تخفیف ویژه - مدت محدود محصولات آموزشی

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی

کسب و کار اینترنتی ، نوعی از کسب و کار است که بر پایه اینترنت و بستر شبکه میباشد. افراد زیادی در ایران و جهان از این طریق کسب درامد می کنند.

شاید برای افرادی جالب باشد که افرادی با یک سایت یا شبکه اجتماعی ، درآمد چند میلیونی و یا چندصد میلیونی دارند .

بیاییم چند ایده را تشریح کنیم تا بهتر متوجه شوید.

ایده کسب و کار اینترنتی و استارتاپ آپارات :

ایده کسب و کار اینترنتی و استارتاپ آپارات ، یکی از ایده های موفق در ایران می باشد که درامد عالی دارد. درآمد این سایت و استارتاپ ، بیشتر از طریق تبلیغات است. متاسفانه خیلی از افراد مبتدی درآمد تبلیغات را نادیده می گیرند.

حتی درآمد اصلی گوگل نیز از راه تبلیغات است.

اما تبلیغات را بیشتر به سایت ها ، اپلیکیشن ها و شبکه های اجتماعی می دهند که بازدید بالایی دارند. پس اگر به فکر کسب درامد از تبلیغات هستید باید بازدید خوبی داشته باشید.

برای اینکه بتوانید کسب و کار اینترنتی موفقی داشته باشید باید از افراد باتجربه کمک بگیرید یا استخدام کنید و از همه مهم تر امیدوار باشید.

معمولا یک کسب و کار اینترنتی یا استارتاپ برای موفقیت نیاز به تیم دارد . کار تیمی بسیار بهتر از کار انفرادی است. بهتر است تیم در زمینه کاری خود متخصص باشد.

ایده موفق تخفیفان و نت برگ :

ایده کسب و کار اینترنتی ایرانی و موفق دیگر تخفیفان و نت برگ است .

راه درآمد تخفیفان و نت برگ از پورسانتی است که می گیرند یعنی بجز تخفیف ، فرد باید درصدی را نیز پرداخت کند.

افرادی که در سایت تخفیفان و نت برگ استخدام شده اند بیش از 100 نفر است.

سیستم این سایت بر روی تخفیف گروهی است. یعنی فردی که دارای کسب و کاری است برای برندینگ و تبلیغات خود ، از تخفیف گروهی استفاده می کند.

هر کسب و کار چه اینترنتی و چه سنتی ، برای تبلیغات باید هزینه کنند حال خیلی از تبلیغات ، سودمند نیستند. اما ایده تخفیفان و نت برگ می تواند به آنها کمک کند. یعنی بجای هزینه ای که نمی دانند برایشان سود آور است تخفیف می دهند.

افراد با هزینه کمتری با یک کسب و کار آشنا می شوند.

در صورتی که کسب و کار ، کار خوبی ارائه دهد این هزینه می تواند برای فرد سودمند باشد.

شاید در یک مرحله فرد سودی نکند یا حتی ضرر کند اما در مرحله دوم و برای همیشه مشتری های ثابتی را پیدا می کند که آنها برای دفعات بعد به کسب و کار سود می رسانند و قیمت واقعی را پرداخت می کنند.

ایده کسب و کار اینترنتی باید به این شکل انتخاب شود یعنی به افراد کمکی کند و گرهی از مشکلات مردم باز کند.

بعضی ایده ها در یک زمان مشخص سود دارد ولی شاید در یک زمان دیگر سوددهی خود را از دست بدهد. مثلا یک زمانی اپلیکیشن حاوی متن ها طنز و SMS و غیره سود بالایی کردند اما امروز با وجود شبکه های اجتماعی ، دیگر هیچ کس این اپلیکیشن را نمی پسندد و سوددهی خود را از دست داده است.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی نیازمندی ها :

ایده کسب و کار اینترنتی نیازمندی ها ، یکی دیگر از ایده های است که بعضی سایت ها و اپلیکیشن ها سود بالایی از آن می کنند. مثلا دیوار یا قبل از آن ایستگاه

اما همین ایده دیوار را افراد زیادی ، پیاده سازی کردند اما شاید یک صدم دیوار سوددهی نداشته باشند. حتی شیپوربا هزینه تبلیغات زیادی که کرد هنوز رقیب جدی دیوار حساب نمی شود.

مهم ایده نیست . مهم پیاده سازی ایده است .

دیوار بصورت رایگان شروع کرد. کم کم آگهی را پولی کرده است. نردبان و فوری دیوار نیز درآمد عالی برای آن دارد.

اما رقابت با بعضی کسب و کارهای اینترنتی و استارتاپ ها کار آسانی نیست.

مردم وقتی از یک ایده و سایت خوششان امد و کارشان با ان سایت انجام شد نیازی نمی بینند حتی سایت شما را تست کنند. خیلی از افراد آگهی پولی در سایت دیوار را با آگهی رایگان دیگر سایت ، ترجیح می دهند.   

هم اکنون تعدادی از آگهی ها در سایت دیوار رایگان است اما برای بعضی آگهی ها مثل استخدام و غیره باید هزینه پرداخت کنید یا حتی برای درج سایت باید هزینه پرداخت کنید . به تعرفه آنها نگاهی بیندازید.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده اسنپ و تپسی :

ایده کسب و کار اینترنتی اسنپ و تپسی قبلا در کشور آمریکا و دیگر کشورها توسط شرکت اوبر پیاده سازی شده بود.

دوستان این ایده را بومی سازی کرده و در کشور اجرا کردند و توانستند درآمد بی نظیری از آن داشته باشند.

درآمد اسنپ و تپسی از پورسانت است. اگر 10 درصد دریافتی راننده را به این شرکت ها بدهند حال حساب کنید چه درآمدی بدست می آید.

تنها نکته این است که چند جوان بی تجربه هیچ وقت نمی توانند چنین استارتاپ های سنگینی را ، راه اندازی نمایند . به همین جهت داشتن تجربه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی مهم است.

آنچه مهم تراز ایده است پیاده سازی ایده میباشد.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده سایت آموزشی :

ایده سایت آموزشی در ایران ، با دیگر کشورهای جهان کاملا متفاوت است. ازاین جهت که در ایران افراد حاضر نیستند پول خوبی برای آموزش در بخش آنلاین هزینه کنند.

مثلا اگریک دوره آموزشی حضوری را بتوانید 3 میلیون تومان بگیرید همین دوره در آنلاین حتی با 500 هزار تومان نیز نمی توانید برگزار کنید.

افراد حق کپی رایت را رعایت نمی کنند ، علاقه به دانلود رایگان هستند.

افراد زیادی دراین حوزه کار می کنند.

گاه یک پکیج آموزشی حتی 10 عدد نیز نمی فروشد.

پس باید ایده کسب و کار اینترنتی را خوب تحلیل کرد و به نکات مثبت و منفی ان فکرکرد.

نکات مهم ایده کسب و کار اینترنتی :

وقتی ایده ای را شروع کردید و کسب و کار خود را راه اندازی کردید دیگر تغییر آن سخت میشود مخصوصا امروز که نیاز به مجوزنماد اعتماد یا مجوز ارشاد است.

افراد مجبورند تمام تمرکز روی ایده بگذارند و دیگر وقت فکر کردن به ایده دیگری نخواهند داشت.

باید برای برندینگ ، تبلیغات کرد که هزینه بر است.

پس سعی کنید ایده مناسبی برای کسب و کار اینترنتی و استارتاپ خود انتخاب کنید. چون تغییر آن سخت است.

ایده کسب و کار اینترنتی

ایده کسب و کار اینترنتی چیست و کجاست؟

واقعا ایده کسب و کار اینترنتی چیست و کجاست؟ چگونه ایده مناسبی انتخاب کنیم؟

قبل از پیدا کردن ایده ، اگر بتوانید در یک استارتاپ یا کسب و کاراینترنتی فعالیت کنید و تجربه کسب کنید بهتر است. تجربه بزرگ ترین نقش در موفقیت کسب و کار اینترنتی دارد.

برای پیدا کردن ایده مناسب باید بهترین راه تجربه است. درغیر این صورت باید جستجو کنید.

بسیاری از ایده های موفق ایرانی از ایده هایی می باشد که در خارج از ایران پیاده سازی شده است. آنها ایده را وارد کشور کرده اند و بومی سازی کرده اند.

بالاخره شاید فرهنگ و قوانین کشور ما با دیگرکشورها متفاوت باشد به این مسئله بومی سازی می گویند یعنی پیاده سازی ایده با فرهنگ ایرانی .

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی