دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

سامسونگ

سامسونگ

نام تجاری سامسونگ امروزه نام بسیار اشنایی در صنعت تکنولوژی دنیاست.

معرفی شرکت سامسونگ

این روزها کمتر کسی است که برند سامسونگ را نشناسد علی‌الخصوص در کشور خودمان که سامسونگ جایگاه بسیاری خوبی در بین گوشی‌های تلفن همراه و صنایع الکترونیکی کسب نموده است.

سامسونگ با تأکید بر پنج اصل کیفیت، خلاقیت، رقابت، فرهنگ و وحدت، عرصه‌ی رقابت را بر سایر رقبا تنگ کرده است. این روزها سامسونگ به بخشی از هویت کشور کره جنوبی تبدیل‌شده و این موضوع عجیب نیست چراکه این شرکت از سال 1969 میلادی تا به امروز باپشتکار فراوان بخش مهمی از تاریخ معاصر کره جنوبی را به خود اختصاص داده است. باید توجه داشت که این شرکت 20درصد از تولید ناخالص کشور کره جنوبی را از آن خود نموده و بیش از  427 هزار نفر نیرو در سراسر جهان دارد.

این شرکت کره ای که در ابتدا به عنوان یک شرکت بازرگانی تاسیس شد درسال 1938 فعالیت خود را به صورت رسمی اغاز کرد.برخلاف شهرت امروزه شرکت سامسونگ در صنعت الکترونیک این برنددر سال های اول تاسیس در حوضه های فناوری هوافضا ، نساجی ، خدمات بیمه ، مبادلات اوراق بهاداروخرده فروشی فعالیت میکرد.

سامسونگ

تاریخچه سامسونگ

همانطور که گفته شد،شرکت سامسونگ در سال 1938 میلادی در کره جنوبی توسط بیونگ چول تاسیس شد.

بیشترین فعالیت کاری این شرکت در سالهای اغازین تاسیس،صادرات ماهی میوه و سبزی به چین بود.پیشرفت چشمگیر این شرکت طی یک دهه، ان را به 10شرکت بزرگ کره تبدیل کرد.

اولین گام صنعتی شدن شرکت سامسونگ در سال 1970با سرمایه گذاری در صنایع سنگین،صنایع شیمیایی،پتروشیمی و کشتی سازی برداشته شد.

دهه ی 70 دهه ی توسعه شرکت سامسونگ بودچراکه این شرکت ها با نام سامسونگ تاسیس و اولین صادرات این صنایع توسط سامسونگ الکترونیس صورت گرفت ودر اوایل دهه ی 80 به بازار های جهانی راه یافت.

سامسونگ

تفکر سازمانی سامسونگ

شعار ها و باورهای هر شرکت صنعتی در جهان امروز تاثیر به سزایی در عملکرد ان دارد.شرکت سامسونگ از ابتدای تاسیس به 3 شعار اصلی معتقد بوده است : توجه به منابع انسانی - کمک به اقتصاد جامعه – خرد ورزی.

این 3 تفکر امروزه سامسونگ را به یکی از محبوب ترین برند های جهان تبدیل کرده است.

مدیر عامل این شرکت معتقد است: سامسونگ به 5 ارزش متکی است :  کیفیت،خلاقیت،رقابت،فرهنگ و وحدت.

انچه کاملا بدیهی است این است که شرکت هایی که پایبند اصول اخلاقی نیستند،قادر به تولیدمحصولات با کیفیت نخواهند بودچراکه از جامعه هدف درک روشنی ندارند.

سامسونگ

سامسونگ امروز

ورود شرکت سامسونگ به صنعت الکترونیک با تولید گوشی های تلفن همراه و تبلت ها رسمیت یافت.این شرکت  توانست در این حوضه در مدت کوتاهی موفقیت های چشمگیری به دست اورد.

سال 2012 شروعی حیرت انگیز برای این شرکت بود.شرکت سامسونگ درست در زمانی که شرکت اپل مشغول رونمایی و تبلیغ ازایفون 5 بود ، با انالیز کردن واکنش مردم نسبت به کیفیت ایفون 5،یک تبلیغ تلویزیونی را اماده کرد.این تبلیغ 90 ثانیه ای به پربیننده ترین ویدیو تبلیغاتی فناوری تبدیل شد و یک رکورد در فروش محصول جدید خودبه جای گذاشت.

شکی نیست که سامسونگ در سال های اخیر پله های ترقی را به سرعت طی کرده است.به طوریکه این شرکت کره ای به عنوان بزرگ ترین تولید کننده گوشی های همراه هوشمند در تمام جهان شناخته می شود.

طبق گزارش برخی منابع سهم محصولات سامسونگ در بازارهای امریکا به 33درصد رسیده است که از 30 درصد ایفون هم پیشی گرفته است.البته اپل تنها یک محصول ایفون را می فروشد اما سهم سامسونگ مربوط به 25 تلفن همراه متفاوت است.

نکته قابل تاملی که درباره شرکت سامسونگ وجود دارد این است که این شرکت پایه های برج محصولاتش را روی اندروید و گوگل بنا نهاده و هیچ تخصصی در رابطه با سیتم های عامل ندارد.

البته سامسونگ در حال کار بر روی سیستم عامل تیزن است تاشاید بتواند موفقیتی را که هیچگاه نتوانست تجربه کند با ان به دست اورد.

سامسونگ

دلایل موفقیت سامسونگ

شاید موفقیت شرکت سامسونگ را بتوان ترکیبی هوشمندانه از فرصت طلبی و تبلیغات پرهزینه و فراوان،تلاش بی وقفه ،وجود رقیب قدرتمند،ابداعات و ابتکارات بدیع پایبندی به شعار های سازمانی و ...دانست.

نقطه قوت دیگری از شرکت سامسونگ استقلال و توانایی ان در ساخت و طراحی قطعات مورد نیاز خود است.این شرکت کوچکترین تا پیشرفته ترین قطعه مورد نیاز خودرا خودش تولید میکند.

سامسونگ

نیروی انسانی سامسونگ

گروه صنعتی سامسونگ امروزه دارای تعداد زیادی شرکت تابعه،زیر مجموعه های فعال و شاخه های فرعی در سرتاسر جهان است مهمترین شرکت های تابعه این گروه عبارتند از سامسونگ الکترومکانیکس،سامسونگ فایرو سامسونگ تکوین و مهندسی سامسونگ .

شمار کارکنان این گروه در سال 2014 بالغ بر 489000 نفر اعلام شدکه با توجه به گسترش روز افزون محبوبیت این برند در سراسر دنیا هر ساله به تعداد این کارمندان اضافه می شود.

سامسونگ

درامد شرکت سامسونگ

بر اساس اخرین امار منتشر شده سامسونگ جایگاه نهمین برند ارزشمند دنیا را به خود اختصاص داده است.که طبق گزارش منابع، درامد سالانه این شرکت بالغ بر 150میلیارد دلارمی رسد و از این جهت نیز در رتبه 20 جهان قرار دارد.

در سال 2013 گروه سامسونگ با  درامدی معادل 327 میلیارد دلارپیشتاز شرکت های برتر کره جنوبی قرار گرفت و بیش از 17درصد صادرات این کشور را به خود اختصاص داد.

این موفقیت ها برای شرکتی که روزی در سال 1938 در شهر کوچکی در کره به خشک کردن ماهی مشغول بود بسیار با اهمیت است.

رئیس هیئت مدیره فعلی گروه سامسونگ که فرزند سوم موسس لی بیونگ چول میباشد،معتقد است تغییرات در 5 سال اینده بی تردید بیش از تغیرات در 100 سال گذشته خواهد بود.

چشم انداز قابل پیش بینی برای این گروه صنعتی ،تبدیل شدن به رهبربازار دیجیتال جهان،شعار سامسونگ برای تحقق این چشم انداز ، شرکت دیجیتال بودن است.

دامنه فعالیت سامسونگ

هم‌اکنون گروه سامسونگ شامل مجموعه‌ای از ۸۰ شرکت بزرگ است و این موجب شده سامسونگ بزرگ‌ترین مجموعه تجاری صنعتی کره جنوبی به‌حساب بیاید. شناخته‌شده‌ترین شرکت‌های زیرمجموعه سامسونگ عبارت‌اند از:

سامسونگ الکترونیک(بزرگ‌ترین شرکت فناوری اطلاعات جهان)

صنایع سنگین سامسونگ (دومین شرکت بزرگ صنایع کشتی‌سازی کره جنوبی)

شرکت مهندسی سامسونگ و سامسونگ سی اند تی (به ترتیب سیزدهم و سی‌وشش مین شرکت‌های بزرگ ساختمانی جهان)

سامسونگ کارت، سامسونگ فایر، سامسونگ لایف (چهاردهمین شرکت بزرگ بیمه عمر جهان)

گروه سامسونگ امروزه دارای تعداد زیادی شرکت تابعه، زیرمجموعه و فرعی در سرتاسر جهان است. مهم‌ترین شرکت‌های تابعه این گروه عبارت‌اند از: سامسونگ الکترو-مکانیکس، سامسونگ تکوین، سامسونگ سی اند تی، سامسونگ فایر، سامسونگ کارت، سامسونگ لایف، چیل ورلدواید، سامسونگ الکترونیک، صنایع سنگین سامسونگ و مهندسی سامسونگ.

ارزش‌آفرینی از دیدگاه سامسونگ به‌به دو بخش ارزش اقتصادی و ارزش اجتماعی تقسیم می‌شوند و سامسونگ به‌خوبی می‌داند که برای ایجاد ارزش اقتصادی باید محور فعالیت‌هایش ا حمایت از نوآوری و افراد خلاق در مجموعه سامسونگ قرار دهد. این تنها بعد ایجاد ارزش در سامسونگ نمی‌باشد. در سامسونگ تلاش می‌شود با مدیریت پایدار، از جنبه اجتماعی،زیست‌محیطی و اقتصادی ارزش ایجاد شود که ارزش ایجادشده با معیاری تحت عنوان KPMG موردسنجش قرار می‌گیرد.

آینده سامسونگ

باوجود تغییرات سریعی که درزمینه فنّاوری و فناوری شاهد آن هستیم. شاید پیش بنی آینده چندان آسان نباشد. اما آنچه از شواهد برمی‌آید سامسونگ با سرمایه‌گذاری بالا در عرصه فنّاوری علی‌الخصوص سرمایه‌گذاری برای  توسعه نسل جدید فناوری مانند سخت‌افزارها و نرم‌افزارهای چندرسانه‌ای و مهندسی زیستی به ارزش ۷۵ میلیارد دلار سعی در کسب بازار آینده دارد. سامسونگ هم‌اکنون یکی از مجهزترین شرکت‌های دره سیلیکون در آمریکا به شمار می‌آید. هرچند که هم‌اکنون ساختمان مرکزی سامسونگ در کره جنوبی قرار دارد ولی سهام آن در نیویورک آمریکا معامله می‌شود.

منبع : شیرازلرن

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی