دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

فریلنسر یا آزادکار کیست

فریلنسر یا آزادکار کیست

فریلنسر (آزادکار) به فردی گفته می‌شود که برای خود و بصورت پروژه‌ای کار می‌کند و به سازمان یا کسب و کار یا شرکتی متعهد نیست .

فریلنسر (آزادکار) فردی است که تخصص یا حرفه ای خاص دارد مانند طراحی سایت ، اندروید ، گرافیک ، ترجمه ، نویسندگی ، تولید محتوا ، اما برای یک شرکت خاص کار نمی کند و بر اساس نیاز برای کارفرمایان مختلف بصورت پروژه ای کار می کند. مفهوم فریلنسر (  آزادکار ) ، طی سال های اخیر و با رشد اینترنت مطرح شده است.

فریلنسر

فریلنسینگ می‌تواند شغل تمام وقت یا پاره وقت باشد و بیشتر در خانه و به صورت آنلاین و از راه دور انجام شود. یک فریلنسر باید وظیفه خود را بخوبی انجام دهد تا کارفرما راضی باشد در این صورت می تواند موفق باشد.

فریلنسر کیست

سایت های مختلفی در دنیا وجود دارند که در آن فریلنسر یا  آزادکارها در آن فعال هستند. کسانی که پروژه ای دارند اعلام می کنند و کسانی که تمایل دارند پروژه ها را قبول می کنند. اگر آزادکار (فریلنسر) کار خود را خوب انجام دهد کارفرما به آن امتیاز می دهد. افراد معمولا از طریق امتیازها و کامنت ها متوجه می شوند که باید پروژه را به چه کسانی بدهند.

پول و مزد پروژه به حساب سایت واریز می شود و پس از اتمام کار ، پول به حساب فریلنسر واریز می شود. در صورتی که مشکلی پیش بیاید مسئولان سایت ، باید مشکل را حل کنند مثلا فریلنسر کار خود را بدرستی انجام ندهد قسمت حل اختلاف وجود دارد که پروژه را بررسی می کند.

بسیاری از افراد در دنیا ، از آزادکاری به عنوان شغل دوم کسب درآمد می کنند.

مزیت‌ های فریلنسینگ ( فریلنسر )

شما برای خود کار می‌کنید و مدیر خودتان هستید.

نیاز نیست حتما به دفتر ، شرکت یا محل کار خاصی بروید.

روی پروژه دلخواه خود کار می‌کنید.

درآمد مشخصی ندارید و شما می‌توانید با انجام پروژه‌های بیشتر و تخصصی‌تر، درآمد بالاتری کسب کنید. می توانید تخصص خود را بالا ببرید ، هر چه حرفه ای تر شوید پروژه های حرفه ای تری می گیرید و درآمد شما بالاتر می روید.

هر فرد فریلنسری متخصص نیست. بسیاری افراد ، تخصص بالایی ندارند ، پس اگر حرفه ای تر باشید می توانید به درامد بهتری برسید.

چگونه فریلنسر شویم؟

اگر می خواهید به عنوان یک فریلنسر (آزادکار) فعالیت کنید ابتدا سعی کنید تخصص خوبی را بیاموزید مانند طراحی سایت ، اندروید ، گرافیک و غیره.

سپس از طریق سایت های مختلف ، پروژه بگیرید.

برای گرفتن پروژه ، معمولا نیاز به نمونه کار دارید به همین خاطر کافی است چند پروژه را تهیه نمایید و به عنوان نمونه کار در سایت قرار دهید تا افراد با اطمینان بیشتری به شما پروژه بدهند.

مهمتراز گرفتن پروژه ، کیفیت کار شماست . اگر کار خود را به خوبی انجام ندهید کامنت ها و نظرات منفی کارفرمایان ، می تواند شما را با مشکل مواجه کند پس قبل از گرفتن پروژه ، سعی کنید یک حرفه ای باشید.

آزادکار یا فریلنسر کیست

کار خود را به نحو احسن انجام دهید تا هم کارفرما بقیه پروژه های خود را به شما بدهد و هم با کامنت های مثبت کارفرما ، افراد دیگر نیز ترغیب شوند به شما کار و پروژه بدهند

منبع : شیرازلرن

تگ ها : کسب و کار اینترنتی
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی