دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

شرکت Acer

شرکت Acer

در این مقاله از سایت شیرازلرن به معرفی شرکت acer می پردازیم.

باتوجه به نیاز مبرم دنیا به لوازم پیشرفته ی تکنولوژی ؛ شرکتهای زیادی امروزه دردنیا در زمینه ی تولید کامپیوتر و یا گوشیهای همراه فعالیت میکنند. اما اندک اند تعداد برندهایی که توانسته اند جایگاهی تثبیت شده در این بازارها بدست اورند.

از شرکتهای به نام درتولید کامپیوتر های قابل حمل و دیگر محصولات الکتریکی شرکت acer  (ایسر) است که در کشور تایوان قرار دارد. برای شناخت بیشتر این شرکت و محصولات ان درادامه با ما همراه باشید.

تاریخچه acer :

درسال 1976 میلادی بود که بازار تولید لوازم الکترونیکی و کامپیوتر ها به تدریج به سمت پر رونق شدن می رفت . استین شیه به همراه همسر و 5 نفر دیگر از دوستانش شروع به تاسیس شرکتی با 11 کارمند و سرمایه اولیه ی 25 هزار دلار کردند . اولین نامی که از نظر انها برای شرکت مناسب بودنام مولتی تچ بود. اولین فعالیتهای شرکت تحقیق و بررسی و سپس تولید ریز پزدازنده ها و قطعات الکتریکی را شامل میشد .

روند کاری شرکت acer

اولین محصول قابل توجه شرکت acer (ایسر) که بدون هیچ نقصی وارد بازار شد یک کیت آموزشی بود که با فروش خوبی که داشت توانست نام شرکت acer  را به گوش دنیای تکنولوژی برساند.

این شرکت با گذشت زمان توانست پیشرفتهای خوبی در زمینه ی قطعات الکترونیکی داشته باشد و کم کم بتواند وارد حوزه ی تولید کامپیوتر شود.

درسال 1981 موفق به تولید اولین کامپیوتر خود شد که این محصول نیز مورد اقبال قرار گرفت. نه تنها این محصول بلکه بخش قابل توجهی از محصولات این شرکت درطی سالهای فعالیتش از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و توانسته جایگاه خوبی در بازار جهانی بدست اورد.

درسال 1986 میلادی شرکت acer  (ایسر) طی یک اقدام پرریسک شروع به تولید کامپیوتر هایی کردکه شبیه به تولیدات شرکت کامپک بود .

با تولید این کامپیوتر ها توانست بعد از شرکت کامپک دررده ی دوم قرار گیرد.این شرکت به تدریج و با اعمال سیاستهای هوشمندانه محصولات خود را به آمریکا و انگلیس صادر کرد و درسال 1987 توانست سهم بزرگی را دربازارهای این دوکشور ازآن خود کند.

اقداماتی از قبیل فروش بی نظیر محصولات و فروش سهام به کارکنان و مردم سود قابل توجهی را برای شرکت به ارمغان اورد و این سود هرروزه درحال افزایش بود تا اینکه با بحران کاهش قیمت دلار درسال 1990 روبرو شد.

این کاهش ناگهانی قیمت محصولات این شرکت را با افت شدیدی روبه رو کرد و این شرکت ضرر زیادی را متحمل شد.

شرکت acer

ازطرفی دیگر این شرکت که در دو سال گذشته شرکتهایی را خریداری کرده بود که فروش بسیار کمی داشتند و ازاین جهت هم ضرر زیادی کرد. این ضرر و زیان حدود 32میلیون دلار تخمین زده شده است

شکستهای پی در پی شرکتهای وابسته به acer  درفروش محصولات ؛ شرکت را در آستانه ی ورشکستگی کامل قرار داد.

درسال 1992 این شرکت توانست با تولید یک سیستم چند کاره بنام یو ان آی ایکس بازهم سهم خودرا دربازارهای فروش افزایش دهد و تحسین بسیاری را برانگیزد.

سال 1994 سال بازگشت پر شکوه شرکت acer  به حوزه ی فناوری بود دراین سال این شرکت توانست از رقیبان سرسخت خود چون اچ پی و دل جلو بیفتد و رتبه ی نهمین تولید کننده ی بزرگ جهان را به خود اختصاص دهد .

سال 2000درتاریخ فعالیتهای acer  (ایسر) سالی طلایی به شمار می اید چرا که فروش سرسام اور محصولات acer  دراین سال با عث شد بیشترین سهم فروش را دربازارهای جهانی کسب کند.

درهمین سال بود که هییت مدیره ی شرکت acer  برای سوددهی  بالاتر 39 هزار نفر را استخدام کردند که درامد این شرکت را به 9/12میلیارد دلار رساند.

شرکت acer

درطی سالهای 2000 تا 2005 میلادی اوج شکوفایی موفقیتهای شرکت و کسب رتبه های برتر جهانی بود. بطوریکه توانست جز 5 شرکت برتر حهان معرفی شود و همچنین در زمینه ی فروش محصولات رتبه ی 4 حهان را به خود اختصاص دهد.

و سرانجام درسال 2004 توانست رتبه ی 2 جهان را ازآن خود کند.و شهرت جهانی خودرا بیش از پیش پررنگ سازد.

تولیدات این شرکت به قطعات و کامپیوتر ها محدود نشد بلکه این شرکت درآغاز سال 2008 میلادی شروع به تولید نوت بوکها کرد که ان هم با استقبال بی نظیری روبه روشد.

یک سال بعد یعنی درسال 2009 میلادی بخش تولید گوشی های همراه هوشمند به شرکت acer  افزوده شد که دراین زمینه هم توانست با تولید گوشیهای با کیفیت تحسین بسیاری را دراین زمینه برانگیزد.

شرکت acer

محصولات شرکت acer  

تولیدات شرکت acer  نه تنها دربخش کامپیوتر ها و گوشی ها بلکه درزمینه های دیگری چون دوربینهای دیجیتال ؛ رایانه های رومیزی ؛ تولید نمایشگرها ؛ تلوزیونهای ال ای دی و ال سی دی ؛ حافظه های جانبی و پرژکتورها و صدها محصول دیگر توانست توانایی خودرا درعرصه ی تولید محصول با کیفیت به اثبات رساند .

منبع : شیرازلرن

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی