تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

بیت کوین چطور کار می کند

بیت کوین چطور کار می کند

در مقاله بیت کوین چطور کار می کند؟ می خواهیم به بررسی بیت کوین (bitcoin) بپردازیم.

این سوال اغلب سردرگمی هایی را به وجود می آورد، اما در اینجا میتوانید پاسخ خود را بیابید.

اصول پایه ای بیت کوین برای یک کاربر جدید

شما میتوانید بدون اینکه جزئیات فنی بیت کوین را درک کنید، به عنوان یک کاربر جدید، کار خود را با آن آغاز کنید.

هنگامی که کیف پول بیت کوین را روی کامپیوتر یا تلفن همراه خود نصب کردید، اولین آدرس (حساب) بیت کوین شما را ایجاد می کند و هرگاه که نیاز داشتید میتوانید تعداد بیشتری از آن را ایجاد کنید.

میتوانید آدرس خود را برای دوستانتان آشکار کنید تا بتوانند پولی را به شما پرداخت کنند یا بالعکس.

در حقیقت، این عملکرد، بسیار شبیه به عملکرد ایمیل است، با این تفاوت که باید تنها یک بار از آن آدرس بیت کوین استفاده کنید.

تتمه حساب- بلاکچین

بلاکچین، یک پایگاه عمومی مشترک است که کل شبکه ی بیت کوین روی آن قرار گرفته است.

تمامی تراکنش های تایید شده در بلاکچین قرار می گیرند.

به کیف پول های بیت کوین اجازه می دهد تا تتمه حساب قابل خرج کردن را محاسبه کند و در نتیجه تراکنش های جدید را میتوان به وسیله ی آن تایید کرد که اطمینان حاصل می کند که فرد خرج کننده، واقعا صاحب آن تراکنش هاست.

یکپارچگی و ترتیب زمانی بلاکچین با رمزنگاری تقویت شده است.

تراکنش ها- کلید های مخفی

تراکنش عبارت است از انتقال ارزش بین کیف پول های بیت کوین که در بلاکچین قرار می گیرند.

کیف پولهای بیت کوین تکه ای مخفی از دیتا را نگه می دارند که کلید مخفی یا بذر نامیده می شود و برای امضا کردن تراکنش ها، اثبات ریاضی این که آنها از صاحب کیف پول آمده اند، استفاده می شوند.

هنگامی که این امضا انجام شود، اجازه نمی دهد هیچکس تراکنش را تغییر دهد.

همه ی تراکنش ها روی شبکه منتشر می شوند و معمولا طی 10 الی 20 دقیقه ، به وسیله ی روندی به نام استخراج (Mining)، شروع به تایید شدن می کنند.

پردازش کردن - استخراج کردن

استخراج کردن، یک سیستم عمومی توزیع شده است که برای تایید تراکنش های در حال انتظار به کار می رود و این کار را با قرار دادن آنها در بلاکچین انجام می دهد.

ترتیبی زمانی را در بلاک چین تحمیل می کند و از خنثی بودن شبکه محافظت می کند و به کامپیوتر های مختلف اجازه می دهد در مورد سطح سیستم توافق کنند.

تراکنش ها برای اینکه تایید شوند، باید در یک بلوک بسته بندی شوند که از قوانین رمزنگاری بسیار خاصی تبعیت می کنند که توسط شبکه تایید خواهند شد.

این قوانین از تعدیل شدن بلوک های قبلی جلوگیری می کنند زیرا انجام چنین چیزی باعث می شود تمامی بلوک های بعدی بی اعتبار می شوند.

همچنین استخراج معادل بخت آزمایی رقابتی را ایجاد می کند که از اینکه هر کسی به ترتیب بلوک های جدیدی را به بلاک چین اضافه کند، جلوگیری می کند.

به این صورت، هیچ فرد یا گروهی نمیتواند کنترل کند که چه چیزی درون بلاک چین قرار گرفته است یا بخش های بلاک چین را جایگزین کند تا پول های پرداختی خود را باز گرداند.

آغاز سفری پیچیده و عجیب و غریب

این تنها یک خلاصه ی کوتاه در مورد بیت کوین است. اگر میخواهید جزئیات بیشتری را بیاموزید، میتوانید به سایت بیت کوین مراجعه کنید که اطلاعات زیاد و کامل تری را در مورد بیت کوین به شما ارائه می کند.

منبع : bitcoin.org

منبع : bitcoin.org

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی