دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

سه ابزار و اصول تجاری موثر در اینستاگرام

سه ابزار و اصول تجاری موثر در اینستاگرام

در این بخش از آموزش های شیرازلرن به سراغ سه ابزار و اصول تجاری موثر در اینستاگرام (Instagram Business) می رویم.

آیا به چیزی که مردم هنگام جستجو در مورد کسب و کار شما در اینستاگرام پیدا می کنند، افتخار می کنید؟

اکنون زمان آن فرا رسیده که به این موضوع توجه کنید.

امروزه جوان ها بیش از هر زمان دیگری احتمال دارد که عمدتا کسب و کار شما را در اینستاگرام جستجو کنند و آن را بیابند، نه از طریق کانال های قدیمی تر مثل گوگل یا فیسبوک.

با وجود آن همه ترافیک اینترنتی که در پلتفرم اینستاگرام وجود دارد، جالب است بدانید که حساب های کاربری مرتبط به تجارت و برند، در این اپلیکیشن نرخ تعامل زیر 25 دارند. چرا؟ استراتژی های برندسازی و بازاریابی سنتی که در دانشکده یادگرفتیم و همچنین مهارت هایی که حین بازاریابی تجارت خود خارج از شبکه ی اجتماعی یادگرفتیم، باعث ایجاد محتوایی که مردم در اینستاگرام دوست دارند، نمی شود.

اگر شما محتوایی که مردم در اینستاگرام دوست دارند را ایجاد نمی کنید؛ احتمالا زمان و انرژی زیادی را در این پلتفرم صرف می کنید و در ازای آن چیز زیادی هم به دست نمی آورید.

وقت خود را برای ساختن حساب کاربری اینستاگرامی که ارزش ایجاد نمی کند، هدر ندهید.

در عوض، روی پیاده سازی اساسی ترین اصول و ابزاری که تجارت اینستاگرامی شما را به حدی میرساند که به آن افتخار کنید، تمرکز کنید.

این اصول و ابزار ها تنها 20 درصد از زمان شما را مصرف می کنند و 80 درصد از نتیجه ای که از پیاده سازی بهترین کار های اینستاگرامی دریافت می کردید را به شما می دهند.

پس از اینکه به صد ها نفر کمک کردم تا کسب و کار اینستاگرامی خود را بسازند، اکنون میتوانم با اعتماد کامل بگویم که موارد زیر جزو ضروری ترین ها هستند:

صفحه ی اینستاگرام شما باید نمای شبکه ای چشم نواز داشته باشد تا محتوای متمایز و جذاب شما را برجسته کند:

با در نظر گرفتن وضعیت کنونی اینستاگرام که بیش از صد ها کسب و کار مختلف با شما رقابت می کنند تا توجه مردم را جلب کنند،  بدون داشتن محتوای جذاب (منظور از جذاب، محتوایی است که کاربر ها علاقه دارند آن را لایک کنند، روی آن کامنت بگذارند و آن را به اشتراک بگذارند) و متمایز، احتمال به دست آوردن فالور های ارزشمند در اینستاگرام، بسیار پایین است.

در بازار هیچ ابزاری نیست که بتواند محتوای جذاب و متمایزی را برای شما ایجاد کند، اما اپلیکیشن هایی هستند که با آسان کردن برنامه ریزی و اجرای نمای شبکه ای (Grid Layout) جذاب در اینستاگرام، به شما کمک می کنند تا محتوای فوق العاده‌ی خود به سادگی منتقل کنید.

نمای شبکه ای اینستاگرام دقیقا چیست؟ به طور خلاصه، یعنی اینکه وقتی دیگران به پروفایل شما می روند و بدون اینکه روی یکی از عکسها ضربه بزنند، از بالا تا پایین صفحه ی شما برای آنها به چه صورت نمایان می شود.

دلیل اهمیت این چیست؟

وقتی افراد به صورت اتفاقی با یک حساب کاربری اینستاگرام مواجه می شوند، اولین کاری که اکثر آنها انجام می دهند این است که خیلی سریع نگاهی به قسمت bio (بیوگرافی) می اندازند، از بالا تا پایین نمای شبکه ای را چک می کنند، احتمالا روی یک یا دو مورد از عکس ها ضربه می زنند تا باز شود و کل این پروسه در کمتر از 5 ثانیه اتفاق می افتد.

اگر مردم در طی آن 5 ثانیه حس کنند که محتوای شما ارزشمند است، احتمال دارد شما را فالو کنند (دنبال کنند).

اگر هم چنین نباشد، با یک ضربه از صفحه ی شما خارج می شوند و به همان کاری که می کردند مشغول می شوند.

این بدین معناست که طوری که حساب کاربری شما در نظر اول به نظر می رسد، اغلب تنها راهی است که وقتی مردم با صفحه ی شما برخورد می کنند، تصمیم بگیرند شما را فالو کنند یا نه.

هر چه در پیاده سازی نمای شبکه ای چشم نواز بهتر عمل کنید، احتمال رشد سریعتر کسب و کار خود را افزایش می دهید.

در زیر میتوانید نمونه های از نمای شبکه ای را مشاهده کنید:

شرکت acer

نمای شبکه ای چگونه مقایسه می شود؟ آیا به صورت مداوم تلاش می کنید آن را منحصر به فرد و متمایز کنید؟ اگر چنین کاری نمی کنید، باید بدانید که خیلی سخت است که بتوانید در اینستاگرام برای کسب و کار خود فالورهای ارزشمندی را رشد دهید.

Planoly بهترین ابزار برای ایجاد نمای شبکه ای خاص در اینستاگرام: 

در اکثر مواقع، به این دلیل نمای شبکه ای را اجرا نمی کنیم که اطلاعی نداریم پست بعدی ما نمای کلی را به چه نحوی تغییر می‌دهد و وقتی به صورت شبکه ای در کنار هم قرار بگیرند، کل ساختار شبکه ای چطور به نظر می رسد. Planoly این مشکل را حل می کند.

Planoly چیست؟ Planoly یک برنامه ی طراح نمای شبکه ای اینستاگرام است که نمایان شدن طرح کلی شبکه ای و پروسه‌ی ایجاد آن را برای شما آسان می کند. 18 تصویر آخر شما را وارد می کند تا بتوانید تصاویر مربوط به پست های آینده را آپلود و تنظیم کنید و علاوه بر این، به راحتی برنامه ریزی کنید که نمای شبکه ای شما در آینده به چه شکل باشد.

چرا بهترین ابزار موجود در بازار به شمار می رود؟ UNUM یکی دیگر از برنامه های طراحی نمای شبکه ای است اما تنها بر روی دستگاه های تلفن همراه قابل استفاده است و از آنجایی که اکثر افراد، میزان قابل توجهی از کار های خود را با استفاده از لپ تاپ انجام می دهند، قابلیت دسترسی مرورگر اینترنت Planoly معمولا این امکان را فراهم می کند که بتوانید کار موثر تری را انجام دهید و از نظر نحوه ی کارکردن، ساده ترین برنامه است که با هزینه ی منطقی 9.99 دلار در ماه، عرضه می شود.

چطور با آن کار کنیم؟ پس از اینکه پروفایل خود را ایجاد کردید و نمای شبکه ای فعلی را روی حساب کاربری خود همگام سازی کردید، 11 پست (یا هر تعداد عکسی که آماده دارید) را به نمای شبکه ای تمرینی اضافه کنید.

شرکت acer

سپس آنها را به این سمت و آن سمت ببرید تا طرحی را بهینه سازی کنید که وقتی عکس ها را پست می کنید، یک نمای شبکه‌ای چشم نواز ایجاد کنند.

شرکت acer

در این حالت، برای ایجاد نمای شبکه ای خوب طراحی شده، من نوع هایی از پست ها را در گروه های سه تایی دسته بندی کردم. ردیف اول گره بافی (مکرمه) با زمینه ی سفید است؛ ردیف دوم گره بافی به همراه گیاهان است، سومین ردیف گره بافی سفید با زمینه ی سفید است و چهارمین ردیف دوباره گره بافی رنگارنگ است. کلید موفقیت، ثبات است. میتوانید مطالب مربوط به نما های شبکه ای خوش طرح را در این لینک بیابید.

هنگامی که از قبل بدانید که نمای شبکه ای شما به چه شکل در خواهد آمد، تنها کاری که باقی می ماند، پست گذاشتن طبق همان ترتیب است.

هنگامی که این کار را انجام دادید، آفرین!  شما نمای شبکه ای اینستاگرامی عالی خواهید داشت.

هرچه نمای شبکه ای شما بهتر به نظر برسد، سریعتر رشد می کنید، در نتیجه این کاملا به خود شما بستگی دارد.

در اینجا میتوانید ایده هایی را در مورد اینکه یک نمای شبکه ای خوب به چه شکل است و چگونه آن  ایجاد کنیم، دست پیدا کنید.

حداقل روزی یک بار پست بگذارید:

اگر میخواهید مخاطبان اینستاگرام خود را سریع و با سرعتی ثابت افزایش دهید، مهم است که در برنامه خود داشته باشید که روزی حداقل یک بار پست (عکس، ویدیو، استوری، لایو) بگذارید.

چرا باید در روز حداقل یک بار پست بگذارید؟ هر بار که یک استوری/ویدیو/عکس جدید را پست می کنید، تکه ای از محتوا را ایجاد می کنید که به وسیله ی هشتگ هایی که برای آن استفاده کرده اید و افرادی که پست شما را لایک می کنند، روی آن کامنت می گذارند یا آن را به اشتراک می گذارند، در شبکه منتشر می شود.

هر هشتگ یا تعامل کاربران (لایک، کامنت و...)، موقعیتی را برای مردم فراهم می کند تا پست شما را پیدا کنند، پروفایل شما را مشاهده کنند و تصمیم بگیرند که به اندازه ی کافی محتوای شما را دوست دارند که صفحه ی  شما را فالو کنند (اگر که محتوای خوب و نمای شبکه ای چشم نوازی داشته باشید).

این حالت را همانند قرار دادن آگهی در مجله یا وبسایت در نظر بگیرید. هر دفعه که شخصی تبلیغ شما را ببیند، شما موقعیتی را برای شخصی فراهم می کنید تا برند یا کسب و کار را شما را ببیند، بفهمد که چه حرفی برای گفتن دارید و سپس تصمیم بگیرد که آیا به اندازه ی کافی تمایل دارد از شما خرید کند یا نه.

هرچه موقعیت های دیده شدن بیشتری را با پست گذاشتن محتوای جذاب و هشتگ های مناسب (درست همانند قرار دادن تبلیغات در مجله یا وبسایت) فراهم کنید، تعداد افرادی که پروفایل/کسب و کار شما را می بینند افزایش خواهد یافت و اگر به طور واضح ارزش را از طریق نمای شبکه ای (همچنین مثل تبلیغات عالی و محصول ارزش افزا) منتقل کرده باشید، احتمال اینکه درصد بالاتری از آنها بیشتر به سراغ صفحه ی شما بیایند و شما را فالو کنند (یا چیزی را از شما خریداری کنند) بیشتر می شود.

ابزار Onlypult :

ابزار اOnlypult بهترین ابزاری که به شما کمک می کند به راحتی روزی یک مرتبه پست بگذارید.

یکی از مشکلاتی که در خصوص زیاد پست گذاشتن وجود دارد این است که مجبورید در زمان های مختلفی از روز کار هایتان را رها کنید و به برنامه ی پست گذاشتن بچسبید.

این امر میتواند تا حد زیادی در جریان کاری شما اخلال ایجاد کند، و اگر کارآفرین پرمشغله یا صاحب کسب و کار کوچکی هستید، باید انرژی خود را روی قسمت های ضروری تر کسب و کار خود متمرکز کنید. اینجا همان موقعیتی است که Onlypult میتواند به شما کمک کند.

Onlypult چیست؟ Onlypult یک منتشر کننده ی پست اینستاگرام مبتنی بر وب است که با فراهم کردن امکان این که برنامه‌ی آینده ی پست گذاشتن خود را از طریق مرورگر اینترنت انجام دهید، باعث می شود بتوانید بدون دردسر به برنامه ی روزانه ی پست گذاشتن خود بپردازید.

هنگامی که چنین کاری کنید، این برنامه به صورت خودکار محتوایی را که برنامه ریزی کردید، در همان روز و ساعتی که مشخص کردید در اینستاگرام شما پست می کند، در نتیجه نگران هیچ چیز نباشید.

چرا بهترین ابزار موجود در بازار به شمار می رود؟ Hootsuite، Buffer و Later  ابزار های مدیریت محتوای اینستاگرام هستند که ادعا می کنند به صورت تمام خودکار انتشار پست را انجام می دهند اما در حقیقت، محدودیت های بسیار زیادی در نحوه ی انجام خودکار و چیزی که میخواهید خودکار پست شود دارند.

Onlypult هیچ محدودیتی ندارد (جز ویدیو که هیچ جا نمیتوانید آن را به صورت خودکار پست کنید)، مقرون به صرفه است (با 15 دلار در ماه شروع می کند)، و یک ویژگی دارد که به شما اجازه می دهد هشتگ های خود را به اولین کامنت اضافه کنید-مزیتی که هیچ یک از سرویس های دیگر آن را فراهم نمی‌کنند.

چطور با آن کار کنیم؟ برای شروع، اگر میخواهید هر روز پست بگذارید، میدانید که به 7 تصویر برای یک هفته نیاز دارید.

به جای اینکه هر روز زمانی را صرف انتخاب یک تصویر کنید، در ابتدای هر هفته مقداری زمان صرف کنید و تمامی تصاویر را یک دفعه انتخاب کنید.

اینکه هر روز بخواهید در حین انجام کاری، محتوا ایجاد کنید، بسیار وقت گیر و گیج کننده است.  تا جای ممکن از آن دوری کنید.

زمانی که تصاویر را در اختیار داشتید، با استفاده از Planoly مشخص کنید که در نمای شبکه ای شما قرار است به چه شکل نمایان شوند، سپس به وسیله ی Onlypult آنها را آپلود کنید و در زمان بهینه ی خود برنامه ریزی کنید که هر کدام در چه روزی پست شوند، آنها را کراپ کنید (برش دهید)، نسخه ی کپی بسازید، تگ (برچسب) ها را اضافه کنید و 30 مورد از موثر ترین هشتگ های خود را در ویژگی اولین کامنت قرار دهید.

شرکت acer

زمانی که همه ی  آنها را مرتب کردید، ذخیره کنید و Onlypult طی هفته، همه چیز را برای شما پست می کند.

شرکت acer

شما دیگر هیچگاه مجبور نخواهید بود کارهای روزانه ی خود را متوقف کنید تا که گوشی خود را بیرون آورید و در اینستاگرام پست بگذارید، زیرا Onlypult کل پروسه ی پست گذاشتن را مدیریت می کند.

آمار های رشد اینستاگرام خود را ارزیابی کنید تا میزان موثر عمل کردن خود در ایجاد ارزش را بسنجید.

شما محتوای اینستاگرام خیلی خوبی دارید و به صورت کارآمد هر روز پست می گذارد، اما چطور میدانید که آیا نتیجه ای که به دست می آورید عالی/خوب/متوسط/بد است؟

دقیقا همانند ارزیابی میزان فروش خود به صورت هفتگی یا ماهیانه، که آن را جهت دانستن این انجام میدهید که آیا به طور نتیجه بخش کسب و کار خود را هدایت می کنید یا نه، مهم است که آمار های مربوط به میزان تعامل کاربران و رشد اینستاگرام را به صورت ماهیانه یا هفتگی ارزیابی کنید تا متوجه شوید که آیا به طور نتیجه بخش در اینستاگرام رشد می کنید یا نه.

در زیر دو مورد از مهمترین آمار های رشدی که باید به صورت هفتگی آنها را ارزیابی کنید را مشاهده می کنید.

فالور های جدید:

این عدد به شما می گوید که هر هفته در دیده شدن توسط افرادی که در اینستاگرام جدید هستند (با پست کردن محتوای عالی به صورت روزانه و هشتگ های موثر)، و تبدیل آنها به فالور ها (با داشتن نمای شبکه ای عالی)، چقدر موثر دیده می شوید.

هرچه به تعداد بیشتری از افراد دسترسی پیدا کنید و درصد بالاتری از آنها شما را فالو کنند، این عدد بزرگتر خواهد بود.

میانگین لایک ها و کامنت ها به ازای هر پست:

این آمار نشان می دهد که مخاطب شما تا چه اندازه محتوای شما را جذاب میابد که بخواهد آن را لایک کند و روی آن کامنت بگذارد.

هرچه محتوای شما لایک و کامنت بیشتری را به خود اختصاص دهد، مردم آن را بیشتر در صفحه ی feed (صفحه ی اصلی حساب کاربری شما در اینستاگرام که پست های افرادی که فالو کرده اید در آنجا به نمایش در می آید) و explorer (صفحه ای که پست های لایک شده از طرف کاربران دیگر را برای شما به نمایش در می آورد) می یابند و همچنین به وسیله ی الگوریتم اینستاگرام به عنوان محتوای محبوب تر رتبه بندی می شود. این روند باعث رشد بیشتر می شود زیرا افراد بیشتری با صفحه ی شما آشنا میشوند.

ابزار Instagram Business Insights بهترین ابزار برای اندازه گیری آمار های رشد و ارزیابی اینکه تا چه اندازه به صورت نتیجه بخش ارزش ایجاد می کنید.

شرکت acer

ابزار ارزیابی و تحلیل Business Insights چیست؟ Business Insights یک صفحه نشان دهنده ی آمار است که در اینستاگرام وجود دارد و هنگامی که حساب کاربری خود را از حالت عادی به حساب تجاری تغییر دهید، آن را مشاهده می کنید.

چرا بهترین ابزار موجود در بازار به شمار می رود؟ در حقیقت، قبلا ابزار های خیلی بهتری در خارج از اینستاگرام وجود داشتند اما از زمانی که اینستاگرام به شرکت های آماری غیر از خودش اجازه نداد به اطلاعات شما دسترسی داشته باشند، ابزاری که اشاره کردیم تنها ابزار موجود است که قابل دسترس می باشد (در نتیجه الان، آمار اینستاگرام کار را انجام می دهد و خوشبختانه رایگان هم هست).

چطور با آن کار کنیم؟ برای محاسبه ی فالور های جدید خود در هفته، یک روز را مشخص کنید و هر هفته در همان روز به ابزار ارزیابی و تحلیل Instagram Insights مراجعه کنید، روی Audience  ضربه بزنید و تعداد فالور های جدیدی که طی هفته قبلی به دست آورده اید را اندازه گیری کنید.

شرکت acer

مهم است که شما این عدد را هر هفته یک روز خاص اندازه گیری کنید، در غیر این صورت این اعداد به اندازه ی کافی عملکرد را به طور دقیق برای شما ارائه نمی دهند.

هرچه این عدد بالاتر باشد، شما به وسیله ی کاربر های اینستاگرام بیشتر دیده می شوید و درصد بالاتری از آنها شما را فالو می‌کنند.

اگر میبینید که آن عدد تغییری نمی کند یا کاهش می یابد، کاری که انجام می دهید را تغییر دهید، محتوای خود را بهبود ببخشید و آن را متمایز کنید.

هیچ حیله ی شگفت انگیزی برای آن وجود ندارد. ایجاد کردن محتوایی که مردم آن را دوست داشته باشند، همیشه کلید دست یابی به رشد در اینستاگرام است.

شرکت acer

شرکت acer

برای محاسبه ی تعداد میانگین لایک ها و کامنت ها به ازای هر پست، در یک روز خاص به ابزار ارزیابی و تحلیل Instagram Insights بروید، روی Content  ضربه بزنید، See all > Filter All by Engagement در هفت روز، و سپس عدد کلی میزان تعامل تقسیم بر عدد کل پست ها را وارد کنید و شما میزان تعامل میانگین را به دست می آورید. به همین سادگی.

هرچه آن عدد بالاتر باشد به این معناست که شما در ایجاد محتوایی که مخاطبان شما دوست دارند، بهتر عمل کرده اید و این بدین معناست که صفحه ی شما در اینستاگرام بالاتر می آید که در نهایت به این معناست که شما سریعتر رشد می کنید.

اگر باز هم متوجه شدید که آن عدد تغییری نمی کند یا کاهش می یابد، دوباره کاری که انجام می دادید را تغییر دهید، محتوای خود را بهبود ببخشید و آن را متمایز تر کنید.

همانند هر تجارت دیگری، اوضاع همیشه تغییر خواهد کرد. اما اگر اطلاعات لازم در مورد اینکه چه وقت/چرا در حال تغییر هستند را در اختیار داشته باشید، به احتمال زیاد میتوانید خود را با آن تغییرات وفق دهید. اندازه گیری آمار های رشد اینستاگرام در این زمینه به شما کمک خواهد کرد.

تمام شد! مواردی که توضیح داده شد، جزو سه مورد از موثر ترین ابزار ها و استراتژی های تجاری اینستاگرام هستند که من به شما توصیه می کنم روی آنها تمرکز کنید تا بتوانید تجارت خود را در اینستاگرام رشد دهید.

مطمئن شوید که قبل از گشتن به دنبال مقاله هایی مثل "آخرین حیله های الگوریتم اینستاگرام"، آن ها را در بالاترین سطح انجام دهید.

من به شما قول می دهم که این استراتژی ها 20 درصد از زمان شما را به خود اختصاص می دهند و 80 درصد از مسیر رشد سریع و حضور ارزشمند در اینستاگرام را برای شما فراهم می کنند.

منبع : medium.com

منبع : medium.com

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی