تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

فایده پروفایل تجاری اینستاگرام

فایده پروفایل تجاری اینستاگرام

در این بخش از آموزش های شیرازلرن به فایده پروفایل تجاری اینستاگرام می پردازیم.

اینستاگرام در سال 2016 پروفایل های تجاری را معرفی کرد. از آن به بعد، بسیاری از کسب و کارها تصمیم گرفتند پروفایل شخصی خود را به پروفایل تجاری تغییر دهند.

اکنون که فیسبوک مالک اینستاگرام است، چنین تغییری اجتناب ناپذیر بود. اینستاگرام به شیوه های مختلف همانند نسخه ی گسترده شده ی فیسبوک عمل می کند، روی جزئیات تصویری تاکید دارد و این به ویژه برای حساب ها و تبلیغات تجاری مهم است.

با این حال، مقاومت هایی هم در برابر اعمال چنین تغییراتی وجود داشت. بسیاری از کسب و کار ها متوجه شدند که در مقایسه با پروفایل های شخصی فیسبوک، صفحات فیسبوکشان ارگانیگ ریچ (تعداد افرادی که به صورت رایگان و بدون تبلیغات پست شما را می بینند) کمتری دارد. آنها نگران این موضوع بودند که چنین اتفاقی برای اینستاگرام هم رخ دهد. با این وجود، در عمل به نظر می رسد که چنین ننگی که برای صفحات تجاری فیسبوک اتفاق افتاد، در مورد پروفایل تجاری اینستاگرام صدق نکند. اگر به منتشر کردن محصولات با کیفیت خود از طریق حساب کاربری اینستاگرام ادامه دهید، احتمال این که کاهشی (اگر کاهشی وجود داشته باشد) در ارگانیگ ریچ خود مشاهده کنید، بسیار پایین است.

با این حال، این بدین معنا نیست که شما نباید برای کسب و کار خود صفحه ی فیسبوک داشته باشید، زیرا برای اینکه بتوانید حساب کاربری خود را به پروفایل تجاری اینستاگرام تغییر دهید، باید یک صفحه ی فیسبوک هم داشته باشید.

با این حال، هنگامی که پروفایل خود را به پروفایل تجاری تغییر دهید، دو ویژگی را از دست می دهید.

  1. توانایی خصوصی کردن پست هایتان
  2. توانایی اتصال به پروفایل های متعدد فیسبوک- در عوض شما حساب کاربری اینستاگرام خود را به صفحه ی تجاری فیسبوک خود متصل می کنید.

در واقعیت، گرچه ممکن است این ویژگی ها برای حساب کاربری شخصی ارزشمند باشند، اما برای یک حساب کاربری تجاری که میخواهد خرید و فروش انجام دهد، ارزش چندانی ندارند که به همین خاطر است که اینستاگرام آنها را حذف کرد.

پروفایل تجاری اینستاگرام

دلایل مربوط به مدیریت کردن یک حساب کاربری اینستاگرامی برای کسب و کار، نسبت به حساب کاربری فردی خیلی متفاوت است -حتی حساب کاربری واحد های تجاری انفرادی. شما از حساب کاربری شخصی اینستاگرام استفاده می کنید تا جنبه های مختلف زندگی خود را به دوستان و خانواده نشان دهید. یک کسب و کار، حساب اینستاگرامی خود را راه اندازی می کند تا فالور جذب کند و اگر بشود مشتری به دست آورد. اگر مشغول تجارت هستید، ممکن است هنوز تمایل داشته باشید یک حساب کاربری شخصی برای فعالیت های غیر تجاری خود داشته باشید.

مزیت های داشتن پروفایل تجاری اینستاگرامی

1 دسترسی به ابزار تحلیل و ارزیابی Instagram Insights

اینستاگرام برای یک کاربر معمولی، امکانات کمی را جهت آمار عملکرد و تحلیل و بررسی فراهم می کند. کسب و کار ها با این موضوع مشکل داشتند، در نتیجه Instagram Insights برای کسب و کار ها و کاربران حرفه ای ایجاد شد.

پروفایل تجاری اینستاگرام

Instagram Insights تمامی اطلاعات ضروری که کسب و کار ها باید در مورد حساب کاربری و عملکرد پست هایشان بدانند را برای آنها فراهم می کند. اطلاعات بسیار خوبی در مورد محتوایی که برای شما کار می کند و محتوایی که برای شما کار نمی کند فراهم می آورد. اطلاعاتی را در مورد فالور های شما به شما ارائه می کند تا بتوانید تصویری کلی از افرادی که به کسب و کار شما علاقه دارند به دست آورید.

عملکرد شما طی یک هفته ی گذشته را نشان می دهد -تغییرات مربوط به فالور ها، تعداد پست ها، تاثیرات، ارگانیگ ریچ، بازدید از پروفایل، کلیک برای وبسایت، کلیک برای ایمیل.

سپس اطلاعات آماری مفصلی از فالور های شما را در اختیارتان قرار می دهد -جنسیت آنها، سن آنها، شهر ها و کشور های آنها و زمانی که آنها بیشترین میزان فعالیت را دارند.

همچنین Instagram Insight به شما این امکان را می دهد تا پست های خود را به ترتیب میزان لایک و پست و تاثیر، در بازه‌ی زمانی تا دو سال، مشاهده کنید.

البته مواقعی وجود دارند که شما به تحلیل های مفصل تری از عملکرد اینستاگرام خود نیاز دارید. ما قبلا مقاله ی برترین ابزار ها و راه حل های نرم افزاری تحلیلی در اینستاگرام را مطالعه کرده ایم.

2 توانایی اضافه کردن دکمه ی برقراری ارتباط

یکی از قسمت های اضافه شده ی مفیدی که برای پروفایل تجاری وجود دارد، توانایی اضافه کردن یک دکمه ی برقراری ارتباط به پروفایل خودتان است. میتوانید تنظیم کنید هنگامی که افراد روی آن دکمه کلیک کنند، بتوانند به شما ایمیل بزنند، تماس بگیرند، یا نقشه ای از مکان شما برای آنها به نمایش در بیاید.

3 صنعت شما در پروفایلتان به نمایش در می آید

هنگامی که صفحه ی فیسبوک خود را ایجاد کردید، از شما خواسته شد تا صنعتی را انتخاب کنید که کسب و کار شما در آن زمینه فعالیت می کند. در نتیجه، زمانی که پروفایل تجاری اینستاگرام خود را به صفحه ی فیسبوک خود متصل کردید، این اطلاعات در پروفایل اینستاگرام شما نیز به نمایش در می آید. اگر در آینده نیاز داشته باشید، میتوانید این اطلاعات را به طور مستقیم از طریق اینستاگرام اصلاح کنید.

4 توانایی اضافه کردن لینک به استوری های اینستاگرام

از جنبه ی کسب و کار، یکی از آزار دهنده ترین چیز های مربوط به اینستاگرام این است که به طور کلی نمیتوانید از لینک هایی استفاده کنید که بتوان روی آن ها کلیک کرد. اگر یک پروفایل شخصی داشته باشید، تنها لینکی که میتوانید استفاده کنید، در پروفایل خودتان است.

با این حال، استوری های اینستاگرام گزینه ی دیگری را به شما ارائه می کند. ما اخیرا توضیح داده ایم که چطور از استوری های اینستاگرام مثل یک متخصص استفاده کنید. یکی از گزینه های مفیدی که برای برخی از حساب های کاربری اینستاگرام وجود دارد، توانایی اضافه کردن URL به استوری اینستاگرام است.

این مورد به ویژه زمانی خیلی ارزشمند است که، طبق گزارش Locowise، مقدار 75 درصد از کاربران اینستاگرام پس از دیدن یک پست، وبسایتی را مشاهده می کنند.

با این وجود، توانایی اضافه کردن لینک به استوری های اینستاگرام برای همه ی کسب و کار ها قابل دسترسی نیست. برای اینکه اینستاگرام به شما اجازه استفاده از چنین ویژگی را بدهد، باید پروفایل تجاری با بیش از 10000 فالور داشته باشید.

5 توانایی تبلیغات در اینستاگرام و ایجاد پست های تبلیغاتی

اگر بودجه کافی برای تبلیغ پست های اینستاگرام و تبلیغات در این پلتفرم را دارید، باید پروفایل تجاری داشته باشید.

این حوزه ی جدیدی است که ارتباط بین فیسبوک و اینستاگرام نمایان است. شما تبلیغات خود را در فیسبوک ایجاد می کنید و انتخاب می کنید که تبلیغات شما در کجا قرار بگیرد. اینستاگرام یکی از گزینه هایی است که فیسبوک در اختیار شما قرار می دهد- گزینه های دیگر، شامل فیسبوک و مسنجر می شود.

افراد تاثیر گذار اغلب حساب های کاربری تجاری دارند

تعداد زیادی از افراد تاثیر گذار انتخاب می کنند که حساب های کاربری تجاری داشته باشند، حتی اگر واقعا یک کسب و کار را راه اندازی نکنند. آنها فعالیت در اینستاگرام را جدی می گیرند و آن را بر پایه ی تجارت مدیریت می کنند.

افراد تاثیر گذار می خواهند مخاطبان خود را بیابند و میزان لایک و کامنت خود را افزایش دهند.  ابزار ها و اطلاعاتی که پروفایل تجاری اینستاگرام در اختیار آنها قرار می دهد، در این زمینه به آنها کمک می کند. همچنین اطلاعات بیشتری برای افراد تاثیر گذار فراهم می کنند تا آنها را با برندی که با آن کار می کنند، به اشتراک بگذارند.

افراد تاثیر گذار حرفه ای اگر بتوانند هنگامی که از جانب برندی کار می کنند، URL به استوری خود اضافه کنند، میتوانند با استوری های اینستاگرام جادو کنند و این یکی از مزیت های اضافه شده است.

نحوه ی تغییر پروفایل شخصی به پروفایل تجاری

در حساب کاربری شخصی اینستاگرام به صفحه ی پروفایل خود بروید و روی آیکون تنظیمات کلیک کنید (شکل یک چرخ دنده). به پایین فهرست گزینه ها بیابید و روی لینک Switch to Business Profile کلیک کنید. اطمینان حاصل کنید که حساب کاربری خود را به عنوان حساب خصوصی تنظیم نکرده باشید.

پروفایل تجاری اینستاگرام

سپس از شما درخواست می کند تا پروفایل و صفحه ی فیسبوک خود را به آن متصل کنید. جزئیات مربوطه را پر کنید. شما باید مدیر آن صفحه ی فیسبوک باشید.

سپس اینستاگرام جزئیات ارتباط تجاری را از شما درخواست می کند. از آنجایی که میخواهید مشتری های شما آنها را ببینند، فراموش نکنید که آنها را بنویسید. این شامل آدرس ایمیل تجاری، شماره تلفن، و آدرس می باشد.

هنگامی که مراحل ذکر شده را انجام دهید، رسما پروفایل تجاری اینستاگرام دارید.

در نهایت، چه کسب و کاری باشید که بخواهید پیام را خودتان منتقل کنید، چه فرد تاثیر گذاری باشید که بخواهید فالور و لایک و کامنت داشته باشید، پروفایل تجاری تجربه ی خرید و فروش بهتری را در اینستاگرام ارائه می کند.

منبع : influencermarketinghub.com

منبع : influencermarketinghub.com

تگ ها : اینترنت اینستاگرام instagram شبکه اجتماعی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی