دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی دنیای تجارت را تغییر داده است

تعریف بازاریابی اینترنتی :

بازاریابی اینترنتی (همچنین با نام بازاریابی الکترونیک، بازاریابی وب یا بازاریابی دیجیتال نیز شناخته می شود) یک اصطلاح کاملا جامع برای بازاریابی محصولات و یا خدمات به صورت آنلاین است – و مثل همه  اصطلاح های کاملا جامع، بازاریابی اینترنتی برای افراد مختلف، معنای مختلفی دارد.

در حالیکه هدف واضح بازاریابی اینترنتی فروش کالا، خدمات یا تبلیغ در اینترنت است، یک کمپانی میتواند به صورت آنلاین بازاریابی کند تا پیامی مربوط به خودش را منتشر کند یا تحقیقی را انجام دهد. بازاریابی اینترنتی میتواند شیوه ی بسیار موثری برای تشخیص بازار هدف یا کشف عرضه و تقاضا در قسمتی از بازاریابی باشد.

با این وجود، در اصل بازاریابی اینترنتی به استراتژی هایی اشاره دارد که برای فروش محصول یا خدمات به صورت آنلاین استفاده می شوند، از جمله:

 • استراتژی طراحی وبسایت
 • بهینه سازی موتور جستجوگر و رضایت موتور جستجوگر
 • تبلیغات آنلاین
 • لینک متقابل
 • بازاریابی ایمیلی
 • شبکه اجتماعی
 • وبلاگ ها
 • تبلیغات کلیکی
 • بازاریابی مقاله ای
 • برنامه های مشارکت
 • ویدیو/پادکست

 

بازاریابی اینترنتی چیست

زمان آن رسیده که وارد حیطه ی بازاریابی آنلاین شوید

اگر در حال حاضر از بازاریابی اینترنتی برای فروش در کسب و کار خود استفاده نمی کنید، باید نظر خود را تغییر دهید و به این کار مشغول شوید.

حضور آنلاین برای کمک کردن به مشتریان و مصرف کنندگان احتمالی ضروری است که بتوانند کسب و کار شما را بیابند- حتی اگر کسب و کار شما کوچک و محلی باشد.

فضای آنلاین جایی است که بازدید کنندگان اینترنتی وجود دارند، در نتیجه آنجا جایی است که کسب و کار شما باید باشد.

بر اساس Forrester Research، فروش خرده فروشی های آنلاین ایالات متحده قرار است تا سال 2017 به 370 میلیون دلار برسد، در نتیجه بازاریاب های آنلاین به صورت مداوم استراتژی های بازاریابی اینترنتی جدیدی را با این امید منتشر می کنند که ترافیک اینترنتی بیشتری به سمت وبسایت خود بکشانند و باعث فروش های بیشتری شوند.

بر اساس Strategy Analytics، در سال 2015 تبلیغات دیجیتال تقریبا 30 درصد از کل هزینه ی تبلیغات یا 52.8 میلیارد دلار را تشکیل داده است.

همچنین تقریبا 30 میلیارد دلار هزینه ی تبلیغات در تلویزیون را نیز شامل می شود. با این حال، تبلیغات آنلاین در سال 2015، 13 درصد رشد داشت که سریعترین رشد از هر نوعی است.

بازاریابی اینترنتی چیست

بازاریابی اینترنتی چقدر اهمیت دارد؟

بر اساس Link Humans، از سال 2016 بیش از 3 میلیارد نفر در سطح جهان به اینترنت دسترسی دارند. این موضوع تعداد بی‌سابقه ای از مشتریان را برای بازاریاب قابل دسترس می کند تا محصولات و خدمات خود را به آنها بفروشد و 24 ساعت در روز و 7 روز هفته در دسترس هستند.

ماهیت تعاملی اینترنت، برقراری ارتباط سریع بین کسب و کار ها و مصرف کنندگان را آسان می‌کند و به کسب و کار ها اجازه می دهد تا به سرعت به نیاز مصرف کنندگان و تغییرات در بازار پاسخ بگویند.

انتقاد های آنلاین به یکی از مهمترین اجزای تصمیم گیری خرید برای مصرف کنندگان آمریکایی شمالی تبدیل شده است.

بر اساس یک تحقیقی که در سال 2013 توسط Dimensional Research انجام شد و در بر دارنده ی بیش از 1000 شرکت کننده بود، 90 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که انتقاد مثبت آنلاین روی تصمیم خرید کردن آنها تاثیر گذاشته است.

نکته ی جذاب این است که انتقاد های منفی معمولا از سایت های انتقاد آنلاین به دست آمدند، در حالی که فیسبوک منبع انتقاد های مثبت بود. Forrester Research  پیش بینی می کند که سال 2020، 42 درصد از فروش های درون مغازه ها از جانب مشتریانی خواهد بود که تحقیقات اینترنتی در مورد محصولات روی آنها تاثیر گذاشته است.

تاثیر شبکه ی اجتماعی

بر اساس Statistica، 76 درصد از جمعیت ایالات متحده حداقل یک پروفایل شبکه اجتماعی دارند و تا سال 2020، انتظار می‌رود که تعداد کاربران شبکه ی اجتماعی در جهان به 2 میلیارد و 950 میلیون (650 میلیون از آنها تنها از چین) خواهد رسید. از میان پلتفرم های شبکه ی اجتماعی، فیسبوک با اختلاف در صدر جدول قرار دارد – از آخر آگوست 2017 فیسبوک تقریبا 2 میلیون و نیم کاربر فعال در سطح جهان داشته است که 26.3 درصد از جمعیت آنلاین جهان (Statistica) را تشکیل می دهد. دستگاه های تلفن همراه به پلتفرم غالب برای استفاده از فیسبوک تبدیل شده است -68 درصد از زمان صرف شده در فیسبوک از طریق دستگاه های تلفن همراه بوده است.

سایر پلتفرم های شبکه ی اجتماعی برای بازاریابی شامل توییتر، لینکد‍‌این، پینترست (Pinterest) و یوتیوب می شود.

از دیدگاه بازاریابی، شبکه ی اجتماعی بیشتر و بیشتر مهم شده است، با این حال از آنجایی که مرتبط کردن فعالیت های بازاریابی شبکه ی اجتماعی به فروش های افزایش یافته دشوار است، بسیاری از کسب و کار ها مطمئن نیستند که آیا پذیرفتن شبکه ی اجتماعی نتیجه را بهبود بخشیده است یا نه. بر اساس Business 2 Community:

 • 90 درصد از بزرگسالان 18 تا 29 سال از شبکه ی اجتماعی استفاده می کنند (در مقایسه با 35 درصد از آنهایی که بالای 65 سال سن دارند).
 • یک سوم از بزرگسالان می گویند که شبکه ی اجتماعی را برای ارتباط با کسب و کار ها ترجیح می دهند.
 • 84 درصد از مدیرعامل ها و نایب رئیس ها می گویند که از شبکه ی اجتماعی استفاده می کنند تا به تصمیمات خرید کمک کنند.
 • تمامی برند های برتر جهانی حداقل یک کانال یوتیوب دارند و بیش از نیمی از مدیرعامل های شرکت های برتر جهانی (27 از 50) در یک ویدیوی شرکت حضور پیدا کرده اند.
 • علی رغم کمبود ارزیابی ها یا دخالت های اجرایی، سهم بودجه ی بازاریابی که به بازاریابی شبکه ی اجتماعی اختصاص یافته است، انتظار می رود از 10 درصد به صورت میانگین تا تقریبا 25 درصد در سال 2021 برسد.

آنلاین کردن کسب و کار خود

اگر ابتدای بازاریابی اینترنتی قرار دارید و میخواهید تا حد امکان سریع و ارزان آنلاین شوید، میتوانید با پلتفرمی مثل فیسبوک شروع کنید- میتوانید صفحه ی تجاری فیسبوک را در کمتر از یک ساعت بسازید. با این حال، اگر کنترل بیشتری روی حضور آنلاین خود میخواهید، یک وبسایت سفارشی شده مناسب تر است. به صورت ایده آل باید هم وبسایت و هم شبکه ی اجتماعی داشته باشید که هردوی آنها به یکدیگر متصل باشند.

منبع : thebalancesmb

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی