دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

برند علی‌بابا از کجا آمد؟

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا یا گروه علی‌بابا alibaba group holding limited یک شرکت تجاری چینی است. شاید نام علی‌بابا شما را به یاد کارکتر کارتونی محبوب دوران کودکی "علی‌بابا" انداخته باشد. شخصیتی کارتونی که نامش بر برندهای بزرگ خارجی و ایرانی قرارگرفته است. انتخاب برند علی‌بابا انتخابی هوشمندانه محسوب می‌شود چراکه این نام در فرهنگ‌های مختلف شناخته‌شده است و تلفظ آن برای بسیاری از مردم جهان آسان می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

و اما داستان انتخاب این نام

در سال ۱۹۹۸ ، نسخه اولیه فروشگاه اینترنتی علی بابا را افتتاح شد.

جک ما مدیرعامل گروه علی‌بابا در مورد انتخاب این نام می‌گوید: روزی در کافی‌شاپی در سانفرانسیسکو نشسته بودم و به نام علی‌بابا به‌عنوان برند کاری خودم فکر می‌کردم با آمدن گارسون، از وی سؤال کردم علی‌بابا را می‌شناسی؟ او گفت بله. پرسیدم در موردش چه می‌دونی؟ گفت علی‌بابا و ۴۰ دزد(اشاره به داستانی در کتاب هزار و یک‌شب) و من گفتم آره خودشه! به خیابان آمدم و از هر عابری و با هر ملیتی سؤال کردم یا او را می‌شناخت یا می‌گفت تلفظ این کلمه بسیار راحت است و این اولین جرقه در ذهن من برای انتخاب این نام و این برند بود.

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

دامنه فعالیت وب‌سایت علی‌بابا

این وب‌سایت  یک فروشگاه بزرگ اینترنتی است. جالب است بدانید که 80  درصد فروش آنلاین در چین توسط این وب‌سایت و فروشگاه اینترنتی علی‌بابا انجام می‌شود. ایده آن‌که توسط جک ما پایه‌ریزی شد باهدف ایجاد ارتباط بین تولیدکنندگان چینی و مشتریان آن‌ها در خارج از چین بوده است که تا به امروز این ایده بسیار موفق عمل کرده است. رقبایی مثل آمازون (AMAZON) و ای بی (EBAY) همواره علی‌بابا را به‌عنوان رقیبی جدی پیش روی خودشان دیده‌اند و جالب‌تر آنکه بدانید در ۱۹ سپتامبر ۲۰۱۴ علی‌بابا ۲۳۱ میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است که رقمی نجومی برای یک کسب‌وکار اینترنتی محسوب می‌شود. هم‌اکنون این وب‌سایت جزو 20 وب‌سایت برتر جهان محسوب می‌شود.

مدیرعامل نابغه علی‌بابا

در زمان عرضه اولیه سهام علی‌بابا در سال 2014 با ۲۰٫۸ میلیارد دلار این کسب و کار موجب شد که صاحب آن در جایگاه ۳۶ ام میلیاردرهای جهان قرار بگیرد.

جالب است بدانید که او یک معلم بازنشسته زبان انگلیسی در چین است و این کسب و کار را با کمترین دانش در حوزه وب و کد نویسی آغاز نموده. او هم‌اکنون یکی از نوابغ اقتصادی دنیا محسوب می‌شود.

آینده کسب کار و کار علی‌بابا

به نظر می‌رسد دیگر علی‌بابا یک کسب ‌وکار چینی نباشد. عرضه عمومی سهام در آمریکا این شرکت را به یکی از بزرگ‌ترین رقبای کسب‌ وکارهای اینترنتی در دنیا تبدیل نموده است. آن‌ها جهانی فکر می‌کنند و به نظر می‌رسد رسیدن به این موفقیت حق آن‌ها می‌باشد.

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

نحوه کار سایت علی بابا

علی بابا (Alibaba Holding) یک شرکت بزرگ چینی است که بر اساس تجارت الکترونیک فعالیت می کند. داد و ستد و تجارت در سایت علی بابا  ، اصولا به روش های مشتری به مشتری، مشتری به بازرگان، بازرگان به بازرگان و بازرگان به مشتری صورت می پذیرد.

سایت علی بابا( Alibaba) سایتی است که واسط بین کارخانه های کشور چین و مشتریان بزرگ و کوچک در سراسر دنیاست.

معمولا افراد خرید خود را انجام می دهند و هزینه را در سایت پرداخت می کنند و پس از ارسال کالا و تایید مشتری ، پول به تاجر چینی یا فروشنده پرداخت می شود.

تعدادی از سایت ها و شرکت ها در ایران نیز می توانند کالاهای مورد نیاز شما را از علی بابا خرید کرده و هزینه ای از شما بگیرند که می توانید در این مورد تحقیق کنید. در انتخاب شرکت دقت کنید.

فروشگاه اینترنتی علی بابا ( Alibaba ) یکی از بزرگترین ومعتبر ترین سایت های خرید و فروش دنیا است که در آن خرید فروش هرگونه کالا و بر اساس قوانین سایت صورت می گیرد ، قیمت های بسیار نازل، کیفیت مناسب و در خور قیمت و نیز امنیت بالای سایت در حین انجام قرارداد باعث رشد هرچه بیشتر این سایت شده است.
به دلیل رابطه خوب ایران و چین ، بازرگانان زیادی از سایت علی بابا خرید می کنند.

فروشگاه اینترنتی علی‌بابا

نحوه خرید از سایت علی بابا

برای خرید از سایت علی بابا بایستی در سایت ثبت نام کرده ، کالای خود را جستجو کنید ، خرید را انجام دهید.

حتما در مورد کالایی که قصد خرید دارید تحقیق کنید که در کشور ایران مشکلی نداشته باشد ، مالیات ، گمرکی و غیره را تحقیق کنید.

چند نکته جالب در مورد علی بابا

علی بابا بیش از 20 هزار کارمند دارد.

فروش این سایت از آمازون و EBAY بیبشتر است و یک رقیب جدی برای آنها می باشد.

علی بابا معمولا به تاجرانی که از سایت آنها خرید کنند وام می دهد.

میزان ترکنش علی بابا بیش از یک تریلیون دلار است .

علی بابا وارد بازار آمریکا نیز شده است.

این سایت ، بیش از ۸۰ درصد سرانه تجارت الکترونیک چین را به خود اختصاص داده است.

تعداد دسته کالای این سایت بیش از 5 هزار دسته کالا میباشد.

این سایت از سرویس پرداخت اختصاصی علی‌پی (Alipay) استفاده می‌کند که مخصوص علی بابا است.

جک ما (Jack Ma)مدیرعامل شرکت جزو پولدارترین مردان دنیاست.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : استارتاپ startup کسب و کار اینترنتی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی