تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

سه موردی که برای موفقیت در یک استارتاپ نیاز دارید

سه موردی که برای موفقیت در یک استارتاپ نیاز دارید

در این بخش از آموزش کسب و کار اینترنتی و استارتاپ (srtatup) به سه موردی که برای موفقیت در یک استارتاپ نیاز دارید اشاره خواهیم کرد.

هر کارآفرینی فکر می کند که بهترین ایده را برای یک تجارت دارد، با این وجود، هیچکس تا به حال با یک چیز هوشمندانه، بسیار لازم  و بسیار رضایت بخش ظاهر نشده است.

اما تفاوت بسیار زیادی بین ارائه کردن یک ایده ی عالی و با موفقیت به انجام رساندن آن وجود دارد.

در حقیقت، نرخ شکست کسب و کار های جدید در ایالات متحده کاملا ناامید کننده است: تقریبا نیمی از کل استارتاپ ها در پنج سال اول شکست میخورند و تقریبا 20 درصد حتی یک سال هم دوام نمی آورند.

یکی از مهمترین عوامل در اشتباه کردن و سقوط کردن، صعود بسیار سریع است.

دیدگاه کارآفرین ها در مورد اینکه بازار در چه نقطه ای رشد می کند، معمولا با جایی که بازار در حال حاضر قرار دارد، سازگاری ندارد؛ اقدام ها و سرمایه گذاری های شدید که پیش از موعد هستند و ممکن است نتیجه ای در بر نداشته باشند.

احتمال موفقیت خود را بالا ببرید.

پس برای افزایش قدرت پایداری کمپانی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟ برای افرادی که تازه وارد تجارت شده اند، ثابت شده است که استخدام یک تیم با مهارت ها و سوابق مختلف منجر به موفقیت می شود.

این به دلیل این است که دیدگاه ها و سوابق متفاوت در تیم شما میتواند تضمین کننده ی این باشد که شما چیز های بیشتری را مد نظر قرار می دهید، نه صرفا چیز هایی که با آنها آشنایی دارید یا به طور طبیعی آن را درک می کنید.

هوش و ذکاوت مالی، یک توانایی ویژه است که بسیاری از بنیانگذاران موفق آن را بروز می دهند. حقیقت محض این است که اگر مالک کسب و کار نداند چطور باید پول را مدیریت کند، واقعا فرقی نمیکند که چه مقدار درآمدزایی می کند چون زیاد دوام نخواهد آورد.

یادگیری در مورد ترازنامه های مالی، صورت حساب های سود و زیان، دستمزد و مالیات های تجاری برای راه اندازی یک کسب و کار موفق، لازم و حیاتی است؛ علاوه بر این، درک نسبت به اینکه اعتبار تجاری (business credit score) و همچنین ارزش گذاری چطور به دست می آیند، برای به دست آوردن بودجه، لازم و ضروری است.

اما این همه ی چیزی نیست که تجارت شما برای دست یابی به شانس موفقیت نیاز دارد. در اینجا سه مورد دیگر را مشاهده می کنید که قبل از اینکه استارتاپ شما بتواند رشد کند، باید آنها را به دست آورید.

  1. دانش کافی نسبت به بازار خود

کارآفرین هایی که عاشق ایده های خود هستند، واقعا میتوانند به طور کامل روی پیشنهاد های خود و چیز هایی که ارائه می‌کنند تمرکز کنند، تک تک رنگ ها، اندازه ها یا سفارشی سازی های ممکن را بدانند و فهرستی کلی از موارد استفاده را با خود حمل کنند. اما دانستن همه چیز در مورد محصول یا سرویس خودتان تنها به این معناست که شما در کاری که می‌کنید تخصص دارید. شما باید در مورد بازار و عملکرد رقبای خود نیز تخصص پیدا کنید.

پرومود هک، مدیر ارشد نوروست ونچر پارتنرز (Norwest Venture Partners)، یک موسسه ی سرمایه گذاری خطر پذیر و سرمایه گذاری سهام رشد توضیح می دهد که، " درحالیکه معمولا کارآفرین ها صنعت ها را تغییر می دهند و موفقیت کسب می کنند، اما سرمایه گذاران خطرپذیر بیشتر علاقه‌مند هستند که به بنیانگذار یا تیمی بودجه رسانی کنند که سال ها در یک صنعت به خصوص فعالیت کرده است؛ بنیانگذارانی که تخصص کاملی در زمینه ی خاص دارند، معمولا نسبت به نیاز مشتری، موقعیت های بازار و چشم انداز رقابتی اطلاعات بیشتری دارند که باعث می شود سرمایه گذاران به آنها اعتماد کنند.

  1. بینش و جسارت

زمانی که شرایط دشوار می شود (که حتما می شود)، کارآفرین هایی که با مدیریت، مشکلات را پشت سر میگذارند، همان هایی هستند که نسبت به کاری که انجام می دهند شور و شوق زیادی دارند، بینشی از چیزی که میخواهند و نقشه ای برای اینکه چطور به هداف خود برسند، دارند.

کارآفرینی برای افرادی که جسارت و شهامت ندارند مناسب نیست و نیاز دارد که فرد واقعا خود را وقف کند تا پستی ها و بلندی های راه برایش ارزشمند جلوه کند.

خوان خوزه دو لا توره (Juan Jose de la Torre)، رئیس انتقال های دیجیتال IBM در خاورمیانه و آفریقا می گوید، "بینش یک انرژی حیاتی است که کارآفرین، بنیانگذار، بنیانگذار مشترک و تیم اصلی او را به حرکت در می آورد.

بینش چیزی است که باعث می شود آنها شهامت داشته باشند: شهامت برای اکتشاف، شهامت برای به چالش کشیدن، برای اصرار، فشار آوردن، برای تصمیم گرفتن جهت موفقیت.

بینش چیزی است که فرهنگ را ایجاد و پایه گذاری می کند. فرهنگ همان جزء کلیدی است که به آرامی بین افرادی که هنجار ها را ایجاد و پایه گذاری می کنند، به اشتراک گذاشته می‌شود.

  1. اطلاعاتی که بهترین شرایط را برای تجارت شما ایجاد می کنند

برای دست یابی به بودجه بدهی، شراکت یا هر نوع دیگری از سرمایه گذاری مربوط به سرمایه گذاری خطرپذیر، باید بتوانید به دیگران نشان دهید که همان اندازه که شما به دنبال موفقیت هستید، بازار نیز به دنبال موفقیت شماست.

ثابت کردن اینکه چه مقدار علاقه نسبت به محصول شما وجود دارد، اینکه مردم چقدر بابت آن پول میدهند، چه مدت زمانی به محصول شما نیاز دارند و اینکه چطور میتوانید رابطه ی اولیه با مشتریان را گسترش دهید، همگی به سرمایه گذار اشاره می کند که کار کردن با شما، علاوه بر جذابیت داشتن، برای او لازم و ضروری است.

گروه های کانونی، مطالعاتی و پژوهشی همگی راه های مناسبی هستند تا این اطلاعات را به دست آورید اما مکالمه های اختصاصی با افرادی که در حال حاضر راهکار های شما را باور دارند نیز میتواند اطلاعات خیلی خوبی را به شما ارائه کند.

 آنیسا تلوار کیکر، بنیان گذار و مدیرعامل شرکت آنیسا اینترنشنال (Anisa International)، سازنده ی کاربر برند‌های آرایشی بسیار با کیفیت مثل لورا مرسیر (Laura Mercier) و استی لودر (Estée Lauder) می گوید، " حتی اگر من به سراغ یک مشتری بروم و بگویم این هنوز به طور کامل بررسی نشده است اما من بینش شما را دوست دارم، آنها همیشه این افتخار را داشته اند که اولین دیدار را انجام دهند، "وی افزود، "نظر آنها ارزشمند بود چون آنها ممکن بود کسانی باشند که محصول را خریداری میکنند.

داشتن یک ایده ی بزرگ، اولین مرحله برای رسیدن به یک استارتاپ موفق است اما صرفا داشتن یک ایده برای ساختار کلی کافی نیست.

روی برقرار کردن یک بینش واقعی برای تجارت خود، یادگیری در مورد بازار و فراهم کردن تقاضا برای ایده ی خود، سرمایه گذاری کنید.

بدون این موارد، نمیتوانید موفق شوید، اما با به کاربردن آنها، احتمال موفقیت خود را بالا می برید.

در سایت شیرازلرن می توانید در مورد استارتاپ های موفق ایرانی نیز اطلاعات خوبی بدست آورید.

منبع : forbes.com

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی