دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

پی پال paypal چیست

پی پال paypal چیست

پی پال paypal یک شرکت تجاری الکترونیکی (تجارت الکترونیک) است که با ارائه ی انتقال آنلاین پول، پرداخت های بین طرفین را آسان می کند.

پی پال paypal به مشتریان اجازه می دهد تا حسابی را در وبسایت پی پال paypal بسازند، که به کارت اعتباری یا حساب جاری فرد متصل است.

به محض اینکه تعیین هویت صورت گرفت و گواهی موجودی تایید شد، کاربر میتواند ارسال یا دریافت پرداخت ها را به سایر حساب های پی پال paypal یا از آنها ، شروع کند.

پی پال paypal سعی می کند با فراهم کردن شکلی از پرداخت که پرداخت کننده یا گیرنده وجه را ملزم به افشای شماره حساب بانکی یا کارت اعتباری نمی کند، خرید های اینترنتی را ایمن تر کند.

تجزیه و تحلیل پی پال paypal

پی پال paypal هنگامی وارد مسیر اصلی موفقیت شد که به عنوان تسهیل کننده ی پرداخت برای حراجی های eBay ظاهر شد.

این سرویس دهی به قدری معروف شد که eBay در سال 2002 تصمیم گرفت مالک آن شود و پی پال paypal را سرویس رسمی انتقال برای وبسایتش قرار داد.

در سال 2015 پی پال paypal به عنوان شرکت مستقل جدا شد. پی پال paypal از ابتدای فعالیتش تا به حال، سایر شرکت هایی که قسمت های دیگری از معاملات مالی و انتقال دیجیتال پول را انجام می دادند و به عنوان بازار های پرداخت فعالیت می کردند را، خریداری کرد.

خریداری برخی از شرکت ها باعث گسترش فناوری و ویژگی های اضافی شد که در حالیکه که آن شرکت ها به درون پی پال paypal مکیده شدند، آن قابلیت ها به پی پال paypal اضافه شدند.

خدماتی که پی پال paypal ارائه می دهد

مالکیت نسبت به سایر شرکت ها و پیشرفت های داخلیِ پی پال paypal باعث شده این شرکت انواع مختلفی از خدمات را برای کاربرانش فراهم کند.

به طور مثال، کاربران پی پال paypal میتوانند پولی را در کارت های هدیه دیجیتال بگذارند و آن را از طریق این سیستم برای دیگران بفرستند.

این سرویس به کاربران اجازه می دهد لینکی را با دیگران  به اشتراک بگذارند تا که پرداخت ها را دریافت کنند.

این میتواند شامل تقسیم کردن  صورت حساب بین افراد در موقع شام یا دریافت پرداختی از مشتریان هنگامی که خدمات ارائه شد، باشد.

بسته به نوع حسابی که در این پلتفرم راه اندازی می شود، ممکن است بابت هر معامله ای، کارمزدی هم وجود داشته باشد یا نداشته باشد.

فروشگاه های آنلاین بیشماری پی پال paypal را یک گزینه ی پرداخت ، در کنار گرفتن اطلاعات کارت اعتباری به صورت مستقیم می دانند.

ممکن است خرید های انجام شده از برخی خرده فروشی های آنلاین شامل تخفیف از جانب پی پال paypal یا نوعی پیشنهاد برگرداندن پول شود.

همچنین پی پال paypal اعتبار مختص خودش را دارد، که به وسیله ی سینکرونی بانک امکان پذیر شده است.

به افرادی که تایید شده هستند، کارت های اعتباری MasterCard تعلق می گیرد.

آیا پی پال امن است؟

در حالی که پی پال paypal یک بانک نیست، اما تحت همان قوانین حمایت از مصرف کننده که بانک ها اداره می شوند، قرار دارد.

به طور مثال، تحت قوانین بانکداری، میزان مسئولیت شما برای معامله ی بدون مجوز به این طریق مشخص می شود که شما بانک را چقدر سریع مطلع کنید که فعالیت غیرمجاز در حساب شما رخ داده است.

اطلاع دادن به پی پال paypal در هنگامی که نگران هستید، به این کمک می کند که مسئولیت شما محدود شود و توصیه می شود که کاربران پی پال paypal به طور منظم حساب های خود را چک کنند.

منبع : investopedia.com

منبع : investopedia.com

تگ ها : کسب و کار اینترنتی استارتاپ startup
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی