تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

نحوه ی ساختن استارت‌آپ موفق

نحوه ی ساختن استارت‌آپ موفق

در این بخش از آموزش کسب و کار اینترنتی و استارتاپ به نحوه ی ساختن استارت‌آپ موفق می رسیم.

دست به کار شوید، اهداف واقع گرایانه برای رشد و پیشرفت مشخص کنید و مسیر به موفقیت رسیدن استارت‌آپ خود را مرحله به مرحله طی کنید.

نوشته شده توسط دیلون کیوو، بنیان گذار و مدیرعامل Kivo Media Group

هرکسی میخواهد استثنایی باشد، اما بنا کردن یک شرکت چند میلیون دلاری در دوازده ماه، آن چیزی نیست که برای اکثر تجارت ها رخ می دهد. حتی شرکت هایی که به نظر می رسد خیلی زود به موفقیت رسیده اند، قبل از اینکه به موفقیت چشمگیری دست یابند، سالها تلاش کرده اند، در حالی که حرفی از آنها نبوده و کسی از آنها خبری نداشته است.

خب پس راز بنا کردن یک استارت‌آپ موفق چیست؟ باید پر شور و حرارت و متعهد باشید. همچنین باید به اندازه ی کافی اراده داشته باشید که برای رسیدن به هدف، مسیری طولانی را پشت سر بگذارید و مدت زیادی کار کنید. بسیاری از استارت‌آپ ها هستند که شکست نمی خورند، بلکه رهبران آنها هستند که خیلی زود تسلیم می شوند. وارد عمل شوید، اهداف واقع گرایانه برای رشد و پیشرفت مشخص کنید و مسیر به موفقیت رسیدن استارت‌آپ خود را مرحله به مرحله طی کنید. اطلاع از مراحل و اصول زیر، تفاوت میان استارت‌آپ موفق و استارت‌آپ شکست خورده را مشخص می کند.

مشکلی را که نسبت به آن شور و اشتیاق دارید، حل کنید.

اولین مرحله ی شروع کردن یک تجارت، در عین حالی که چالش برانگیز است، میتوان گفت ساده ترین مرحله نیز می باشد. نیاز به یک ایده دارید. بهترین شرکت ها را افرادی به وجود آوردند که مشکلی رایج را حل کردند، راحتی را برای مردم فراهم کردند یا چیزی را که در رشته مطالعاتی یا جامعه آنها کم بود را یافتند. و اغلب حاضر بودند تمام وقت و انرژی خود را صرف این کشف کنند زیرا نسبت به آن شور و اشتیاق داشتند. بدون شور و اشتیاق، آن سال های دشوارِ ابتدایی به نظر غیر قابل تحمل خواهند رسید و رهبران بیشتر به این سمت کشیده می شوند که تسلیم شوند.

تاییدیه بگیرید

در حالیکه این توصیه ای نیست که بخواهید به دختر یا پسر نوجوان خود کنید، اما تاییدیه گرفتن، مرحله ی مهمی در بنا کردن یک استارت‌آپ موفق به شمار می آید. هدف از شروع یک تجارت این است که مشکلی را حل کند، خلعی را پر کند یا نیازی را رفع کند. در حقیقت بدون تایید این که بازاری وجود دارد و محصول یا خدمت شما نیازی را برطرف می کند، ممکن است به سراغ ایده ی بزرگ بعدی خود بروید. تست استرس (بررسی شرایط نامعقول و ناخواسته) را انجام دهید ، با تمامی اطرافیان خود صحبت کنید و از دیگران کمک بگیرید.

در مورد نحوه ی سرمایه گذاری روی تجارت خود تصمیم بگیرید.

تمرکز کردن روی پیشرفت بسیار لازم و حیاتی است اما فراموش نکنید که مقداری بودجه (تا 50 درصد از بودجه کل) را برای بازاریابی و تبلیغات، گروه کانونی (focus group) و ساختن تجارت خود، در نظر بگیرید. اگر بودجه توسط خودتان یا بودجه شرکت فراهم می شود (bootstrapping)، باید بدانید که لازم نیست حتما همه چیز را یکدفعه باهم داشته باشید. بسیاری از استارت‌آپ ها سالها طول می کشد تا قسمتی را اجاره کنند، در حالیکه بسیاری از افراد آن را لازم و ضروری می دانند (مثل بازاریابی). درعوض، کارمندان و بنیان گذارن نقش های مختلفی را ایفا می کنند و یکدیگر را در امور جدید حمایت می کنند.

با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

پس از اینکه شرکت خود را به صورت رسمی راه اندازی کردید و آن را ارتقا دادید، نکته ی مهم برای بنا کردن تجارت موفق، ایجاد وفاداری از جانب مشتری و خوشحالی آنهاست. یافتن مشتریان جدید میتواند هزینه ی بالایی داشته باشد. در عوض، پیگیر کاربران خود باشید و به صورت مداوم با آنها ارتباط برقرار کنید. به وسیله ی بررسی کردن، گوش کردن به آنها، یاد گرفتن در مورد آنها و اهمیت دادن واقعی به آنها، خدمات را برای مشتریان فراهم کنید.

انعطاف پذیر باشید.

با مهربانی انتقادات را بپذیرید و در جایی که مناسب است، تغییرات را اعمال کنید. مهم است که به ایده ی اصلی خود اعتماد داشته باشید اما نباید با تکبر و غرور به مشترایان خود گوش کنید و تغیرات را بپذیرید. به انعطاف پذیری روی خوش نشان دهید و پس از اینکه به مشتریان خود گوش کردید و مخاطبان هدف خود را تحلیل کردید، تغییرات را اعمال کنید. با دقت بحث کنید و اولویت بندی کنید که کدام یک از بازخورد ها از بقیه مفید تر است و برای آینده ی مشتریان و شرکت سودمند است.

راحتی و آسودگی را در پیش نگیرید.

اگر راحتی دشمن پیشرفت است، پس یاد بگیرید از آسایش نداشتن لذت ببرید. اهداف بزرگی را برای خود و سازمان خود در نظر بگیرید. سعی کنید هر هفته با چهار یا پنج درصد بودجه مشتریان دائمی ایجاد کنید و این اهداف را با نقش مدیریتی فعال بررسی کنید.

همیشه نقشی فعال داشته باشید.

بنیان گذاران با بودجه دهی، استخدام، شراکت و طراحی استراتژی به هزاران سمت و سو کشیده می شوند اما اکثر شرکت های موفق، رهبری عملی دارند (با مدیران کوچک اشتباه گرفته نشود). با آموختن اینکه چطور افراد خود را مدیریت کنید، فرهنگ مثبتی را در شرکت خود رواج دهید و زمان ویژه ای را به آنها اختصاص دهید. کارمندان شاد باعث ایجاد مشتریان شاد می شوند که در نهایت به رشد و ترقی منجر می شوند.

صبور باشید.

بی شک موفقیت یک شبه به دست نمی آید و طی دو سال هم رخ نمی دهد. شرکت هایی که روی خودشان سرمایه گذاری می کنند و با دقت و با استراتژی برای بازدهی مداوم برنامه ریزی می کنند، میتوانند انتظار سودآوری را در سال سوم از تجارت خود داشته باشند. استیو جابز کمپانی Apple را در سال 1976 تاسیس کرد اما تا سال 1984 طول کشید که کمپانی Apple با ظهور کامپیوتر مکینتاش مشهور شد. و حتی پس از آن، کمپانی Apple تا ظهور iMac و محصولات مصرفی در اواخر دهه ی 90 میلادی، مشکلاتی را در پیش داشت.

این بسیار مهم است که به عنوان یک کارآفرین، یک رهبر و یک بنیان گذار استارت‌آت، تفاوت میان ایده ی بزرگ و شرکت بزرگ را درک کنید. در نتیجه تصمیم بگیرید که وارد عمل شوید و هنگامی که اوضاع سخت شد، تسلیم نشوید.

منبع : inc.com

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی