دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

موتورولا

موتورولا

زندگی کردن درقرن 21 که قرن فناوری اطلاعات واوج پیشرفت بشر در ارتباطات است شاید پرسشهای زیادی را درباره چگونگی آغاز این تحولات بزرگ درذهنها ایجاد کند.

آیا تاکنون به این اندیشیده اید که گوشی های تلفن همراه هوشمندی که امروزه درسراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد از کجا آمده ؟

گوشیهایی که تا یک قرن گذشته اثری ازآن درجوامع انسانی وجود نداشت و بشریت مدیون اولین گامهایی ست که شرکت موتورولا درساخت اولین گوشی های تلفن همراه برداشت .

موتورولا

تاریخچه ی موتورولا

پلگالوین که از کودکی علاقه ی وافری به تعمیر و ساخت وسایل برقی داشت درسن 33 سالگی به همراه برادرش جزف گالوین درسال 1928 کارخانه ای در شیکاگو تاسیس کرد. کل سرمایه ای که درابتدای تاسیس کارخانه دردست داشتند حدود 570 دلار بود و تعداد کارکنان پنج نفر . ابتدا نام گالوین برای این کارخانه انتخاب شده بود.

موتورولا

درباره موتورولا

آغاز به کار این کارخانه با ساختن باطری هایی برای رادیوهای اتومبیل بود که برای اولین بار دردنیا طراحی میشد.

 در21ژوئن 1930یعنی درست دوسال بعداز تاسیس شرکت موتورولا ، اولین رادیوی ماشینی خودر را به فروش رساند و اولین مشتریانی که ازاین محصول استقبال کردند پلیس شیکاگو بود.با اینکه گالوین به سود قابل توجهی بعد از تولید این محصول دست یافت اما رکود اقتصادی آن زمان کارخانه را به مرز ورشکستگی رساند. پلگالوین دانست که بازار یابی کلیدی برای موفقیت است . بنابراین درسال1947 نام موتورولا را که درتناسب معنایی با فعالیت کارخانه بود انتخاب کرد. موتور به معنای ماشین و اُلا به معنای صداست.

این شرکت آمریکایی با برقرار کردن روابط مناسب کاری و تولید محصولات متنوع خیلی زود توانست راه مناسبی برای پیشرفت خود بیابد.

موتورولا

شعارشرکت موتورولا

واضح است موفقیتهای چشمگیردرحوزه ی صنعت مدیون عمل به شعارهای درون سازمانی ست .

موتورولا همواره سعی میکند مدیریت و طراحی کار ، عملکردمطلوب ، تحلیل عوامل برون سازمانی وتلاش برای ارتقای کیفیت را به حداکثر برساند. شعار این کمپانی آمریکایی درستی و احترام به مردم است .

محصولات موتورولا

درحوالی سال 1950میلادی بود که شرکت موتورولا با تولید لوازم سرگرمی خانگی مانند تلویزیون ها درمیان مردم آمریکا به محبوبیتی دوچندان رسید .

ساخت تجهیزات رادیویی فضا درسال 1958؛ ساخت سیستم ماهواره ای درسال 1991 و ساخت و تولید مودم کابلی درسال 1996 نام موتورولا را به شدت درتمام دنیا شناخته شده کرده بود.

موتورولا درسال 1983 اولین تلفن همراه تاریخ را طراحی و به بازار عرضه کرد و اولین تلفن جی پی اس توسط این شرکت تولید شد که بعد ها پایه ی بسیاری از پیشرفتهای امروز قرار گرفت.

درسال 1998میلادی بودکه موتورولا به عنوان بزرگترین فروشنده ی گوشی درجهان معرفی شد.

ازدیگر افتخارات متعلق به شرکت موتورولا ، اولین تلفن هوشمندی بود که میتوانست وبگردی و ارسال ایمیل را میسر کند.

علاوه بر آن برقراری تماس ؛ ارسال پیام و ارسال فکس ازدیگر قابلیتهای این اختراع مهم به شمار میرفت.

موتورولا درسال 2004 موفق به فروش بیش از 144میلیون دستگاه تلفن همراه شد و 17/7درصد بازار جهانی را دردست گرفت .

محصولات موتورولا که هررروز محبوبتر و پرطرفدارتر میشد درسال 2006 میزان 8 میلیارد از محصولاتش را فروخت و درجهان رتبه ی 152 را کسب کرد و طی یک سال این رتبه را به 131 ارتقا داد. این شرکت از زمان تاسیس تاکنون 513 جایزه دریافت کرده و توانسته 2000 حق اختراع ثبت کند.

موتورولا

فروش موتورولا به گوگل

گوگل در 15 آگوست سال 2011 یا 27 مرداد 1390 درست در زمانی که موتورولا به اوج شهرت و محبوبیت رسیده بود رسما اعلام کرد که با پرداخت مبلغ 5/12میلیارد دلار به موتورولا ؛موتورولاموبیلیتی به مالکیت خود درمی اورد .

موتورولا

این خبر ناگهانی توجه بسیاری از کمپانی ها را به خود جلب کرد. و باعث شگفتی طرفداران شد. بطوریکه درروز 15 آگوست ارزش هر سهم موتورولا 63 درصد نسبت به سه روز قبل افزایش یافت؛ که ارزش نهایی آن 5/12میلیارددلار محاسبه و توسط گوگل پرداخت شد.

سه سال بعد در29ژانویه 2014باردیگرموتورولاموبیلیتی به فروش رسید. این بار گوگل فروشنده ی آن به شرکت لنوو بود. طبق این معامله تمامی تکنولوژی های موتورولا به شرکت لنوو واگذار شد.

موتورولا

اکنون موتورولا که بخشی از شرکت لنوو محسوب میشود هنوز درساخت گوشی های همراه هوشمند فعالیت میکند وامروزه محصولات این شرکت آمریکایی درهفتادکشور جهان به فروش میرسد وآینده ی روشنی برای آن قابل پیش بینی ست .

موتورولا درطول تاریخ از زمان تاسیس تا به امروز خدمات ارزنده ای برای پیشرفت تکنولوژی دردنیا ارائه داده است .

این شرکت دربازارهای جهانی امروز هم حرفهای زیادی برای گفتن دارد. به ویژه با تولید موتو360 که یک ساعت هوشمند است باردیگر توجه مخاطبان را درسراسر دنیا به خود جلب کرده است .

منبع : شیرازلرن

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی