تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

شرکت لنوو

شرکت لنوو

در این مقاله قصد داریم اطلاعات کاملی در مورد شرکت لنوو به شما بدهیم.

مقدمه ای درباره ی شرکت لنوو

بیش از چند دهه از تولید اولین رایانه ها دردنیا میگذرد.ودراین سالها شرکت های زیادی درگوشه کنار دنیا اقدام به تولید این ابر تکنولوژی که ارتباط آنی همه ی جهان را به هم میسر میکند؛کرده اند.یکی از شرکت های موفق دراین زمینه شرکتی چینی ست که امروزه دردنیای دیجیتال به نام لنوو شناخته میشود.

تاریخچه ی لنوو

شرکت لنوو درتاریخ 1نوامبر سال  1984میلادی توسط لیوشوانژی به همراه 10 مهندس و با سرمایه ای نزدیک به 20000 یوان درشهر پکن چین تاسیس شد .

گفته میشود هدف اولیه این شرکت درآغاز تاسیس که درباره ی تکنولوژی های به روز دنیا بود تاکنون به طور کامل عملی شده است .

این شرکت چینی درآغاز فعالیت بانام لجند به معنای افسانه به مدت 15سال محصولات خود را تولیدکرد و سرانجام درسال 2003 میلادی به لنوو تغییر نام یافت .

علت این تغییر نام هدفهای بلند پروازانه ی رییس شرکت و اینکه قصد داشت محصولات شرکت را درسطح بین المللی مطرح کند ، بود.

ازآنجا که نام لجند قبلا توسط کمپانی دیگر درجهان مطرح شده بوددرصدد تغییر نام شرکت برآمد.

تغییر نام و برند این شرکت برای شناخته شدن نیاز به تبلیغ های گسترده داشت بنابراین لنوو حدود 18میلیون یوان برای تبلیغ برند جدید خود و خرید بیلبردهای تبلیغاتی درجهان هزینه کرد.

شرکت لنوو

فعالیتهای شرکت لنوو

چیزی از تاسیس شرکت لنوو نگذشته بودکه توانست موفقیتی چشمگیر درحوزه ی رایانه نصیب  خود کند و آن تولید برد های مداری برای کامپیوتر های شخصی بود.

اما شیرینی این موفقیت زمان زیادی طول نکشید و شرکت درورود به بازار ساعت های دیجیتال با شکست روبه رو شد.

درواقع کم تجربه بودن اعضای شرکت باعث شده بود لنوو درسالهای اول تاسیس روزهای سختی را سپری کند .

نظر شخصی لیو موسس شرکت درباره ی روزهای اول تاسیس این است که آنها درک صحیحی از بازار نداشتند و همه چیز را با آزمون و خطا آموختند .

شرکت لنوو برای استخدام 16نفر درسال 1988برای اولین باردست به چاپ یک آگهی استخدام زد.که درنهایت به 58 نفر پیشنهاد شغلی داده شد.

نکته ی جالب توجه این است که مدیر عامل فعلی این شرکت یعنی یان یوانکینگ نیز درمیان این افراد بود.

پس از طی کردن مراحل بسیار این شرکت درسال 1990 موفق به تولید اولین رایانه و روانه کردن آن به بازارهای فروش شد .

این موفقیت درابتدا فقط درداخل مرزهای چین شناخته شده بودتا اینکه لنوو درسال1997 توافق نامه ی پرسودی را با مایکروسافت منعقدکرد. این توافق نامه دستاوردهای زیادی را برای هردوشرکت به ارمغان آورد.

یکی از نقطه عطف های شرکت لنوو که باعث ظهور و بروز بیشتر محصولات این شرکت درجهان شد ؛دادن دست دوستی و همکاری به شرکت آمریکایی آی بی ام بود.با شروع این همکاری و ادغام شدن خط تولید گوشی و تبلت ها درسال 2005 میلادی لنوو توانست به بازار های خارجی نام و برند تجاری خود را معرفی کند.

همچنین این شرکت تجارت آی بی ام را به ارزش 25/1میلیارددلار خریداری کردکه این موضوع به یک نقطه ی پرتاب بزرگ درتاریخ این شرکت تبدیل شد و لنوو توانست به عنوان سومین تولید کننده ی بزرگ رایانه دردنیا تبدیل شود .تیم هیءت مدیره شرکت لنوو دراین بود که توان این شرکت روی خط تولید رایانه ها متمرکز شود.

بنابراین درسال 2008 لنوو بخش تلفن های هوشمند خودرا به مبلغ 100 میلیون دلار فروخت اگرچه یک سال بعد این بخش را به قیمت 200 میلیون دلار خریداری کرد.

از دیگر نکات تاثیرگذار درپیشرفت شرکت لنوو ؛خرید شرکت موتورولا از گوگل درسال 2014 میلادی بود.

این خرید پرسود که باهزینه ی 91/2 میلیون دلار انجام شد؛باعث پیشرفت خط تولید گوشیهای همراه هوشمند شد.

شرکت لنوو

لوگوی شرکت لنوو

سرانجام درسال 2015 میلادی لوگوی رسمی شرکت لنوو طراحی شد که باشعار«تکنولوژی هرگز متوقف نمیشود»درجهان به تبلیغ پرداخت.

شرکت لنوو

لنووی امروز

از زمان تاسیس شرکت لنوو در پکن چین تاکنون نکات زیادی باعث پیشرفت و باقی ماندن این شرکت چینی دردنیای تکنولوژی شده است .ازجمله مهمترین انها میتوان به همکاری به موقع مایکروسافت و بحث تجاری رایانه های شخصی آی بی ام و خرید شرکت موتورولا اشاره کرد.

این شرکت با گذشت زمان و تولید محصولات با کیفیت توانست جایگاه خوبی در صنعت تکنولوژی دنیا بدست آورد.

امروزه این شرکت حدود 20 درصد از سهم کلی بازار رایانه های شخصی را دردست گرفته است و درطی سالهای اخیر 80 درصد درامد شرکت لنوو مربوط به بخش رایانه ها بوده است .

شرکت لنوو

اما درروزهای اخیر اخباری از رشد خوب این شرکت درتولید گوشیهای تلفن همراه هوشمند به گوش میرسد.گفته میشود حدود65 درصد از فروش کلی شرکت به گوشیهای هوشمند اختصاص یافته است .

همانطور که گفته شد شاید شرکت لنوو دراوایل ورود به دنیای تکنولوژی حرف زیادی برای گفتن نداشت اما کسب موفقیتهای فراوان در بخش تولید رایانه های شخصی و بعد ها ورود به بازار تلفن همراه و تبلت توانست با دیگر شرکت ها به رقابت بپردازد .

این شرکت حتی با یک حرکت تهاجمی درسال 2013 قصد تصاحب جایگاه سامسونگ درصنعت گوشیهای همراه را داشت که نتیجه ی تحلیل های بین المللی نیز نشان میدهد که این شرکت رشد قابل توجهی را تجربه کرده است و ارزش سهام آن درسالهای اخیر به شدت افزایش یافته است.

شرکت لنوو

شرکت لنوو در ایران

شرکت لنوو در ایران محصولات مختلفی را بفروش می رساند که مهمترین محصولات لپ تاپ ، موبایل و تبلت میباشد. لنوو مخصوصا در فروش لپ تاپ در ایران بسیار موفق بوده است.

منبع : شیرازلرن

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی