دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

همه چیز در مورد تپ سی

همه چیز در مورد تپ سی

تپ‌سی (TAP30) یک سامانه هوشمند درخواست تاکسی است که فعالیت خود را از خرداد ماه 1395 آغاز کرده و در حال حاضر در اکثر شهرهای بزرگ کشور حضور دارد. اپلیکیشن تپ‌سی پلی است میان مسافر و سفیر (راننده) که با حذف واسطه‌های سنتی هزینه‌ سفرهای درون شهری را به طرز چشم‌گیری کاهش می دهد. این اپلیکیشن قابل نصب بر روی گوشی‌های هوشمند بوده و در صورت نیاز، سازمان‌ها نیز می توانند از پنل سازمانی تپ‌سی که سازگار با محیط وب است استفاده نمایند.

تپ‌سی (TAP30) سامانه هوشمند درخواست خودرو ایرانی برای سفرهای درون‌شهری است. این اپلیکیشن ، در خرداد 95 به شهروندان تهرانی معرفی شد و در حال حاضر دامنه فعالیت آن به شهرهای رسیده‌ است .این نرم‌افزار، در حال حاضر برای اندروید و IOS معرفی شده است.

افرادی که متقاضی استفاده از خدمات تپ‌سی هستند درخواست سفر خود را از طریق این اپلیکیشن ارسال می‌کنند تا یکی از سفیران (رانندگان) که در نزدیکی محل بوده و مایل به ارائه خدمات است آن را تأیید نماید. هزینه سفر از پیش تعیین می‌شود و مسافر می‌تواند حتی پس از ارسال درخواست خود آن را لغو کند بدون آنکه نگران پرداخت جریمه باشد.

بنیان‌گذاران تپ سی

تپ‌سی نام تجاری شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس است. مؤسسان این شرکت سه دانش‌آموخته بهترین مراکز علمی ایران، اروپا و آمریکا هستند که طراحی نرم‌افزار تپ‌سی را به کمک گروهی از کارشناسان ایرانی به انجام رسانده‌اند. مدیریت و سرمایه‌گذاری تپ‌سی کاملاً ایرانی است.

میلاد منشی‌پور موسس و مدیر‌عامل

حمید مهینی موسس و مدیر‌فنی

هومن دمیرچی موسس و مدیر‌ عملیات

میزان درآمد اسنپ و تپسی چقدر است؟

حال با در نظر گرفتن نحوه کسب درآمد شرکت های تاکسی آنلاین تپسی و اسنپ به بررسی و تخمین میزان درآمد شرکت های تپسی و اسنپ می پردازیم. طبق اعلام منابع خبری(مانند وبسایت تجارت امروز) یکی از این دو شرکت تاکسی آنلاین اعلام کرده است که 30 هزار راننده و 600 هزار کاربر فعال(مسافر) دارد – البته این آمار مربوط به انتهای سال 95 است و اکنون باید تعداد رانندگان و مسافر بیش از این مقدار و شاید دو برابر آن باشد؛

همچنین طبق اعلام همین شرکت تاکسی اینترنتی(تپسی/اسنپ) تقریبا هر راننده بعد از رساندن مسافر به مقصد به فاصله تقریبا یک دقیقه یک مسافر دیگر سوار می کند. با بررسی این آمار می توان یک برآورد یا تخمین درخصوص میزان درآمد شرکت های تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی زد و آن این است که بطور متوسط هر راننده اگر 8 ساعت در روز کار کند میانگین درآمد تقریبی 100 هزار تومان در روز دارد که حال اگر این رقم را در 30 هزار راننده ضرب کنیم می شود رقمی معادل 3 میلیارد تومان در روز می شود که 13% آن می شود 390 میلیون تومان در روز که البته باید هزینه های دیگر از جمله هزینه های جاری و مالیات و غیره را از آن کم کنیم.

در نهایت یادآور می شوم که ارقام فوق الذکر تنها یک تخمین از میزان درآمد شرکت های تاکسی آنلاین اسنپ و تپسی است که به جهت آشنا شدن خوانندگان محترم با نحوه و میزان درآمد شرکت های تپسی و اسنپ ذکر شدند و نحوه و میزان درآمد واقعی اسنپ و تپسی مشخص نیست و قاعدتا هم باید مخفی بماند.

امکانات نرم‌افزار تپ‌سی

نرم افزار تپ سی دارای امکانات مختلفی میباشد:

برآورد هزینه سفر

نرم‌افزار تپ‌سی به‌طور خودکار هزینه سفر را محاسبه کرده و پیش از درخواست خودرو به مسافر مبلغ کرایه را اطلاع می‌دهد. هزینه سفرها معمولاً ۳۰ تا ۴۰ درصد پایین‌تر از سفرهایی است که به روش‌های سنتی – تاکسی تلفنی و آژانس – انجام می‌شوند. پرداخت هزینه سفر نیز می‌تواند به صورت نقدی یا اعتباری (آنلاین) باشد.

امتیازدهی به راننده

در پایان سفر مسافران می‌توانند بر اساس رضایت‌شان از سفر، به راننده امتیازی بین ۰ تا ۱۰ بدهند. اگر مسافران عددی کمتر از ۸ را انتخاب کنند باید دلیل آن را مشخص نمایند. تنها رانندگانی که امتیازی بالاتر از ۸ داشته باشند امکان ادامه فعالیت خواهند داشت.

امنیت سفر تپ‌سی

مسافر می‌تواند پس از دریافت اطلاعات خودرو و مشخصات راننده، این اطلاعات را برای اطمینان خاطر و در حین سفر با فرد دیگری – دوست یا اعضای خانواده -- به اشتراک بگذارد. با استفاده از این ویژگی، نه تنها خود مسافر بلکه اعضای خانواده وی نیز می‌توانند مسیر خودرو را به صورت آنلاین مانیتور کنند.

انواع سرویس

نرم‌افزار تپ‌سی سه نوع سرویس به کاربران ارائه می‌دهد:

سرویس اقتصادی (با قیمت معمول)

پرو (برای خودروهای لوکس)

پرایم (ویژه بانوان)

گزینه‌های سفر

از جمله امکانات دیگری که در محیط داخل اپلیکیشن وجود دارد، امکان «انتخاب مقصد دوم»، «رفت و برگشت» و «توقف در مسیر» است.

زبان‌ها

تپ سی دارای دو زبان فارسی و انگلیسی میباشد.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : تاکسی آنلاین استارتاپ موفق ایرانی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی