دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

سایت یوتیوب

سایت یوتیوب

امروزه از یوتیوب به عنوان دومین سایت پربازدید دنیا یاد میکنند.

معرفی یوتیوب :

سایت یوتیوب معروف ترین مکان بارگذاری و تماشای ویدئو است که توسط سه کارمند پی‌پل در سال ۲۰۰۵ ایجاد شد. چاد هرلی، استیو چن، و جاوید کریم پس از موفقیت‌های سایت فلیکر، تصمیم به ایجاد یوتیوب گرفتند.

هرلی کارشناسی طراحی در دانشگاه ایندیانا و چن و کریم کامپیوتر را در دانشگاه ایلی‌نوی در اوربانا خوانده بودنند.

سایت یوتیوب در سان برونو، کالیفرنیا است و اعضا میتوانند در آن به اشتراک گذاری ویدیو بپردازند. اولین ویدئوی بارگذاری‌شده در یوتیوب من در باغ ‌وحش نام داشت که جاوید کریم را در باغ ‌وحش سن دیگو نشان می‌دهد.

این ویدئو در تاریخ ۲۳ آوریل ۲۰۰۵ به سایت یوتیوب ارسال شد و هنوز هم می‌توان آن را تماشا کرد.

پربازدید ترین ویدیو یوتیوب یوتیوب تابه حال ،چارلی انگشت منو گاز گرفت بابیش از ۳۷۵ میلیون بار بازدید است.

بیشتر ویدئوهای یوتیوب توسط افراد عادی و بعضی از ویدئوها توسط شرکت‌ها و رسانه‌هایی مانند سی‌بی‌اس، بی‌بی‌سی، هیولو، ویوو و برخی سازمان‌های دیگر و برخی توسط خود یوتیوب بارگذاری میشوند.

یوتیوب بهترین سایت بارگذاری ویدئو در ایالات متحده است و ۴۳٪ مردم این کشور، ویدئوهای خود را در این سایت بارگذاری می‌کنند و در ماه مه سال ۲۰۱۰، ۱۴ میلیارد فیلم در یوتیوب بارگذاری شده‌ است.

افراد ثبت نام نکرده می‌توانند ویدئوها را تماشا کنند، افراد ثبت نام کرده می‌توانند ویدئوها را در کانالشان بارگذاری کنند.

فقط کاربران ثبت نام شدهٔ که اثبات می‌کنند به سن ۱۸ سال رسیده‌اند اجازهٔ بارگذاری ویدئوهایی با محتوای احتمالی توهین آمیز را دارند.

سرانجام این شرکت که توسط شرکت ال‌ال‌سی پایه‌گذاری شد در نوامبر ۲۰۰۶ توسط شرکت گوگل با قیمت ۱٫۶۵ میلیارد دلار آمریکا خریداری شد و هم‌اکنون از شاخه‌های گوگل است و در نوار خدمات گوگل قرار دارد.

در یوتیوب، حداکثر مقدار مجاز بارگذاری ویدیوها ۱۵ دقیقه‌است که می‌توان با دریافت کد راست‌آزمایی ویدئوهای تا ۳ ساعت را هم بارگذاری کرد.

در تاریخ ۱۹ ژوئن ۲۰۰۷، دکتر اریک اشمیت، مدیرعامل شرکت گوگل، در پاریس یک بومی‌سازی جدید راه‌اندازی کرد. رابط سایت یوتیوب با نسخه‌های محلی در ۴۵ کشور قرار دارد.

آمار و ارقامی از یوتیوب :

بر اساس واپسین رتبه‌بندی سایت الکسا اینترنت، یوتیوب دومین سایت پربازدید جهان پس از گوگل است.

. در هر روز حدود ۱۰۰ میلیون فیلم در یوتیوب بازدید می‌شود.

پیرترین کاربر یوتیوب یک مرد ۷۹ سالهٔ انگلیسی است که در مقابل رایانه‌اش می‌نشیند و از خاطرات جنگ جهانی دوم سخن می‌گوید.

آقای کریستی لیج استوارت حدود ۲۰۰ ویدیو در یوتیوب بارگذاری کرده‌است (بیشترین مقدار)

. کلّ زمانی که مردم صرف تماشای یوتیوب کرده‌اند، برابر با ۹۳۰۵ سال خواهد بود.

تخمین زده می‌شود تعداد ویدیوهای یوتیوب ۱۰۰ میلیون عدد باشد.

هر روز ۶۵۰۰۰ ویدیو در یوتیوب بارگذاری می‌شوند.

. بنا بر آمار تا ماه نوامبر ۲۰۱۰، در هر ۶۰ ثانیه، ۱۳ ساعت فیلم در یوتیوب بارگذاری می‌شود

. درآمد یوتیوب در هر روز حدود ۱ میلیون دلار است

ویژگی های یوتیوب :

جستجو و تماشای ویدیو:

مطمئنا مهمترین کار در یوتیوب جست و جو تماشای ویدئو است.

پس اولین قدم برای کار با یوتیوب تماشای ویدئو هاست.

برای دیدن یک ویدئو کافیست روی آن کلیک یا تب کنید تا صفحه پخش برای شما باگذاری شود

علامت تایم در زیر هر فیلم ابزاری برای نشانک کردن فیلم است تا بتوانید آن را بعدا مشاهده کنید.

عدد زیر هر ویدئو نشان دهنده مدت زمان پخش ویدئو است.

بعد از انتخاب ویدئو به صفحه پخش فیلم انتقال داده میشوید شما می توانید با دکمه های پلیری ویدئو را مدیریت کنید همچنین در قسمت تنظیمات ویدئو میتوانید کیفیت و اندازه را مشخص کنید توجه کنید هر چه کیفیت فیلم بالاتر باشد حجم بیشتری از اینترنت شما کم می کند.

گشت و گذار در موضوع‌ها و کانال‌های مختلف:

کانال ها در یوتیوب مکانی برای انتشار فیلم هستند معمولا در یک کانال ویدئو های مشابه و با یک موضوع ارسال میشود. از طریق این باکس شما می توانید به موضوع ها و کانال های مختلف یوتیوب دسترسی پیدا کنید. شما می توانید به مرور برترین های یوتیوب و داغ ترین ها بپردزیاد و یا در دسته بندی های مختلف جست و جو کنید.

ثبت نام در یوتیوب :

برای ثبت نام در یوتیوب شما باید حسابی در جیمیل یا دیگر سرویس های گوگل داشته باشید.

در صورتی که حسابی در یوتیوب یا هیچ یک از سرویس های گوگل ندارید لازم است روی گزینه حساب جدید یا اعتبار جدید کلیک کنید.

پس از عضو شدن شما می توانید زیر ویدئو های دوستانتان نظر دهید و برای ویدئو آنها متنی بنویسید.

کسب درآمد از طریق یوتیوب :

جذب مخاطب :

اولین نکته مهم که باید اهمیت زیادی برای آن قائل شد، مسئله تعداد مخاطبین کانال شما در یوتیوب است. در صورتی افراد زیادی از فیلم های شما در کانال دیدن نکنند، درآمد زیادی از آنها به دست نخواهید آورد. کانال های کوچکی که تنها چند صد مشترک دارند تنها می توانند از فیلم های تبلیغاتی خود سود ناچیزی به دست آورند.

برای جذب مخاطب بیشترباید چند کار انجام دهید. اولین کار و البته مهم ترین آنها این است که در کانال خود از محتواهای جذاب و واقعی استفاده کنید طوریکه مخاطب بارها و بارها به کانال شما سر بزند. از بخش های مشترک شدن، نظرات و پسندیدن استفاده کنید و تگها، تصاویر و عناوین مناسبی به ویدئوهای خود اضافه کنید تا از قافله عقب نمانید.

ایجاد تعامل با کاربران :

مخاطبی که بداند شما به او توجه می کنید در مقابل او هم به شما توجه خواهد کرد.شاید این نکته ناراحت کننده باشد، اما نظرات ثبت شده درباره محتواهای آپلود شده را بخوانید و بیشتر به مواردی پاسخ دهید که در آنها سوالی مطرح شده است. این کار باعث بالارفتن جزیی رتبه شما در الگوریتم رتبه بندی یوتیوب می شود و در نتیجه از دو جهت به نفع شما خواهد بود.

همچنین کانال های مشابه با کانال خود و مخصوصا مواردی که مخاطبان بیشتری دارند را دنبال کنید و در آنها مشترک شوید.ایجاد ارتباط دوستانه با کانال های بزرگتر باعث می شود تا شما هم مورد توجه قرار بگیرید، در صورتی که فرد اجتماعی و خوش صحبتی باشید حتی می توانید با این کانال کارهای گروهی انجام دهید، هیچ چیزی مانند یک ویدئوی گروهی نمیتواند تعداد مشترکین کانال را افزایش دهد.

انتخاب اسپانسرها و معاملات برندی :

زمانی که کانال شما به اندازه خاصی رسید می توانید تبلیغات پولی درست کنید البته تبلیغاتی کاملا مشخص و درست تا مطمئن شوید که با قوانین تبلیغات به مشکلی بر نمی خورید. این کار به شما امکان می دهد تا مبلغ ناچیزی از حوزه اجرایی طرح های کسب در آمد داخل یوتیوب به دست آورید.

اما در صورتی که یک کانال بزرگ داشته باشید، ممکن است شرکت های تبلیغاتی پیشنهادات خوبی به شما دهند. در این صورت به درآمد فوق العاده ای از این راه خواهید رسید. اما در صورتی که کانال بزرگ و شناخته شده ای ندارید، باید به برند های مختلف پیشنهاد همکاری دهید و آنها را ترغیب به این همکاری کنید. اما مطمئنا کار راحتی نخواهد بود.

هر مسیری که انتخاب می کنید، باید مطمئن شوید که مشارکت با برندهای مختلف باید به صورت کاملا مشخص باشد و از محتوای نامناسب در کانال خود استفاده نکنید. همیشه به خاطر داشته باشید که بازدیدکنندگان کانال شما مهمترین عامل هستند و آنها انتظار محتوای باکیفیت را دارند. از روال معمول خود تا حد زیادی فاصله نگیرید، چرا که در این صورت بازدیدکنندگان کانال را ترک خواهند کرد.

فروش کالاهای خاص در یوتیوب :

شور و اشتیاق هیچ مخاطبی را دست کم نگیرید. تا آن جایی که می توانید آنها را راضی نگه دارید، با این کار آنها تمایل بیشتری برای کمک مالی به شما خواهند داشت و یا حداقل چیزی از شما خواهند خرید

در صورتی که کالایی را به فروش می رسانید، حتما تمام حقیقت را درباره آن ذکر کنید. بعضی از کانال ها لینک هایی برای محصولات خود در توضیحات ویدئو قرار می دهند، بعضی ها در بخش های قبل یا بعد از ویدئو و حتی بعضی از کانال ها ویدئو های خاصی برای فروش محصولات خود درست می کنند. پیش از انجام هر کاری ابتدا علایق مخاطبان خود را در نظر داشته باشید.

با تشکر از صبر و مطالعه شما

منبع : --

تگ ها : استارتاپ startup
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی