب می پردازیم.

هاست خوب، فضا و پهنای باند نسبتا بالایی دارد

دو مورد فضا و پهنای باند دو گزینه ای است که روی قیمت تاثیر زیادی دارد. اما فقط فضا و پهنای باند مهم نیستند در خرید هاست باید به گزینه های دیگری نیز توجه کنید. قیمت هاست و پهنای باند در شرکت های مختلف ، متفاوت است.

هاست خوب قابلیت Add On دامین دارد

ادان دامین یا قابلیت اد کردن دامنه اضافه، امکانی است که شما را قادر می ساد که به جز دامنه اصلی وب سایت خود، یک وب سایت دیگر نیز بدون خرید هاست جدید بر روی همان هاست راه اندازی کنید، بدین ترتیب که توسط قابلیت ادان دامین قادر هستید یک یا چند دامنه جدید به هاست خود متصل کنید.

نماد اعتماد

حتما چک کنید که شرکت نماد اعتماد داشته باشد. تمامی کسب و کارهای اینترنتی که از مشتری بصورت آنلاین پول می گیرند باید نماد اعتماد داشته باشند.

شرکت هاستینگ

ببینید هاستینگ مال یه شرکت هست یا شخصی و ببینید شماره ثبت داشته باشه . از هویت شرکت مظمئن شوید.

مدت زمان فعالیت هاستینگ

به مدت زمان فعالیت هاستینگ هم توجه کنید.

هاست خوب امنیت بالایی دارد

یکی از موارد بسیار مهم در خرید هاست خوب ، بحث امنیت است. نمی توان به هر شرکتی اعتماد کرد. شرکت هاستینگ باید متخصصین خوبی داشته باشد تا بتوانند سرور را درست تنظیم کنند و امنیت سرور را تضمین کنند. هکرها خیلی راحت می توانند از طریق هاست ، سایت شما را هک کنند.

هاست خوب منابع سرور مشخصی دارد

در واقع هر سرور منابع خاصی از RAM و CPU سخت افزاری را درون خود دارد، پس هاست نیز که دقیقا قسمت کوچکی از همان سرور است، میبایست منابع مشخص و تعیین شده ای از RAM و CPU سرور را در اختیار خود داشته باشد.

هاست خوب از یک دیتاسنتر مشهور ارائه می شود

دیتاسنتر محلی است که کامپیوتر های سرور به صورت ردیف ردیف داخل آن، درون قفسه های فلزی قرار داده شده اند؛ وظیفه دیتاسنتر ها نگهداری از سرور ها و تامین اینترنت و برق سرور ها است ، در نتیجه هاست های ارائه شده توسط شرکت های هاستینگ از دیتاسنتر های مختلف در سطح جهان ارائه می شود، برخی از دیتاسنتر ها کیفیت شبکه بسیار بالایی دارند و برخی دیگر که به تازگی تاسیس شده اند ممکن است کیفیت شبکه و سخت افزاری مناسبی نداشته باشند.

هاست خوب بکاپ گیری منظم دارد

بیشتر هاستینگ ها ، بکاپ گیری منظمی دارند که یکی از خصوصیات هاست خوب است. شما در هنگام خرید هاست میبایست حتما از سرویس هایی استفاده کنید که شامل بکاپ گیری دائمی و منظم هستند، چرا که سرور های شرکت های هاستینگ ممکن است دچار خطراتی مانند سوختگی یا خرابی سخت افزاری شوند و در صورتی که شرکت هاستینگ از اطلاعات روی هاست سایت شما بکاپ نداشته باشد، اطلاعات شما در این مرحله در معرض نابودی کامل قرار می گیرد.

هاست خوب همیشه ارزان نیست

هاست مهمترین گزینه یک سایت است. فقط به ارزان بودن توجه نکنید. حتما از سرویس دهنده های مطمئن و با کیفیت و صرف نظر از میزان قیمت آن، سرویس های میزبانی وب مانند هاست را خریداری کنید.

هاست خوب مانیتورینگ و پشتیبانی ۲۴ ساعته دارد

اغلب مشتریان فقط به علت برخوردار شدن از یک پشتیبانی متعهد و پاسخگو نسبت به خرید هاست جدید و جا به جایی هاست وب سایت خود اقدام می کنند، پس قبل از خرید هاست حتما درمورد خدمات پشتیبانی شرکت های هاستینگ تحقیق کنید، چرا که برای رفع برخی از مشکلات خود حتما به کمک پشتیبانان شرکت هاستینگ نیاز دارید.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : هاست هاست ابری سرور مجازی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی

نظر شما:

با سلام حضور شما جناب مهندس عباسی من از سایت بسیار عالی شما دوره ورد پرس را خریداری نموده همانطور که در دوره فرمودید برای خرید هاست و دامنه سایت با شما تماس داشته باشیم تا در این مورد مهم راهنمایی فرمایید. با تشکر رضازاده

پاسخ : به ایمیل شما پاسخ داده شد