دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

بازاریابی موتور جستجو

بازاریابی موتور جستجو

در این مقاله از سایت شیرازلرن قصد داریم در مورد بازاریابی موتور جستجو صحبت کنیم. بازاریابی موتور جستجو زیرمجموعه دیجیتال مارکتینگ است.

ابتدا بیاییم در مورد بهینه سازی موتور جستو (SEO) و بازاریابی موتور جستجو (SEM) صحبت کنیم و تفاوت آن را بدانیم.

تفاوت SEO , SEM :

بهترین روش برای جذب کاربر یا مشتری در سایت ، سئو یا بهینه سازی موتور جستو (SEO) میباشد که به آن Organic search گفته می شود. این کار برای شما هزینه بر نیست. فقط باید سایت خود را بهینه کنید.

اما به سراغ بازاریابی موتور جستجو (SEM) برویم. در این روش شما با پرداخت هزینه به گوگل یا شرکت های دیگر می توانید برای سایت خود ورودی بگیرید. یعنی در ازای هر کلیک که روی تبلیغ شما شود و کاربر وارد سایت شما شود هزینه از شما کسر می شود. این روش هزینه بر است.

گوگل در چهار فصل منتهی به سال ۲۰۱۱ در مجموع ۳۴٫۴ میلیارد دلار از این طریق درآمد کسب کرده‌است و ۹۷ درصد درآمد گوگل از طریق پرداخت کلیکی تأمین می‌گردد.

این روش کاملا با سئو متفاوت است .

معمولا وقتی چیزی را جستجو می کنید گزینه هایی در ابتدا یا انتها به شما پیشنهاد می شود که با کلمه تبلیغ یا ad مشخص شده است که در تصویر پایین می بینید.

بازاریابی موتور جستجو

 

بسیاری از کاربران از روش تبلیغی خوششان نمی آید و روی آن کلیک نمی کنند.

بازاریابی موتور جستجو (SEM) یکی از روش های اصلی کسب درآمد سایت هایی مانند گوگل است. گوگل با گوگل ادوردز ، درآمد عالی دارد و هزینه های آن بیشتر از این روش بدست می آید.

بازاریابی موتور جستجو

موفقیت در بازاریابی موتور جستجو (SEM) :

اگر بدنبال موفقیت در بازاریابی موتور جستجو (SEM) هستید بایستی سایت شما محتوای خوبی داشته باشد تا وقتی کاربر وارد سایت شما شد در سایت بماند و به مشتری تبدیل شود وگرنه هزینه شما بازگشت نخواهد داشت.

حتما استراتژی مشخصی برای بازاریابی موتور جستجو (SEM) داشته باشید.

این روش شاید برای تعداد کمی از کسب و کارهای ایرانی ، مفید باشد چرا که هزینه تبلیغات و مخصوصا تبلیغ گوگل ارزان نیست و اگر سایت محتوا یا کالای مناسبی نداشته باشد ورود کاربر به سایت چندان تاثیری نخواهد داشت.

ابتدا محتوا یا کالای مناسبی انتخاب کنید و سپس به دنبال بازاریابی باشید.

بازاریابی موتور جستجو

پیشنهاد :

پیشنهاد میشود حتما روی سئو (SEO) کار کنید. چون در درازمدت برای شما موثرتر است. اما اگر سایت خوبی داشته باشید روش SEM نیز می تواند تاثیر خوبی داشته باشد و باعث موفقیت کسب و کار اینترنتی یا استارتاپ شما شود.

بازاریابی موتور جستجو

تبلیغات :

برای تبلیغات می توانید ازشرکت های ایرانی (ای نتورک یا صباویژن) یا گوگل ادوردز استفاده کنید.

برای تبلیغ در گوگل می توانید از دو روش استفاده کنید یا اینکه خودتان ، مستقیما هزینه را پرداخت کنید یا از طریق شرکت های واسط ایرانی مثل برتینا استفاده کنید.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : دیجیتال مارکتینگ
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی