دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

پنج نکته ی مهم برای افزایش شهرت در اینترنت

پنج نکته ی مهم برای افزایش شهرت در اینترنت

برای به دست آوردن شهرت اینترنتی سالم، کمپانی ها نیاز دارند که به صورت مداوم نشان دهند چرا مردم باید آنها را به عنوان رهبران صنعت و شرکای مورد اعتماد انتخاب کنند.

کمپانی ها میتوانند با تمرکز روی اعتماد، بی نقصی و ثبات، با مشتری تعامل های آنلاین و حضوری برقرار کنند که شهرت دیجیتالی آنها را افزایش می دهد.

اینترنت برای هرکسی، از مشتری گرفته تا شرکای تجاری و کارمندان، این امکان را فراهم کرده است که با یک کلیک یا یک ضربه روی صفحه، ببینند که کمپانی های مختلف چه چیزی برای ارائه دارند.

اگر در نگاه اول، نارضایتی مشتریان دیگر را ببینند، خطری بسیار جدی برای درآمد آن تجارت به شمار می رود.

شهرت اینترنتی کمپانی ها نشان می دهد که آنها چطور تجارت را پیش می برند و به صورت روزانه چطور عمل می کنند.

مشتریان هنگامی که میخواهند مجذوب یک برند شوند، به صورت روز افزون به سمت اطلاعاتی که از اینترنت میگیرند کشیده می شوند.

برای به دست آوردن شهرت اینترنتی سالم، کمپانی ها نیاز دارند که به صورت مداوم نشان دهند چرا مردم باید آنها را به عنوان رهبران صنعت و شرکای مورد اعتماد انتخاب کنند. هم در تعامل های خدمات به مشتری به صورت روزانه و هم در فضای اینترنت.

بهینه سازی شهرت اینترنتی :

کمپانی ها میتوانند با تمرکز روی اعتماد، بی نقصی و ثبات، با مشتری تعامل های آنلاین و حضوری برقرار کنند که شهرت دیجیتالی آنها را افزایش می دهد.

این پنج استراتژی را دنبال کنید تا شهرت اینترنتی خود را افزایش دهید و از فضای اینترنت بیشترین استفاده را کنید.

خود را حسابرسی کنید تا متوجه شوید در چه سطحی قرار دارید:

چند تحقیق انجام دهید: مردم در توییتر، فیسبوک و حتی لینکد‌این در مورد شما چه می گویند؟ اظهار نظر ها در گوگل و یلب (Yelp) چطور؟ هنگامی که متوجه شدید دیگران برند شما را چگونه می بینند، رقبای خود را بشناسید. کمپانی شما چگونه مقایسه می شود؟

با توجه به این موارد، اهدافی را مشخص کنید تا برند دیجیتال شما را تقویت کند. این کار ها را به موقع و دقیق انجام دهید: به طور مثال، برای سه ماه بعدی، روی دو یا سه مورد تمرکز کنید. ممکن است بخواهید در دو ماه آینده، تعداد زیادی اظهار نظر از یلپ دریافت کنید، یا ممکن است متوجه شوید که وبلاگ شما یک سال است که به روز نشده است. خود را حسابرسی کنید تا اهداف دقیق و قابل دسترسی را تنظیم کنید.

این بررسی و حسابرسی ها را در طی سال برنامه ریزی کنید. به اظهار نظر های موجود در وبسایت هایی که مردم جامعه در آنها نقش دارند، از جمله یلپ یا گوگل توجه کنید؛ موتور های جستجوگر آن نظرات را در نتایج خود خیلی زیاد وارد می‌کنند که باعث می شود برای شهرت اینترنتی شما بسیار ارزشمند باشند.

به صورت منظم با مشتریان خود تعامل آنلاین داشته باشید:

تاثیر مثبت و موفق، نیازمند استراتژی محتوای آنلاین، همراه با تاکید روی تعامل با مشتری است.

با انتشار محتوای مرتبط و قابل انتشار مثل پست های وبلاگی، پست های شبکه های اجتماعی، مطالعات موردی، قدردانی‌ها، اشاره های مطبوعات یا سایر موارد، شخصیت و تخصص کمپانی را به رخ بکشید.

سپس، با مشتریانی که پست های شما را می پسندند (لایک می کنند) یا در مورد آنها اظهارنظر می کنند (کامنت می گذارند) تعامل داشته باشید، در غیر اینصورت محتوا را به کار بگیرید تا نوعی از تعامل های مثبت ایجاد کنید که مشتری را جذب می کند و وفاداری مشتری را افزایش می دهد.

راهی ایجاد کنید که مشتری بتواند شکایت خود را مستقیما به شما کند، سپس مشکل را حل کنید:

حفظ شهرت اینترنتی خوب، نیازمند رویکرد کنشگر است، نه واکنشی. اگر معمولا شکایت مشتریان را پس از اینکه به صورت عمومی مطرح کرده اند (به طور مثال، در شبکه های اجتماعی یا یلپ) می شنوید، هیچ کاری برای شهرت آنلاین خود انجام نمی دهید.

اطمینان حاصل کنید که در وبسایت شما، مشتریان میتوانند به سادگی بازخورد خود را اعلام کنند (و پاسخ بازخورد خود را به موقع دریافت کنند). پیتر ون اودن، مالک خدمات بازاریابی و مدیریت بازاریابی نرم افزار کویکسل (Quexcel) به خوبی این نکته را خلاصه می کند ، "مردم اطمینان خاطر می خواهند که چیزی که تجربه کرده اند، اصلاح شده است و کسی به حرف های آنها گوش میدهد، پاسخ می دهد و اقدام درست را در دستور کار قرار می دهد.

اگر به اندازه ی کافی یک مشتری ناراضی را زود به چنگ آورید، میتوانید یک شکایت عمومی خطرناک را به یک اظهار نظر درخشان در مورد اینکه کمپانی شما چقدر تلاش می کند تا همه چیز را درست کند، تغییر دهید. این تجربه های بازخورد میتوانند به مطالعات موردی ارزشمندی تبدیل شوند و حتی منجر به تایید مشتری راضی شوند.

در زمینه ی کاری خود، رهبری افکار ایجاد کنید:

مجذوب کردن از طریق صحبت کردن، موقعیت های گروهی، شبکه ای کردن اتفاقات، جوایز و همکاری ها، همگی راه های بسیار عالی برای ایجاد شهرت برای کمپانی شما هستند.

با این موقعیت ها، معمولا زمزمه و شناخت آنلاین همراه می شود که مورد قوی تری برای اینکه چرا مشتریان باید به تخصص شما اعتماد کنند، به وجود می آورد.

به عنوان یک رهبر صنعتی برند خود را بیرون آورید، و شهرت اینترنتی شما جوایز را جمع آوری خواهد کرد.

رضایت مشتری را اولویت قرار دهید:

هر تعامل بالقوه ی مشتری میتواند به یک مکالمه ی آنلاین تبدیل شود، در نتیجه مطمئن شوید که خدمات مشتری تنها به سازمان خدمات مشتری واگذاری نشده است.

برای حداکثر بهره برداری از حضور خود در اینترنت، این هدف را در ذهن داشته باشید که مشتری همیشه تجربه ای خوشآیند داشته باشد.

یک استراتژی خوب این است که فرض کنید هر مشتری که با شما به صورت حضوری برخورد دارد، اظهار نظری در دنیای آنلاین از خود باقی می گذارد، در نتیجه مطمئن شوید که اظهار نظر آنها مثبت باشد.

در دنیای امروز، شهرت اینترنتی شما، شهرت شما در دنیای واقعی به حساب می آید. تنها چند تجربه ی منفی انگشت شمار لازم است تا به طور کامل نظرات در مورد کمپانی شما تغییر کند.

به این دلیل است که تقویت کردن شهرت آنلاین باید شامل چیز های بیشتری از استراتژی سئو (SEO) و مدیر رسانه ی اجتماعی شود.

باید هرکسی در کمپانی شما در این راستا تلاش کند و به تجربه ی فوق العاده ی مشتری اعتقاد کامل داشته باشید.

منبع : startups.co

منبع : startups.co

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی