دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

سایت توییتر

سایت توییتر

این سرویس به سرعت ، محبوبیتی جهانی پیدا کرد، با بیش از 140 میلیون کاربر فعال از سال 2012، که روزانه بیش از 340 میلیون توییت پست و بیش از 6 میلیون مورد جستجو می‌کنند. توییتر را "پیامک اینترنتی" توصیف کرده‌اند.

معرفی توییتر :

شرکت توییتر واقع در سان فرانسیسکو است و سرورها و دفاتر دیگری نیز در نیویورک دارد. سایت توییتر به عنوان یکی از ده سایت‌ پربیننده‌ جهان معرفی شده است.

ابداع توییتر به یک جلسه میان اعضای هیئت مدیره شرکت "پادکستینگ اودِئو" بازمی‌گردد. در آن جلسه، دورسی طرح ارتباط هر فرد با یک گروه کوچک با استفاده از یک سرویس پیام کوتاه را مطرح کرد. توییتر اسم رمز اصلی پروژه بود. طراحان در ابتدا "10985" را برای شماره پیامک انتخاب کردند اما مدتی بعد برای "استفاده و به خاطر سپاری آسان‌تر" آن را به "40404" تغییر دادند. کار بر روی این پروژه در تاریخ 21 مارس 2006، زمانی که دورسی هنگام راه‌اندازی خود نخستین پیام توییتری را در ساعت 9:50 شب فرستاد، آغاز گردید.

نمونه اولیه توییتر یک سرویس داخلی برای کارکنان اودئو بود. نسخه کامل در تاریخ 15 ژوئیه 2006 منتشر شد. در اکتبر 2006، بیز استون، اوان ویلیامز، دورسی و دیگر اعضای شرکت توییتر را راه‌اندازی کردند و ادئو و تمام دارایی‌هایش را از سرمایه‌گذاران و سهام‌داران آن خریدند و توییتر در آوریل 2007 به شرکتی مستقل تبدیل شد.

توییتر با شعار شما چه کار می کنید؟ پا به عرصه وجود گذاشت.

پیشرفت این شرکت بسیار پرشتاب بوده است. در سال 2007 در هر 15 دقیقه 400 هزار توییت پست می‌شد. این رقم در سال 2008 به 100 میلیون رسید.توییتر در ژانویه 2009 به مقام سوم شبکه‌های اجتماعی رسید حال آن که رتبه پیشینش مقام بیست و دوم بود.

سرمایه‌ اولیه برای راه‌اندازی توییتر براساس منابع غیررسمی رقمی بین 1 تا 5 میلیون دلار بوده است. پس از راه اندازی توییتر، شماری از سازمان‌ها و نهادهای مالی، صنعتی و فناوری، رقمی در حدود 57 میلیون دلار در توییتر سرمایه‌گذاری کردند.

توییتر در مقایسه با دیگر شبکه های اجتماعی دسترسی به مراتب راحت تر و سریع تری دارد و کاربران توییتر در کوتاه ترین زمان ممکن می توانند با ارسال توییت، آن را با میلیون ها کاربر دیگر در سراسر جهان به اشتراک بگذارند.

مدیران توییتر میگویند 313 میلیون کاربر فعال به‌ صورت ماهانه در این شبکه حضور دارند و روزانه بیشتر از 500 میلیون توییت انجام می‌دهند ، همچنین رشد 11 درصدی کاربران به‌صورت ماهانه تأیید شده است.

این سرویس به 35 زبان در دسترس است، و بیشتر از 77% کاربران آن ساکن خارج از آمریکا هستند.

براساس گفته‌های جک دورسی، مدیرعامل توییتر، این شبکه‌ی اجتماعی منعکس کننده‌ی اتفاقاتی است که هم اکنون روی می‌دهد. این اظهار نظر نشان از این دارد که توییتر در حال تبدیل شدن به یک هاب خبری مدرن است. اخیرا توییتر در فروشگاه اپلیکیشن‌های iOS از شاخه‌ی شبکه‌های اجتماعی خارج شده و به شاخه‌ی اپلیکیشن‌های خبری رفته است. یکی از چالش‌های توییتر در مسیر افزایش تعداد کاربران، اصلاح درک کاربران از توییتر است.

مدیران توییتر :

اوان ویلیامز، بیز استون وجک دورسی

برخی از ویژگی های توییتر :

توییتر به کاربران امکان می‌دهد تا در زمانی کوتاه توییت های جدید بفرستند و آخرین توییت های کاربران دیگر را نیز بخوانند.

هریک از پیام‌های توییتر (توییت) محدود به 140 کاراکتر است که به سرعت بر روی سایت توییتر یا تلفن های همراه قابل دریافت است.

امکان ارسال انبوه پیامک با اهداف سیاسی، سازماندهی اعتراضات داخلی و ایجاد آشوب در کشورهای هدف

امکان ایجاد هویت های مجازی برای پرمخاطب نشان دادن یک موضوع خاص با هدف القای فضای ذهنی مورد نظر به کاربران

درآمد توییتر :

توئیتر در سال 2016 حدود 638 میلیون دلار درآمد کسب کرد و مدیران ارشد اعلام کردند عمده درآمد از طریق تبلیغات ویدئویی به دست آمده است.

حدود 85 درصد درآمد توییتر از محل آگهی های بازرگانی بر روی وب سایت این شبکه حاصل میشود.

پخش آگهی ها شامل سه سطح متفاوت از جمله تبلیغ از طریق توییت ، تبلیغ برای صفحه توییتر شرکت و تبلیغ رویکرد نسبت به یک محصول مشخص است .

البته تعرفه تبلیغ در توییتر به میزان تاثیرگذاری آن وابسته است بدین معنی که هر چه تبلیغ بیشتر توییت شود هزینه دریافتی بیشتر میشود.

مفاهیم اولیه توییتر :

توییت کردن : به پست هایی که تو توییتر میزارید میگن توییت و به این عمل توییت کردن میگن.

فالو : زمانی که شما شخصی را فالوو کنید توییت های آن شخص برای شما نمایش داده میشود .

فالوینگ : اشخاصی که شما آنها را دنبال میکنید.

فالور : اشخاصی که آنها شما را دنبال میکنند.

روش های ارسال توییت به توییتر:

کلاینتها : توییتر دارای تعداد زیادی کلاینت برای توییت کردن است.

توییترفاکس: شاید معروف ترین اون ها توییترفاکس افزونه فایرفاکس باشه که در عین سادگی امکانات خوبی رو هم به کاربران میده.

مسنجرها : راحت ترین راه برای توییت کردن است که شما میتونید با استفاده از گوگل تاک به راحتی هرچه تمام تر این کار را انجام دهید.

با تشکر از صبر و مطالعه شما

منبع : --

تگ ها : شبکه اجتماعی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی