بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست؟ در این بخش از آموزش دیجیتال مارکتینگ از سایت شیرازلرن به بازاریابی ویروسی یا Viral Marketing می رسیم.

بازاریابی ویروسی نوعی بازاریابی است که هدف آن انتشار یک پیام در شبکه های اجتماعی است که این پیام می تواند آگاهی سازی و تبلیغ یک برند باشد و به روش های مختلف از جمله متن ، عکس یا فیلم ارائه می شود. این پیام مانند ویروس باید منتشر شود و به این دلیل به آن بازاریابی ویروسی می گویند.

معمولا پیام باید آنچنان جذاب ، باارزش یا بامعنی باشد که افراد آن را بپذیرند و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

کمپین بازاریابی ویروسی باید در زمان کوتاهی انجام شود ، قابل تجزیه و تحلیل باشد ، آمار مشخصی به ما بدهد.

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

موفقیت بازاریابی ویروسی در پیام آن است که جذاب باشد و دیگران را ترغیب کند که ان را با دیگران به اشتراک بگذارند.

بازاریابی ویروسی از این جهت مهم است که هزینه تبلیغات سنگینی ندارد.

دوستانی که کسب و کاری را دارند می دانند که تبلیغات یکی از هزینه های اصلی یک کسب و کار است. مثلا سامسونگ برای یک گوشی چه حجم تبلیغاتی را انجام می دهد و چه هزینه ای می کند.

یکی از روش های تبلیغی ، تبلیغ دهان به دهان است که در بازاریابی ویروسی اهمیت زیادی دارد.

اگر پیام شما مهم و جذاب باشد افراد آن را تبلیغ دهان به دهان می کنند.

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

هدف از بازاریابی ویروسی :

هدف از بازاریابی ویروسی بیشتر آگاهی سازی در مورد یک برند است . هر چه برند شما شناخته تر شود برند شما ارزش بیشتری پیدا می کند.

معمولا برای اینکه دیگران با برند شما آشنا شوند باید تبلیغات گسترده ای کنید که هزینه آن واقعا بالاست و به همین دلیل کسب و کارهای کوچک توانایی ان را ندارند. پس هم اکنون به ارزش بازاریابی ویروسی پی بردید . شما کافی است که در مورد کمپین بازاریابی ویروسی کمی فکر کنید و آن را صحیح اجرا کنید تا نتیجه مورد نظر حاصل شود.

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

هر چقدر مشتریان و کاربران پیام شما را به دوستان خود و در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند برای شما بازاریابی کرده اند و هر چه کسب و کار شما شناخته تر شود فروش شما بالاتر می رود.

مثلا در خارج از ایران خیلی از برندها از طریق یوتیوب و یک ویدئو پیام خود را ارسال می کنند.

روش متداول جهت بازاریابی ویروسی از طریق اینترنت است . امروزه هر کس یک گوشی در دست دارد که به اینترنت متصل است . خریدهای اینترنتی نیز هر روز گسترش پیدا می کند.

بازارﯾﺎﺑﯽ وﯾﺮوﺳﯽ چیست

فقط کسانی که یک استارتاپ یا کسب و کار اینترنتی دارند از این روش بازاریابی استفاده نمی کنند. گاه یک شرکت تولید کنند پفک یا شیر می تواند یک کمپین بازاریابی ویروسی اجرا کند و پیام خاصی را به افراد دهد. این پیام می تواند معرفی یک محصول جدید و یا یک ویژگی خاص محصول باشد.

منبع : شیرازلرن

تگ ها : دیجیتال مارکتینگ
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی