تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

ده استارتاپ بسیار موفق و درس هایی که باید از آنها یاد گرفت

ده استارتاپ بسیار موفق و درس هایی که باید از آنها یاد گرفت

در این بخش از آموزش کسب و کار اینترنتی و استارتاپ (startup) به ده استارتاپ بسیار موفق و درس هایی که باید از آنها یاد گرفت می رسیم.

راه اندازی یک تجارت ماندگار، چیزی بیش از یک ایده ی بزرگ میخواهد. در اینجا میتوانید از استارت‌آپ های موفق جهان درس بگیرید.

از آنجایی که تنها 30 درصد از استارت‌آپ های نوپا بودجه دهی اضافی خود را تضمین می کنند، مسیر موفقیت استارت‌آپ (استارتاپ) همیشه قابل پیش بینی نیست. برای اینکه بفهمیم چرا برخی استارت‌آپ ها (استارتاپ ها ) پیشرفت می کنند در حالی که برخی دیگر راکد می شوند یا شکست می خورند، بررسی داستان موفقیت استارت‌آپ ها مفید است.

  1. کالتورا (Kaltura)

ترفند: بازار های مختلفی را هدف قرار دهید

کالتورا یک پلتفرم فیلم اپن سورس برای مدیریت کردن، انتشار و توزیع محتوای فیلم است. این پلتفرم به خوبی بازار های مختلفی را هدف قرار می دهد و برای آنها خدمات فراهم می کند: تجارت، آموزش و رسانه.

کالتورا ویژگی ها و عملکرد های ویژه ای را ساخته است که برای نیاز هریک از این بخش های اقتصادی سفارشی شده اند و 300 هزار سازمان رسانه ای، آموزشی و سرمایه گذاری از آنها استفاده می کنند، از جمله گروپان (Groupon)، بانک امریکا (Bank of America)، اچ‌بی‌او (HBO) و هاروارد (Harvard).

این استارت‌آپ (startup) که اخیرا 25 میلیون دلار درآمد داشته است، موفقیت آن نشان از اهمیت هدف قرار دادن بازار های مختلف دارد. همه را هدف قرار ندهید، بلکه برخی بازار های خوب کلیدی و مهم را انتخاب کنید و بر آنها تسلط یابید. 

  1. پاندورا (Pandora)

ترفند: شخصی سازی را ارائه کنید

پاندورا یک سرویس شخصی سازی شده ی پیشنهاد موسیقی است که بر اساس بازخورد های مربوط به ترانه ها و هنرمندان، ایستگاه هایی را برای برآورده کردن سلیقه ی فرد گوش کننده ی موسیقی سفارشی سازی می کند.  

با فراهم کردن تجربه ی گوش دادن شخصی سازی شده، افراد از موسیقی هایی که فقط برای آنها انتخاب شده است، لذت می‌برند که به کاربر تجربه‌ای منحصر به فرد می دهد، احساسی که آنها به آن اهمیت می دهند و مهم تر از همه کاربران نسبت به مارک، وفاداری شدیدی پیدا می کنند.

انتظار می رود پاندورا با فروش 10 میلیون سهام، 231 میلیون دلار درآمد کسب کند.

 

  1. تبولا (Taboola)

ترفند: کنترل را در اختیار کاربر نهایی قرار دهید

تبولا که طبق شاخص عملکرد مالی سالیانه (Revenue Run Rate)، 100 میلیون دلار درآمد دارد، و تنها با 120 کارمند، یکی از شرکت هایی است که به ازای کارمند بالاترین درآمد را در جهان ایجاد می کند، یک پلتفرم کشف محتوا است که ویدیو ها و سایر محتوا هایی که احتمال دارد کاربر به آنها علاقه داشته باشد را براساس محتوایی که آنها هم اکنون مشاهده می کنند، پیشنهاد می دهد.  

در حالیکه تبولا فقط یک پلتفرم پیشنهاد دهنده ی محتوا نیست، تصمیم گرفته با واگذاری اختیار به کاربر نهایی، رویکردی آینده نگر در مورد مردم گرا بودن محتوای پیشنهاد شده داشته باشد.

 

  1. وکسی (Voxy)

ترفند: سعی نکنید در یک زمان روی اهداف مختلف متمرکز شوید

وکسی یک اپلیکیشن موبایل است که به وسیله ی درس های کوتاه روزانه که بر مبنای تجربه ی زندگی واقعی هستند، به اسپانیایی زبان ها کمک می کند انگلیسی را یاد بگیرند.

این شرکت میتوانست با استفاده از فناوری خود، خدماتش را به سایر زبان ها گسترش دهد اما تصمیم گرفت روی آموزش زبان انگلیسی، به ویژه به اسپانیایی زبان ها، متمرکز شود.

شرکت وکسی توانسته با این نحوه ی متمرکز شدن، حضوری قدرتمند در بازار داشته باشد و اکنون سه میلیون کاربر و 15 میلیون دلار بودجه دارد.

  1. گت (Gett)

ترفند: جهانی شوید اما برای هر بازاری سفارشی کار کنید.

گت یک اپلیکیشن سفارش راننده است که به وسیله ی آن میتوانید به راحتی در 20 شهر از جمله نیویورک، لندن، تل‌آویو و مسکو تاکسی یا خودرو VIP بگیرید.

این اپلیکیشن اولین بار در اسرائیل راه اندازی شد و به موفقیت چشمگیری دست یافت، سپس در اروپا و ایالات متحده نیز گسترش یافت.

عمدتا به سبب گسترش در سطح جهان است که در حال حاضر اپلیکیشن گت بیش از یک میلیون کاربر و حدود 1500 مشتری سرمایه گذار از جمله گوگل دارد.

این اپلیکیشن نحوه ی عبور و مرور افراد در شهر ها را به طور کلی دگرگون کرده و 42 میلیون دلار درآمد کسب کرده است.

  1. شو دزل (ShoeDazzle)

ترفند: اگر چیزی خوب کار می کند و موفق است، آن را تغییر ندهید.

شو دزل یک فروشگاه و پلتفرم آنلاین سفارشی است که در حوزه ی مد فعالیت می کند و به خانم ها کمک می کند کفش، لباس و اسباب و وسایل مورد علاقه خود را یافته و خریداری کنند.

این شرکت از زمان راه اندازی در سال 2009، بیش از 13 میلیون عضو دارد و 66 میلیون دلار درآمد دارد.

با این حال، اوضاع همیشه بر وفق موارد نبود. در سال 2011، این استارت‌آپ مدل موفق اشتراک عضویت خود را از دست داد.

این مدل تجاری الکترونیکی که امتحان شده و قابل اعتماد بود، بار دیگر به کار گرفته شد و این شرکت یک مرتبه دیگر در حال پیشرفت است.

  1. تویو (2U)

ترفند: فناوری ایجاد کنید که در نوع خود بهترین است

تویو با دانشگاه های برتر در ارتباط است تا برنامه ی درسی خود را در به صورت آنلاین ارائه کنند. این شرکت، که در سرمایه گذاری خطرپذیر تقریبا 100 میلیون دلار درآمد داشته است و در دنیای فناوری آموزشی پیشرو است، زیربنا، بازاریابی و فناوری نرم افزار به عنوان خدمات را ارائه می کند تا به دانشگاه ها کمک کند برنامه های خود را دیجیتالی کرده و آنها را تنظیم کنند.

دلیل اصلی موفقیت تویو، نرم افزار مدیریت یادگیری بسیار پیشرفته و یک سری محصولات با فناوری عالی است که از دانشجویان، اساتید و کل روند مدیریت یادگیری و دانشگاه حمایت می کند.

تویو با تمرکز کردن روی فناوری و به خدمت گرفتن بهترین کارشناسان در حوزه ی فناوری، خود را از دیگران جدا کرده است.

 

  1. پریزماتیک (Prismatic)

ترفند: روی همکاری شدید تیمی تاکید داشته باشید.

پریزماتیک یک پلتفرم روزنامه خوان است که از الگوریتم هایی برای تحویل دادن خبر های سفارشی استفاده می کند تا انتظار منحصر به فرد خواننده را برآورده سازد.

این پلتفرم بر مبنای عادت های مطالعه ی فرد و محتوا هایی که به عنوان علاقه‌مندی مشخص می کند، سایر اخبار مرتبط را پیشنهاد می کند.

پریزماتیک بیش از 25 هزار کاربر هفتگی و 16 میلیون و پانصد هزار دلار بودجه دارد. عمده ی موفقیت این استارت‌آپ ناشی از محیط کاری فوق العاده شراکتی و عملی آن است که در آن، مهندسان همکاری بسیار بالایی با طراحان، محققان و کل تیم دارند.

بردفورد کراس، مدیرعامل پریزماتیک در مورد ریزه کاری های طراحی آموزش دیده است در نتیجه میتواند به طور فعال در روند بسیار شراکتی آنها وارد شود.

  1. اپارتمنت لیست

ترفند: به جای اینکه دوباره کاری کنید، شراکت سودمند ایجاد کنید

اپارتمنت لیست یک بازار اجاره ای است که به مستاجران کمک می کند آپارتمان ایده آل خود را بیابند. این وبسایت میلیون ها فهرست را در یک نقشه ای که به راحتی میتوان در آن جستجو کرد، به صورت یکپارچه در می آورد و تجربه ی ناخوشایند پیدا کردن خانه به روش سنتی را برای کاربران راحت و بدون دردسر می کند.

به جای رقابت کردن با کرگزلیست (CraigsList) یا دوباره کاری کردن با ایجاد یک بازار کاملا جدید مثل زیلو (Zillow)، اپارتمنت لیست با بازار های برتر املاک همکاری می کند و از فهرست اموال آنها استفاده می کند تا یک استارت‌آپ 15 میلیون دلاری را تقویت کند.

  1. مپ‌مای‌فیتنس (MapMyFitness)

ترفند: محصولی ارائه کنید که به راحتی با دستگاه های مختلف سازگاری پیدا کند.

مپ‌مای‌فیتنس که با 150 میلیون دلار تحت مالکیت شرکت آندر آرمور (Under Armour) درآمد، یک پلتفرم ردیابی تناسب اندام است که با کمک فناوری جی پی اس، تمرینات بدنی را ثبت و برنامه ریزی می کند.

این پلتفرم در ابتدا تنها بررسی کننده تناسب اندام را ارائه می کرد اما بعد ها، سایر منابع تناسب اندام ، از جمله ابزار تمرین آنلاین، محاسبه کننده‌های تناسب اندام و محصولات محاسبه کننده ی مواد غذایی را هم اضافه کرده است.

این پلتفرم از هنگام راه اندازی، به بیش از 13 میلیون کاربر رشد کرده و با بیش از 200 دستگاه از جمله فیت بیت (FitBit) و کامپیوتر دوچرخه ی گارمین (Garmin) سازگاری دارد .

این رویکرد سازگاری با انواع دستگاه ها، در رضایت مندی از این پلتفرم و موفقیت آن نقش داشته است.

با وجود اینکه ممکن است چنین چیزی تحت عنوان دستورالعمل موفقیت برای استارت‌آپ وجود نداشته باشد، اما چیز های خیلی زیادی را از این استارت‌آپ ها که کار خود را توسعه داده اند میتوان آموخت.

جدای از هر نکته ای که از این داستان های موفقیت برداشت کنید، یک نکته که باید به ذهن بسپارید این است که پیشرفت یک استارت‌آپ به چیزی بیش از یک ایده‌ی خوب نیاز دارد.

از این استارتاپ های موفق چه درس هایی گرفتید؟

منبع : inc.com

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی