دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

تاریخچه پی پال

تاریخچه پی پال

در این بخش به تاریخچه پی پال paypal می پردازیم.

در گذشته، در ابتدای دهه ی 90 میلادی، ارسال و دریافت آنلاین پرداختها بین افراد، پروسه ی ساده و راحتی نبود. گرچه بانک ها و سایر موسسات مالی قصد اجرای آنها را داشتند، اما مردم حتی تصور نمی‌کردند چنین معاملاتی امکان پذیر باشد.

اما در حال حاضر، هرکسی در مورد پی پال paypal، بزرگترین و معروف ترین سیستم پرداخت آنلاین در جهان اطلاع دارد و از آن استفاده می کند. 

فکر می کنید اغراق است؟ اطلاعات گردآوری شده از مردم در سایت PLAY-N-PLAY را بررسی کنید و بار دیگر به این موضوع فکر کنید.

در حال حاضرپی پال paypal به صورت جهانی در 202 کشور، با 203 میلیون کاربر فعال و 16 میلیون حساب تجاری فعالیت می‌کند.

از زمانی که شروع به کار کرد، یک میلیارد و 700 میلیون معامله را با 32 معامله در حساب فعال، ثبت کرده است. 768745 وبسایت در سطح جهان از پی پال paypal استفاده می کنند. و وبسایت اصلی پی پال paypal، PayPal.com از نظر ترافیک اینترنتی، رتبه ی 73 را دارد. تحسین برانگیز است نه؟

اکنون، وارد تاریخچه ی پی پال paypal می شویم و مطالبی در خصوص روند آن به سوی موفقیت فرا می گیریم. از آنجایی که خارق العاده است، پشیمان نخواهید شد.

پی پال از کجا شروع شد؟

خب موضوع به شرکت Confinity باز می گردد که کن هاوری، لوک نوزیک، مکس لوچین و پیتر تیل در سال 1998 آن را تاسیس کردند.

هدف شرکت این بود که نرم افزاری امن برای معاملات مالی در وسایل شخصی افراد، تولید کند. در سال 2000، الون ماسک شرکت Confinity و شرکت بانکداری خودش، X.com را باهم ادغام کرد.

پس از اینکه ماسک فهمید که فعالیت های Confinity بسیار سودآور تر از X.com هستند، تنها روی فعالیت های Confinity مربوط به انتقال پول تمرکز کرد. پی پال paypal به شکلی که ما می شناسیم، از اکتبر سال 2000 شروع به فعالیت کرد.

پی پال paypal عمدتا به خاطر استفاده از ارجاعات و هزینه های کم 20، 10 و در نهایت 5 دلاری برای ثبت نام، در مرحله ی اول پیشرفت خود به موفقیتی بسیار سریع و ناگهانی دست یافت.

شرکت به نرخ رشد روزانه ی 10 درصد رسید. از مارس 2000 تا تابستان همان سال، پی پال paypal 5 میلیون مشتری جدید پیدا کرد؛ قبل از آن، 1 میلیون مشتری جدید پیدا کرده بود. این تجارت به خوبی ادامه می یافت. نام و کاربرد پی پال paypal بسیار سریع در نقاط مختلف جهان پخش می شد.

در سال 2002، پی پال paypal به دنیای شرکت های سهامی عام پیوست. در همان سال، سهام پی پال paypal در NASDAQ 55 درصد رشد داشت.

این رشد برای استارت‌آپی مثل پی پال paypal خارق العاده بود. پی پال paypal به سبب دست یافتن به چنین موفقیت چشمگیری در مدت زمان کوتاه، مورد توجه کل جهان قرار گرفت.

در ژولای سال 2002، شرکت eBay سهام شرکت پی پال paypal را با قیمت تمام شده ی 1 میلیارد و پانصد میلیون دلار خرید. از آن زمان به بعد، پی پال paypal به اولین انتخاب کاربران eBay برای انتقال پول تبدیل شد.

مالکیت جدید باعث شد نام پی پال paypal بیش از گذشته بر سر زبان ها بیوفتد و به آن کمک کرد تا رشد بسیار بیشتری داشته باشد. پی پال paypal وارد دوره ی جدیدی از موفقیت شد.

به دنبال استراتژی گسترش یافتن در سرتاسر جهان، پی پال paypal در سال 2005 راه حل های پرداخت VeriSign را به خود اضافه کرد. در سال 2013، پی پال paypal درگاه پرداخت های Braintree را به قیمت 800 میلیون دلار خریداری کرد.

در سال 2014، کارل ایکان، فعال و سرمایه گزار پی پال paypal، کمپین های عمومی گسترده ای را با تقاضای جدایی پی پال paypal از eBay به راه انداخت.

ایکان ادعا می کرد که اگر پی پال paypal از eBay جدا شود، رشد بسیار سریعتری خواهد داشت و خدمات ارزشمند تری را به جهان ارائه خواهد کرد.

طولی نکشید که کمپین ها نتیجه داد و در ژولای 2014، پی پال paypal بار دیگر رسما یک شرکت سهامی عام شد. پس از اینکه این شرکت پرداخت دیجیتال یک دهه را زیر بال های شرکت مادر (اصلی) خود گذراند، بار دیگر آزاد شد. و طولی نکشید که آن نرخ رشدی که مارل ایکان پیشبینی کرده بود، اتفاق افتاد.

ارزش بازاری پی پال paypal در اولین روز رسمی خود که یک بار دیگر به عنوان شرکت عمومی معامله شد، به 49 میلیارد دلار رسید. و حدس بزنید چه چیزی رخ داد؟ ارزش بازاری جدید مربوط به پی پال paypal از ارزش بازاری eBay بسیار بالاتر رفت. علاوه بر این، پی پال paypal یک جهش درآمدی 16 درصدی را تجربه کرد و ارزش معاملات آن 20 درصد افزایش یافت. همانطور که قبل تر گفته بودم، خارق العاده!

اما چیز های خیلی شگفت آور تری در تاریخچه ی پی پال paypal وجود دارد که باعث شود به خواندن ادامه دهید.

بعد ها، رشد فوق العاده زیاد و افزایش ارزش بازاری پی پال paypal روز به روز به شکلی فوق العاده زیاد ادامه پیدا کرد. در سه ماهه ی دوم سال 2015، سهام پی پال paypal در مقایسه با رشد 2.4 درصدی سهام eBay، 5.4 درصد رشد داشت. با این حال، رشد این شرکت پرداخت دیجیتال در آن سطح متوقف نشد.

طی سالها، پی پال paypal به خریداری سایر اپراتور های پرداخت آنلاین ادامه داد. در سال 2014، پی پال paypal اپلیکیشن پرداخت Venmo را خریداری کرد. در سال 2015، فناوری انتقال پول xoom را با 890 میلیون دلار، Paydiant را با 280 میلیون دلار و در نهایت Modest را به دست آورد.

تاکنون، پی پال paypal به رشد و کسب سطوح ویژه ای از موفقیت، ادامه می دهد. آیا می دانستید که پی پال paypal شما را قادر می سازد تا در 56 واحد ارزی، از حساب خود برداشت کنید، تتمه حساب خود را در 25 واحد ارزی نگهدارید و در بیش از 100 واحد ارزی، پول دریافت کنید؟

پی پال paypal یک بانک در مفهوم سنتی نیست اما مقداری از پرداخت های آنلاین را پردازش می کند که هر بانکی تنها میتواند رویای آن را داشته باشد. در ضمن، بی شک شما موافق هستید که پی پال paypal موفق ترین سیستم پرداخت آنلاین جهان است و عنوان امن ترین و مطمئن ترین سیستم را در صنعت پرداخت آنلاین را یدک می کشد.

منبع : richtopia.com

منبع : richtopia.com

تگ ها : کسب و کار اینترنتی استارتاپ startup
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی