دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

شرکت هواوی

شرکت هواوی

در این مقاله قصد داریم اطلاعات مفیدی در مورد شرکت هواوی (huawei) در اختیار شما کاربران عزیز سایت شیرازلرن قرار دهیم. 

کشور چین با قدمتی چندین هزار ساله ؛همواره ثابت کرده است که درتولید محصولات گوناگون و یافتن بازار های مناسب برای فروش آنها همواره توانا بوده است.

وجود کالاهای بی کیفیت چینی به خصوص درکشورهای خاورمیانه چهره نه چندان خوشایندی را برای صنعت این کشور به ارمغان آورده . اما حقیقت چیز دیگری است ؛درواقع کشور چین درتولید کالاهای به روز دنیا همگام با بهترین تکنولوژی هادرجهان همواره توانایی خودرا به اثبات رسانده است.

نمونه ای ازاین کالاهای با کیفیت که قابل قیاس با دیگر همتاهای کره ای یا آمریکایی است؛لوازم الکترونیکی و ارتباطی است و یکی از شرکت های چینی که دراین زمینه بسیار خوش درخشیده ؛ شرکت هواوی است.

تاریخچه ی هواوی

زمانی که رن ژنگفی در25 اکتبر سال 1944 در چین متولد شد. هیچکس گمان نمیکرد که این پسر بچه ی روستایی بعدها شرکتی تاسیس کند که جزء 100 شرکت پردرامد جهان قرار گیرد .

شرکت هواوی (huawei) در سال 1978 میلادی توسط رن ژنگفی 43 ساله تاسیس شد . تاسیس این شرکت آغاز راهی برای رسیدن به رویاهای رن ژنگفی بود.

ابتدا این شرکت با عنوان فعالیتی صنایع مخابراتی شروع به کار کرد.در ان زمان صددرصد تکنولوژی ازراه دور چین از طریق واردات انجام میشد. رن ژنگفی به این موضوع بسیار امیدوار بود که میتواند یک شرکت مخابراتی چینی توانا در رقابت با دیگر شرکتهای خارجی داشته باشد .

شرکت هواوی

روند توسعه ی هواوی

اولین زمینه های توسعه ی شرکت هواوی (huawei) از فروش مجدد ارز شاخه خصوصی پی بی ایکس سویچ از هنگ کنگ فراهم شد. بطوریکه این شرکت درسال 1990توانست حدود 500 کارمند را استخدام کند .

شروع فعالیتهای بین المللی شرکت درسال 1997با بستن اولین قرارداد بین المللی در زمینه ی ارایه ی محصولات شبکه  ی خط ثابت با یک شرکت هنگ کنگی بود. این قرارداد نقطه ی شروع مناسبی برای بروز این شرکت درعرصه ی جهانی بود.

بطوریکه که توانست درسال 2000 درامدی بیش از 100 میلیون دلار را از آن خودکند و مرکزی را در استلهلم سوید تاسیس کرد.

اولین قرارداد اروپایی شرکت هواوی (huawei) درسال 2004 با کشور هلند بود. این قرارداد به ارزش 25میلیون دلار محاسبه شد.

پیشرفتهای شرکت هواوی با سرعتی باور نکردنی درعرصه ی بین المللی ادامه داشت تا اینکه درسال 2005 برای اولین بار سفارش قراردادهای خارجی از فروش داخلی پیشی گرفت .

استمرار این موفقیتها و شناخته شدن در بازار های جهانی این پیام را به کارشناسان اقتصادی القا میکردکه هواوی (huawei) قصد تسخیر سریع  بازارهای منطقه را دارد. ازدلایل این تفکر و رشد سریع و حضور 8 دفتر مرکزی بین المللی و 50 دفتر نمایندگی هواوی درکشورهای مختلف جهان بود.

آغاز تولید گوشیهای همراه توسط این شرکت از سال 2005 آغاز شد. کیفیت این محصولات درسطح جهانی قابل قبول بود. در اکثر مناطق از محصولات هواوی استقبال بی نظیری شد. اما دربعضی از کشورها مانند آمریکا خبری از این استقبال نبود. و علت ان مطمین نبودن آمریکا از حسن نیت شرکت هواوی بود.

شرکت هواوی

هواوی امروز

شرکت نوپایی که توسط رن ژنگفی حدود 40 سال پیش درچین تاسیس شد امروزه به یکی از بزرگترین کمپانی های تولید گوشیهای همراه و دیگر لوازم ارتباطی بدل شده است .

از موفقیتهای این شرکت میتوان به قرار گرفتن در جمع 100 شرکت پر درامد جهان و جایگاه 83  در سالهای اخیر اشاره کرد. این رتبه توسط رتبه بندی فورچون 500 ؛ که براساس شاخص هایی مهم شرکت های مشهور را براساس نقاط قوت ؛ اندازه و رقابت بین المللی و شاخص هایی از اقتصاد جهانی که فراتر مرزها ؛ملیتها و تفاوتهای فرهنگی ست مورد ارزیابی قرار میدهد.

نام و برند تجاری هواوی (huawei) نیز امروزه توسط سازمانهای معتبر به رسمیت شناخته میشود. شرکت هواوی تنها شرکت چینی است که درفهرست برند های ارزشمند جهان توسط فوربس درسال گذشته قرار گرفت.

افتخاری دیگر برای این شرکت دریافت رتبه ی 49 درمیان 100 برند برتر جهان درلیست برندز بود. براساس گزارش موسسات تحقیقاتی هواوی در بازار گوشیهای هوشمند درسال گذشته توانسته است جایگاه 3 را درجهان و شماره ی 1 را درچین به خود اختصاص دهد.

شرکت هواوی

شعار شرکت هواوی

رن ژنگفی که در سن 43 سالگی هواوی را تاسیس کرددرپی آن بود که با پشتکار بتواند کشور چین را از واردات تکنولوژی راه دور بی نیاز کند درسالهای بعد نیز با تولید گوشیهای همراه قدرتمند از نظر کیفیت و تکنولوژی توانست به شعار خود که تمرکز و تعهد نسبت به مشتریان بود عمل کند.

شرکت هواوی

درامد مالی شرکت هواوی

با پیشرفتهای روز به روز شرکت درامد حاصل از فروش محصولات نیز بیشتر میشد .طبق گزارشهای مالی ارایه شده درباره ی شرکت هواوی درامد این شرکت درسال 2016میلادی حدود 75 میلیارددلار ومجموع  دارایی ان 63میلیارددلار محاسبه شده است. تعداد کارکنان این شرکت نیز درسال 2016 180هزار نفر مستقیم و غیر مستقیم اعلام شد.

درچند ماهی از سال 2017 نیز شاهد افزایش چشمگیر 2/36 درصدی درامد حاصل از فروش گوشیهای همراه و تبلت بودیم .درچند ماه این شرکت درمجموع به 6/15 میلیارددلار درامد رسیده و توانسته بیش از 73 میلیون دستگاه موبایل را درسراسر دنیا به فروش برساند. این تعداد نیز به میزان 20 درصد نسبت به این بازه ی زمانی درسال گذشته افزایش داشته است.

با توجه به آخرین آمارها این شرکت توانسته است با موفقیت جایگاه سومی جهان را درتولید و فروش بازار موبایل به خود اختصاص دهد.

یکی از دلایل موفقیت شرکت هواوی تولید تمامی لوازم جانبی و قطعات مور نیازخوداست. این عامل سبب میشود بتواند محصولات با کیفیت خود را با قیمت کمتری روانه ی بازارکند.

منبع : شیرازلرن

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی