زندگی نامه بیل گیتس

زندگی نامه بیل گیتس

ويليام هنري گيتس سوم مشهور به بيل گيتس (Bill Gates) رئيس و موسس شرکت مايکروسافت است که جزو افراد موفق و پولدارترین مردان دنیاست.

دارایی بیل گیتس :

بیل گیتس با دارایی خالص ۸۶ میلیارد دلار، ثروتمندترین فرد جهان به‌شمار می‌آید.

درحال حاضر بيل گيتس با بيش از 86 ميليارد دلار, ثروتمندترين مرد دنيا شناخته شده است.او اين مقام را چندين سال است که حفظ کرده. يکي از دلايل موفقيت مايکروسافت به گفته خود گيتس استخدام افراد با هوش در اين شرکت است.گيتس زماني که فقط 19 سال داشت مايکروسافت را مديريت ميکرد.او بقدري کار ميکرد که حتي گاهي چند روز محل کار خود را ترک نمي کرد و به همراه کارمندان خود بسختي برروي پروژه هاي مختلف و سفارش مشتريان کار ميکرد.

بیل گيتس در سال 1994 با مليندا فرنج گيتس ازدواج کرد که حاصل آن يک دختر (متولد سال 1996) و يک پسر (متولد سال 1999) بوده است.بيل گيتس راه مادر خود را ادامه داد و بهمراه همسر خود چندين موسسه خيره در سراسر دنيا تاسيس کرد.هم اکنون بيل گيتس همراه همسر و فرزندان خود در شهر سياتل ساکن است.

در حال حاضر مايکروسافت با بيش از چهل هزار کارمند در شصت کشور جهان و با درآمد خالص 25.3 ميليارد دلار در پايان سال مالي 2001 يکي از موفقترين شرکتهاي ايالات متحده امريکا و يکي از راهبران صنعت کامپيوتر بوده است.

چند نکته جذاب در مورد بیل گیتس :

۱- بیل گیتس در هر ثانیه حدود ۲۵۰ دلار درآمد دارد یعنی در هر روز ۲۰ میلیون دلار یا به عبارت دیگر ۷٫۸ بیلیون دلار در سال.

۲- اگر هزار دلار از جیب محترم آقای بیل گیتس برروی زمین بی افتد لازم نیست تا کمر خودش را خم کند و زحمت برداشتن آن هزار دلار را بکشد، زیرا در چهار ثانیه آن مبلغ را بدست می آورد.

۳- بیل گیتس همانند Abraham Lincoln، Mark Zuckerberg و استیو جابز از دانشگاه اخراج شده بود و هیچ مدرک تحصیلی از هیچ دانشگاهی ندارد.

۴- اگر ویلیام هِنری بیل گیتس سوم به تنهایی یک کشور بود، سی و هفتمین کشور ثروتمند دنیا بود.

۵- اگر تمام ثروت بیل گیتس را به سکه های ۱ سنتی تبدیل کنید، شما قادر خواهید بود یک جاده از کره زمین تا کره ماه درست کنید و چهارده بار این مسیر را طی کنید.

۶- ثروتمندترین ورزشکار کشور ایالت متحده آمریکا مایکل جردن بازیکن بسکتبال این کشور است که سالیانه ۳۰ میلیون دلار درآمد دارد. اگر این بازیکن هیچ مقدار از حقوق خود را صرف خورد و خوراک نکند ۲,۷۷۰ سال طول میکشد تا به بیل گیتس برسد.

۷-بیل گیتس میتواند به همه انسان های زنده روی کره زمین ۱۰ دلار کمک نقدی کند و در آخر ۵ میلیون دلار در حساب بانکی خود ذخیره کند.

هشت عادت بیل گیتس :

۱- گیتس همیشه در حال یادگیری است.

۲- او هر نوع کتابی که فکرش را بکنید می خواند.

۳- برای دیگران اعتبار قائل می شود.

۴- به قضاوت خودش اعتماد دارد.

۵- در قبال پول محافظه کار است.

۶- از اشتباهات خود درس می گیرد.

۷- خواب کافی دارد.

۸- واقعا روی کاری که انجام می دهد تمرکز می کند.

بيل گيتس در 28 اکتبر سال 1955 در يک خانواده متوسط در شهر سياتل امريکا متولد شد.پدر بيل , ويليام هنري گيتس دوم وکيل دادگستري و يکي از سرشنايان شهر سياتل است و مادر او آموزگار مدرسه و يکي از اعضا هيئت مديره United Way International بود که در امور خيره نيز فعاليت داشت.

گيتس در سال 1973 وارد دانشگاه هاروارد شد و در آنجا با استيو بالمر که در حال حاضر رئيس قسمت اداري مايکروسافت است آشنا شد. گيتس زماني که در هاروارد بود يک نسخه از زبان BASIC را براي کامپيوتر MITS Altair طراحي کرد.

بيل گيتس در سال 1975 به همراه دوست دوران کودکي خود پل آلن شرکت کوچکي بنام مایکروسافت ايجاد کرد. مايکروسافت انواع زبانهاي برنامه سازي را براي کامپيوترهاي مختلف توليد ميکرد.

در سال 1980 شرکت IBM براي اينکه از بازار کامپيوترهاي شخصي عقب نماند تصميم گرفت تا کامپيوتر خود را که PC نام گرفت و کامپيوترهاي امروزي نيز مبتني بر آن هستند , بسازد و وارد بازار کند IBM تصمیم گرفت تا کار نرم افزار آن را به عهده شرکت ديگري بگذارد و IBM قراردي با شرکت کوچک مايکروسافت بست تا نرم افزارهاي سازگار با کامپيوترهاي شخصي IBM توليد کند.

بنابراين مايکروسافت براي فروش زبانهاي برنامه سازي خود به يک سيستم عامل 16 بيتي نياز داشت.در آن زمان شخصي بنام تيم پاترسون در کارگاه خانه خود يک کامپيوتر 16 بيتي کوچک ساخته بود و براي آن يک سيستم عامل ساده 16 بيتي نوشت که نام DOS 86 را براي آن انتخاب کرده بود. بيل گيتس کليه حقوق سيستم عامل DOS 86 را با قيمت 75 هزار دلار بدست آورد. بيل گيتس و پل آلن سيستم DOS 86 را متناسب با کامپيوتر هاي شخصي IBM تغيير دادند و امکانات بيشتري را به آن افزودن و از آن يک سيستم عامل قوي 16 بيتي ساختند.

مايکروسافت اين سيستم عامل را MS-DOS ناميد. MS-DOS برروي کامپيوترهاي شخصي IBM جاي گرفتند و IBM درصدي از فروش کامپيوترهاي PC خود را براي استفاده از MS-DOS به مايکروسافت مي پرداخت. و رفته رفته امپراتوري آقاي بيل گيتس بر روي MS-DOS بنيان نهاده شد. بعدها مايکروسافت با توليد سيستم عامل گرافيکي Windows و محصولات موفق ديگر گامهاي بزرگتري بسوي موفقيت برداشت.طبق آخرين آمار بيش از 95 درصد از دارندگان کامپيوترهاي شخصي در سراسر جهان از محصولات مختلف مايکروسافت استفاده ميکنند.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : مایکروسافت افراد موفق ثروتمندان
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی