دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

پنج پیش بینی در مورد ارز دیجیتال

پنج پیش بینی در مورد ارز دیجیتال

 پنج پیش بینی در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2018- از جمله عرضه اولیه سهام مربوط به بیت کوین و کاهش های ترسناک

  • طبق نظر تحلیلگران، امسال موسسات بیشتری وارد حوزه ارز های رمزنگاری شده می شوند.
  •  آنها انتظار دارند نظارت بیشتری اعمال شود و همچنین قیمت بیت کوین قبل از اینکه دوباره به حالت اول باز گردد، کاهش یابد.
  • همچنین ممکن است سرمایه گذاران سهام این موقعیت را پیدا کنند که در عرضه ی اولیه ی سهام مربوط به ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

 پس از رشد وحشتناک بیت کوین در هفته های پایانی سال 2017، سرمایه گذاران و تحلیلگران مختلف رشد سریع بیشتری را برای ارز های رمزنگاری شده در امسال پیشبینی کرده اند.

در زیر پنج مورد از پیشبینی های مربوط به ارز های دیجیتال را بر اساس آن مصاحبه ها مشاهده می کنید.

1 موسسات بیشتری وارد حوزه ی ارز های رمزنگاری شده می شوند.

مایکل گراهام (Michael Graham)، تحلیل گر کاناکورد گنویتی (Canaccord Genuity ) که گزارشات متعددی را مربوط به ارز های دیجیتال منتشر کرده است گفت، "سرمایه گذار سازمانی ما علاقه ی زیادی به یادگیری بیشتر و کسب تجربه در خصوص این مورد دارد". یکی از موضوعات اصلی ما این است که در حالی که محصول جدیدی را در سال 2018 به بازار ارائه می کنیم، این سال، سالی است که موسسات با این فضا سر و کار خواهند داشت.

تعداد محصولات سرمایه گذاری در سطح سازمانی مربوط به بیت کوین در حال افزایش است.

علاوه بر  قرارداد های بیت کوین بورس اوراق بهادار شیکاگو (CME) و بورس اختیار معامله ی شیکاگو (Cboe) که در دسامبر راه اندازی شد، کانتور فیتزجرالد (Cantor Fitzgerald) و نَزدَک (Nasdaq ) در حال برنامه ریزی محصولات اوراق بها دار مشتقه ی خود هستند. تحلیلگران همچنین پیشبینی می کنند که قانون گذاران در نیمه ی دوم امسال یا اوایل سال 2019، صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین  را تصویب می کنند.

نولان باورل(Nolan Bauerle)، رئیس بخش تحقیقات در کوین دسک (CoinDesk) در یک ایمیل گفت، " با وجود بازار هایی که با قرارداد های تنظیم شده در سال 2017 وارد فاز عملیاتی می شوند، فضا برای تصویب شدن صندوق های قابل معامله در بورس (ETFs)مهیا می شود. در حقیقت، Cboe در پایان سال 2017 ، 6 صندوق قابل معامله در بورس ارز های رمزنگاری شده را به ثبت رساند که در سال 2018 وارد فاز عملیاتی می شوند. این امر به طور چشمگیری باعث افزایش شیوه هایی می شود که سرمایه گذاران سازمانی می توانند در این خصوص تجربه کسب کنند.

کمیته ی بورس و امنیت ایالات متحده اظهار نظری نکرد.

2 نظارت های بیشتری وجود خواهد داشت و قیمت بیت کوین کاهش خواهد یافت.

با این وجود، در حال حاضر احتمال دارد که قانون گذاران سعی کنند سرمایه گذاری خطرپذیر در ارز های رمزنگاری شده را محدود کنند.

 در چند ماه اخیر، کمیته ی بورس و امنیت شدیدا به سرمایه گذاران در مورد خطر های ارز های رمزنگاری شده هشدار می دهد. این کمیته همچنین خرید و فروش در برخی کمپانی ها را به خاطر نگرانی ها مربوط به ادعا های آنها مبنی بر اعلان های مربوط به توکن آنها، به حالت تعلیق درآورده است.

گراهام گفت، "یکی از چیز هایی که خواهیم دید، اعمال قانون از جانب قانون گذاران خواهد بود. او انتظار دارد که قانون گذاری بیشتر باعث جا به جایی قیمت برای کل بخش شود.

بیت کوین در 12 ماه اخیر 1500 درصد افزایش داشته است و به 16200 دلار رسیده است. اما این هنوز 18 درصد کمتر از رشد بی سابقه ی آن حدود 19800 دلار در میانه ی دسامبر است. بر اساس کوین مارکت کپ(CoinMarketCap)، ارز های رمزنگاری شده ی کوچکتر، طی چند هفته، ناگهان صد ها درصد افزایش داشته اند که ارزش بازاری کل ارز های دیجیتال را بالای 770 میلیارد دلار می برد.

اقدام قانون گذاران میتوانست آن افزایش ها را متوقف کند. در ماه سپتامبر، زمانی که چین قانون ها و محدودیت هایی را بر ارز های دیجیتال وارد کرد، بیت کوین 2000 دلار کاهش یافت.

اسپنسر بوگارت(Spencer Bogart)، مدیرعامل و رئیس بخش تحقیقات موسسه ی خطرپذیر بلاکچین کپیتال(Blockchain Capital)، انتظار دارد که بسیاری از صندوق های سرمایه گذار ارز های رمزنگاری شده، آمادگی لازم برای مدیریت کردن ماهیانه 25 درصد کاهش را نداشته باشند.

بوگارت در یک ایمیل گفت، " من معتقدم که ما میتوانیم به سادگی 60 الی 75 درصد از صندوق های پوششی رمزنگاری شده در این نوع از بازار را پاکسازی کنیم. در این محیط، صندوق هایی که میتوانند سرمایه جذب کنند و آن را برخلاف نوسانات گسترش دهند، به صورت قابل توجهی سود دریافت می کنند.

بر اساس تحقیق مالیِ موسسه ی آتانمس نکست(Autonomous Next)، از تعداد کل 175 صندوق، بیش از 120 مورد در سال 2017 باز شدند.

برخلاف بوگارت، رئیس جهانیِ استراتژی فناوری مالی آتانمس، لکس سوکولین (Lex Sokolin) پیشبینی می کند که تعداد کل صندوقهای رمزنگاری شده در امسال سه برابر شود و به 500 برسد. اما او گفت که تمرکز کمتر روی تعداد صندوق ها و بیشتر روی دارایی تحت مدیریت خواهد بود که او انتظار  دارد به بیش از 20 میلیارد دلار برسد.

3 یک روند پر نوسان و ریسکی خواهد بود. 

دیدگاه های متناقض در مورد آینده ی صندوق های سرمایه گذاری ارز های رمزنگاری شده به این خاطر وجود دارد که برخی تحلیلگران انتظار دارند امسال بیت کوین موج خطرناک تری را تجربه کند.

آری پاول(Ari Paul)، مدیر ارشد سرمایه گذاریِ موسسه ی سرمایه گذاری ارزهای رمزنگاری شده یِ بلاکتاور کپیتال (BlockTower Capital)، پیشبینی می کند که بیت کوین در برخی برهه های زمانی در سال 2018 هم با نرخ 4000 دلار و هم با نرخ 30000 دلار خرید و فروش شود.

یک دلیلی که تحلیلگران می گویند بیت کوین در نهایت بیشتر رشد می کند این است که سرمایه گذاران روی پرداخت از بخش های بیشتر در ارز دیجیتال شرط می بندند. هنگامی که برخی توسعه دهندگان بیت کوین تصمیم میگیرند ترفیع دادن شبکه ی بیت کوین خود را به کار گیرند، سرمایه گذاران بیت کوین در هنگام جدا شدن، مقدار برابری از پول جدا کردن را دریافت می‌کنند.

رامون کسدا(Ramon Quesada)، عضو سخنران جامعه ی ارز های رمزنگاری شده ی اسپانیا گفت، "تقسیم بیت کوین به بیت کوین و نقد بیت کوین در اول آگوست، تغییری در روند محسوب می شد. توسعه دهندگان از بیت کوین استفاده می کنند و زنجیره ی اصلی را از هم جدا می کنند. آنها انشعاب ایجاد می کنند. یک زنجیره ی جدید ایجاد می کنید و نام جدیدی به این زنجیره می دهید.

بیت کوین حدود 16200 دلار خرید و فروش می شود، در حالی که نقد بیت کوین حدود 2600 خرید و فروش می شود.

گراهام می گوید، "فکر می کنیم که قرار است که در 2018، شعبه های بیشتری نسبت به 2017 داشته باشیم. در نهایت ما فکر می کنیم که آن شعبه ها قرار است در کوتاه مدت باعث رشد ارزش بیت کوین شوند و در طولانی مدت تاثیر عکس داشته باشند.

بیت کوین هنوز با چالش های زیادی مواجه است، از جمله ارتقای هزینه و سرعت تراکنش ها.

4 بیت کوین رواج خواهد داشت، در حالی که سایر ارز های رمزنگاری شده رشد می کنند. 

درحالیکه قیمت بیت کوین در دو هفته ی اخیر راکد بوده است، ارز های دیجیتال کوچکتر مثل ریپل(ripple)، استلار(stellar) و ترون (tron) به وسیله ی سرمایه بازار وارد حیطه ی بزرگترین ارز های رمزنگاری شده، شده اند.

 اریک ورهیز(Erik Voorhees)، مدیرعامل بورس دارایی دیجیتال شیپ‌شیفت (ShapeShift) گفت که بر خلاف غلبه ی بیت کوین بر پلتفرم در سال گذشته، تقریبا نیمی از تراکنش ها روی پلتفرم در حال حاضر اصلا شامل این ارز دیجیتال معروف نمی‌شوند.

با این حال، بیت کوین باید هنوز از منافع افزایش یافته در ارز های رمزنگاری شده ی شبیه به بیت کوین، سود ببرد. تحلیلگران می‌گویند که از آنجایی که بیت کوین پایه گذاری شده ترین ارز می باشد، اغلب نحوه ای است که سرمایه گذاران جدید وارد بازار ارز های رمزنگاری شده می شوند.

 سوکولین از آتانمس گفت، "بیت کوین چنان تاثیرات شبکه ی چشمگیری دارد که  هیچ ارز رمزنگاری شده ی مشابه دیگری را نمی بینم که در حال حاضر در پرداخت کمی بهتر باشد یا در عملکرد دیگری  بهتر باشد. یکی از ده مورد برتر فرو می پاشد.

5 ممکن است سرمایه گذاران سهام این موقعیت را پیدا کنند که در عرضه ی اولیه ی سهام مربوط به ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنند.

از آنجایی که سود در ارز های دیجیتال رشد داشته است، کمپانی هایی که مشغول تجارت هستند، به واحد های میلیارد دلاری تبدیل شده اند. کوین‌بیس (Coinbase) در حالی که در بازار سهام ارزی رمزنگاری شده ی ایالات متحده پیشرو است و 1 میلیارد و 600 میلیون دلار ارزش داشت، نشان داده است که میتواند عرضه ی اولیه ی سهام را دنبال کند.

گراهام می گوید، "فکر می کنم که مردم بخواهند امسال IPO های صاحب ارز های رمزنگاری شده و IPO های گسترده تر بلاکچین را ببینند. او گفت کمپانی های مرتبط با ارز های رمزنگاری شده که میخواهند به قانون گذاری های ایالات متحده تاثیر بهتری بدهند، احتمال دارد روی حق مالکیت محافظه کار تکیه کرده باشند.

کوین‌بیس اظهار نظری نکرد.

اما درست همانطور که قانون گذاری های بزرگتر باعث ترغیب توسعه ی بیشتر بلاکچین در خارج از کشور شده است، ممکن است اولین عرضه ی اولیه ی سهام مربوط به ارز های رمزنگاری شده در آمریکا رخ ندهد.

رایان گیلبرت(Ryan Gilbert) یکی از شرکای پروپل وی سی(Propel VC)، که روی فناوری مالی تمرکز می کند و 250 میلیون دلار سرمایه دارد می گوید، " IPO ها قرار است ابتدا در خارج از ایالات متحده رخ دهند. گیلبرت می گوید، پروپل به طور غیر مستقیم یک سرمایه گذار کوچک در کوین‌بیس است.

با این وجود، سرمایه گذاران باید شدیدا نسبت به کمپانی هایی که اعلامیه هایی مربوط به ارز های رمزنگاری شده منتشر می کنند و بلاکچین را به نام خود اضافه می کنند، هشیار باشند. برخی سهام های کوچک به خاطر چنین تغییراتی اوج گرفتند که به قانون گذاران یادآوری می کند که در مورد کلاهبرداری های بزرگ گوشزد کنند.

 وقتی بسیاری از سهام ها پس از اضافه شدن دات.کام به نامشان اوج گرفتن شدید قیمت را مشاهده کردند، حرکت بازار، حباب فناوری را منعکس می کند

 گزارشی که در سال 2000 از طریق دانشگاه پوردو(Purdue University) منتشر شد، دریافت که تغییر نام دات.کام تقریبا از ژوئن 1998 آغاز شده و با نرخ متوسط هفت تغییر نام در ماه، در پنج ماهه ی اول 1999 برچیده شد. طبق این گزارش، "اکثر کمپانی ها به صورت فرابورس خرید و فروش شدند و علی رغم میزان سر و کار داشتن آنها با اینترنت، تغییر نام طی 10 روز از روز اعلام، منجر به بازگشت 74 درصد شد.

راگویندرا رو(Raghavendra Rau)، این هفته در یک مصاحبه ی تلفنی به CNBC گفت، "چیزی که گزارش دات.کام نشان می دهد این است که زمانی که به یک صنعت پر شور و حرارت نگاه می کنید، منطق از بین می رود. او اکنون پروفسور مدیریت مالی در دانشگاه کمبریج است.

 او گفت که اگر مجبور بود حدس بزند، حداقل دو یا سه سال طول می کشد تا اشتیاق مفرط نسبت به سهام بلاکچین فروکش کند. نظر شخصی من این است که فناوری خوب است اما همانند هر فناوری جدید دیگری، فکر نمی کنم الگوی گسترده ی تاریخ همه چیز را تغییر دهد. اشتیاق مفرط وجود خواهد داشت.

منبع : cnbc.com

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی