دلایل موفقیت سایت دیوار

دلایل موفقیت سایت دیوار

زمانیکه افراد به دنبال کار، خانه و... باشد و یا قصد فروش خانه، خدمات و... باشند اول به دنبال سایت نیازمندی ها می روند سایت های نیازمندی خیلی زیاد شده است و دسترسی به آنها راحت است.

دلیل موفقیت سایت دیوار چیست؟

یکی از دلایل مهم موفقیت سایت دیوار اثرگذاری آن میباشد. بدلیل استفاده بسیاری ازافراد در جامعه از این سایت و نرم افزار اندروید و ios آن ، امکان فروش محصولات یا خدمات افراد بسیار زیاد است.

هنوز سایت دیوار رقیب جدی ندارد. یکی ازسایت هایی که تلاش زیادی کرده است که رقیب جدی دیوار باشد شیپور است اما هنوز نتوانسته جای دیوار را بگیرد.

دلیل دوم موفقیت دیوار رایگان بودن بسیاری از قسمت های آن میباشد.

دلیل سوم : مدیریت چنین سایت و اپلیکیشنی نیاز به دانش فنی بالایی دارد.

از زمان ورود سایت های نیازمندی دیگر افراد به دنبال روزنامه های نیازمندی نمی روند، سایت های نیازمندی دیگر هزینه های روزنامه ها را ندارند و در هر زمان و هر مکان می توان به آنها دسترسی داشت.

در بین این سایت ها ، سایت دیوار بسیار موفق تر از بقیه سایت های نیاز مندی می باشد برای دسترسی به این سایت می توانید هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق سایت دیوار اقدام نمایید.

رتبه الکسای سایت دیوار :

رتبه الکسای سایت دیوار در جهان 753 و در ایران 10 میباشد.

راه درآمد سایت دیوار :

سایت دیوار از راه های مختلفی کسب درآمد می کند :

1- نردبان

2- فوری

3- تمدید

4- درج سایت

دیوار ، یک کسب و کار موفق :

اگر یکی از معیارهای موفقیت کسب‌وکارهای آنلاین را تعداد کاربران و میزان تعاملات آن‌ها بدانیم، می‌توان دیوار را جزو موفق‌ترین نمونه‌های داخلی در این زمینه در نظر گرفت.

دیوار، کار خود را با تمرکز روی تلفن‌های هوشمند اندرویدی آغاز کرد، امروزه بر بستر وب وiOS نیز در دسترس کاربران است و با بیش از ۱۰میلیون کاربر فعال ماهانه، تبدیل به یکی از موفق‌ترین کسب و کارهای آنلاین ایران شده است. با توجه به اینکه یکی از عوامل موفقیت دیوار بر پایه‌ تعداد کاربران فعال آن شکل گرفته است، می‌شود این میزان مخاطب را علت تمایز دیوار از سایر رقبایش در نظر گرفت.

دیوار با اتکا به این نگرش خود را محدود و محصور به مرزهای جغرافیایی ندانسته و ورود به سایر بازارهای فارسی‌زبان را در برنامه‌های پیشِ‌رویِ خود نهاده است. چندی است دیوار افغانستان با کارکردی مشابه دیوار ایران در این کشور دوست و همسایه راه‌اندازی و دیوار در صادرات محصول در زمینه‌ی خدمات اینترنتی پیش‌قدم شده است.

درصد قابل توجهی از کاربران «دیوار»، شخصیت‌های حقیقی و کاربران آنلاینی‌اند که از آن برای خرید نیازمندی‌ها، یا فروش بی‌واسطه‌ی کالای خود استفاده می‌کنند. برای این قشر از مخاطبان، استفاده از خدمات دیوار و درج آگهی در آن بر خلاف روش‌های سنتی (مانند درج آگهی در روزنامه)، کاملا رایگان است. دریافت روزانه بیش از۱۰۰هزار آگهی باعث شده که کاربران از دیوار به عنوان ویترین معتبر و پر نظاره‌ای یاد کنند که ضمن برخورداری از بازدید میلیونی، در کمترین زمان موثرترین بازخورد را جهت خرید یا فروش کالا و خدمات ارائه می‌دهد.

علاوه بر کاربران حقیقی، دیوار منطبق بر مدل کسب و کاری که دارد، قصد دارد بستری را برای تسهیل فرآیندهای کسب و کارهای خرد مهیا سازد. در نتیجه‌ تمرکز بر این هدف، این روزها درصد قابل توجهی از فعالین صنایع و پیشه‌های گوناگون مانند املاک و مستغلات، خودرو و تجهیزات الکترونیکی با حضور در دسته‌بندی‌های مرتبط، بر رونق کسب‌وکار خود می‌افزایند. دسته‌بندی‌های مربوط به کسب‌ و کار و استخدام نیز از دیگر بخش‌های پرمخاطب دیوار در این حوزه هستند.

دیوار نه تنها یک کسب و کار آنلاین بلکه اشاعه دهنده سبک زندگی متفاوتی است که در آن ارزش‌های مهمی مانند حفاظت از محیط‌زیست و توجه به تولید ملی ترویج می‌شود. مدل مطلوب دیوار برای نیل به موفقیت، کسب‌وکاری است که برای توسعه متکی به نیروهای بومی بوده و در عین حال در صادرات علم و فناوری ایران نیز پیشتاز می‌شود.

نکته مهم :

اول بودن نشانه بهترین بودن نیست. دیوار اولین نبود اما بهترین شد. اکنون نیز اگر تیم قوی تری پیدا شود و ایده های جدیدی داشته باشد شاید بتواند دیوار را پشت سر بگذارد . مردم همیشه بدنیال بهترین هستند.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : موفقیت استارتاپ موفق ایرانی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی