دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

چگونه ایده استارتاپ خود را گسترش دهیم

چگونه ایده استارتاپ خود را گسترش دهیم

چگونه ایده استارتاپ خود را گسترش دهیم؟ آیا تا به حال شده که یک ایده ی تجاری فوق العاده به ذهنتان خطور کند و در نهایت تنها به این دلیل ناپدید شود که نمیدانستید چطور ایده استارتاپ خود را به مرحله ی بعد ببرید؟

خب، برای اینکه بتوانید شروع کنید، در زیر یک راهنمای گام به گام کاملا مشخص و عملی وجود دارد که به شما کمک می کند ایده ی استارتاپ خود را گسترش دهید.

  1. بازارهای مرتبط را به دقت تحلیل و بررسی کنید

در ابتدا، بازار یا بازار های هدفی که ایده ی استارت‌آپ شما میتواند در آنها اجرا شود را بررسی کنید. این صنعت و مصرف کنندگان آن به چه چیزی نیاز دارند؟

آیا مشکلات حل نشده ای در این صنعت وجود دارند؟ آیا ایده ی استارت‌آپ شما قرار است راه حلی برای این موقعیت ها ارائه کند و آن ها را بهبود ببخشد؟

میتوانید به سایت های معتبر مختصِ صنعت خود مراجعه کنید تا به طور مداوم در جریان آخرین رویکرد ها و گرایش ها قرار بگیرید.

به طور مثال، تککرانچ (Techcrunch) یک وبلاگ عالی در مورد فناوری است که مطالبی را در مورد آخرین محصولات ارائه می کند و تازه ترین خبر های دنیای فناوری را به اشتراک می گذارد.

همچنین به طور خلاصه در مورد استارتاپ ها توضیح می دهد و تازه کار های بازار که در حال رشد هستند را بررسی می کند.

یک منبع فوق العاده برای الهام گرفتن سایت TED است که به خاطر شعار "ایده هایی که ارزش شنیده شدن دارند" (Ideas Worth Spreading) شهرت دارد. TED یک صندوقچه ی گنج اطلاعات در مورد هر چیزی که روی زمین قابل تصور باشد، است.

کنفرانسی است که متخصصان حوزه های مختلف دور هم جمع می شوند تا اطلاعات خود در مورد موضوعات مختلف را به اشتراک بگذارند که باعث افزایش آگاهی و آشکارسازی حقایق می شود. افرادی که صحبت می کنند، معمولا 18 دقیقه زمان دارند تا در مورد موضوع خود صحبت کنند و محور اصلی صحبت هایشان ممکن است از تازه ترین پیشرفت ها در یک رشته، تا موضوعات اجتماعی که تمایل دارند آگاهی نسبت به آن را افزایش دهند، گسترش یابد.

پس از شرکت کردن در صحبت ها یا مشاهده ی فیلم کنفرانس ها، بیش از هر زمان دیگری حس می کنید انگیزه پیدا کرده اید.

  1. ایده های خود را یادداشت کنید و آنها را به تفصیل شرح دهید

ممکن است در این مرحله نیاز ها یا حوزه هایی که میتوانید در آنها پیشرفت کنید را مشخص کرده باشید.

آنها را با ابزاری مثل Evernote بنویسید. Evernote به شما اجازه می دهد تکه ی جدا شده ی صفحات اینترنت، تصاویر و حتی سند ها و اسلاید های پاورپوینت متصل شده را ذخیره کنید.

میتوانید یادداشت های مختلفی ایجاد کنید و آنها را بر اساس موضوع یا نوع مرتب کنید. Evernote از طریق پلتفرم های مختلفی از جمله ویندوز، اندروید و ios قابل دسترسی است.

با یک کلیک ساده روی دکمه ی sync، یادداشت های شما روی تمامی پلتفرم ها همگام سازی می شود و میتوانید از طریق همه ی آن پلتفرم ها به یادداشت های خود دسترسی داشته باشید.

  1. تحلیل رقابتی انجام دهید

تحلیل رقابتی شیوه ی خیلی خوبی برای مقایسه و پیش بینی کردن این موضوع است که کسب و کار شما چگونه میتواند در صنعت، مقابل رقبای شما بایستد.

آیا کسب و کار شما میتواند مشکلی را حل کند یا نیازی را رفع کند که دیگران به سراغ آن نرفته اند؟

در زیر میتوانید نحوه ی  اجرای تحلیل رقابتی را مشاهده کنید:

  1. کسب و کار خود را مدل سازی کنید

اگر ایده ی ایجاد کردن طرح تجاری خیلی خسته کننده و قدیمی به نظر می رسد، استفاده از بوم ناب (Leancanvas) و سایت Canvanizer شما را خوشحال خواهد کرد.

آنها الگوهایی هستند که مدل تجاری یک صفحه ای را مدل سازی می کنند. به راحتی میتوانید مدل را اضافه و به روز رسانی کنید.

همچنین از مرور نه قسمت از مدل تجاری خود لذت خواهید برد: بخش مشتریان، ارزش پیشنهادی، کانال ها (برای دسترسی به مشتریان)، ارتباط با مشتریان، جریان های درآمدی، منابع اصلی، فعالیت هایی که ارزش ایجاد می کنند، شرکای اصلی و ساختار هزینه.

  1. پیش نمایش طرح خود را ایجاد/طراحی/پیش نویسی کنید و سپس آن را آزمایش کنید

از زمانی که طرحی را روی تخته وایت برد میکشیدید و همه جا را خط خطی می کردید، خیلی گذشته است.

ابزار های آنلاین مثل Balsamiq و Framebox  به شما اجازه می دهند تا نمونه سازی ها (wireframes) را ایجاد کنید و آنها را با فرمت های مختلفی از جمله jpg و pdf. ذخیره کنید.

دکمه ها یا اجزای مختلفی از یک اپلیکیشن وب را میتوانید انتخاب کنید، در نتیجه به راحتی میتوانید طرح (اسکچ) خود را ترکیب کنید.

آیا میخواهید بدون اختلال ها و سردرگمی های غیر ضروری، بازخورد های مربوط به طرح پیشنهادی خود را دریافت کنید؟

برای این کار میتوانید از InfluenceApp  استفاده کنید. میتوانید طرح خود را به شکل های مختلف طراحی کنید و بقیه ی اسناد (documents) را شبیه سازی کنید تا یک ارائه ی کامل را شکل دهید. سپس میتوانید به سادگی با اشتراک گذاری یک URL، طرح پیشنهادی نهایی را با هم تیمی های خود به اشتراک بگذارید و آنها میتوانند به راحتی با کامنت گذاشتن روی اجزای خاصی از طرح، بازخورد خود را به شما ارائه کنند. به همین سادگی.

  1. بازار را بررسی کنید

هیچ کسب و کاری نباید بدون اجرای بررسی بازار راه اندازی شود. وبسایت هایی مثل Survey Monkey به شما اجازه می دهد تا پرسشنامه ی آنلاین ایجاد کنید و URL مربوطه را برای مخاطبان هدف ارسال کنید.

این بالاتر از حد و مرزهای جغرافیایی است که یک مزیت اصلی نسبت به بررسی میدانی به شما می دهد زیرا میتوانید دیدگاهی گسترده تر و جهانی کسب کنید.

گزینه ی دیگر این است که قبل یا بعد از تکمیل حداقل محصول قابل عرضه (Minimum Viable Product)، یک جلسه ی گروه کانونی برپا کنید.

در این زمان است که شما افرادی را از جمعیت هدف خود دعوت می کنید تا در گروه بحث در مورد محصولات یا خدمات شرکت کنند. گروه کانونی میتواند به شما کمک کند تا موارد زیر را به دست آورید:

اطلاع از برداشت نخست مصرف کننده از محصول یا خدمات، بر اساس بسته بندی و گروه بازاریابی.

جمع آوری بازخوردهای به موقع مصرف کننده در مورد مزیت ها و نقص های محصول یا خدمات

تغییر استراتژی بازاریابی و اصلاح محصول قبل از ارائه محصول نهایی و قابل تحویل

  1. محصول نهایی خود را توسعه دهید

مرحله ی بعد، اجرای تغییرات جزئی و تنظیمات لازم برای تولید محصول نهایی است.

طی این مرحله، نرم افزار های مدیریت پروژه ی بسیاری وجود دارند که به شما کمک می کنند به صورت مداوم در کار خود پیشرفت کنید. Trello و Agile Zen جزو پیشنهاد های مناسب محسوب می شوند.

الگو به چند سطح (یا صفحه) مختلف تقسیم میشود که میتوان افراد مختلف را تعیین کرد که مسئول بخش های مختلف شوند.

وظایف را میتوان از مرحله ای به مرحله ی دیگر انتقال داد، به طور مثال، از انبار به محصولی که کار می کند و به محصول تایید شده.

این کار تصویر واضحی از پیشرفت هر بخش از پروژه و کارهایی که باید انجام شوند، ارائه می دهد.

  1. گردآوری بازخورد مصرف کننده و ارزیابی نتایج کسب و کار

ابهامات زیادی در خصوص یک تجارت وجود دارند اما چه می شود اگر بتوانید پاسخ مشکلات اضطراری مربوط به هنگامی که اوضاع خوب پیش نرفت را بیابید؟ Kissinsights  به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

میتوانید آن را روی وبسایت خود نصب کنید و بازدید کنندگان هنگامی که به صفحه ی اصلی شما راه پیدا کنند، دو سوال برای آنها به نمایش در می آید.

شما میتوانید کنترل کنید که چه کسی تحت بررسی قرار گرفته است. یکی دیگر از ابزار هایی که نباید از دست بدهید، Kissmetrics است.

این نرم افزار خرید ها و گشت و گذارهای اینترنتی بازدید کنندگان شما را ردیابی می کند و اطلاعات ارزشمندی از جمله اینکه از کجا آمده اند را در اختیار شما قرار می دهد.

این اطلاعات مفید به شما کمک می کند تا استراتژی های بازاریابی خود را بیشتر سازماندهی کنید و سئو(SEO) داخلی سایت خود را ارتقا دهید.

دو مرحله ی انتهایی، همراه با پیشرفت مداوم کسب و کار شما و سازگاری با بازار، بار ها و بارها بررسی خواهند شد.

منبع : canvanizer.com

منبع : canvanizer.com

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی