تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند

16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند

در این مقاله قصد داریم 16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند را توضیح دهیم.

شما تبلیغات واقعا جذابی برای وبسایت خود نوشته اید که افراد را به خرید ترغیب می کند. 

تصاویر محصولات شما زیبا و شکیل هستند. طرح کلی وبسایت شما حرفه ای است. و به لطف ابتکار های بازاریابی مثل این موارد، ترافیک وبسایت شما بالاست.

پس چرا تنها عده ی کمی از آن بازدید کنندگان به مشتریان راغب (lead) و مشتری تبدیل می شوند؟

من زیاد این مشکلات را میشنوم. متاسفانه تبدیل کردن بازدید کنندگان اینترنتی به مشتری، به سادگی چیزی نیست که سرود بودایی می گوید:

اگر آن را ساخته ای، آن ها خواهند آمد. تبدیل کردن بازدید کنندگان آنلاین به مشتری، واقعا ترکیب ویژه ای از فاکتور ها را لازم دارد.

موقعیت های زیادی هستند که اشتباه کنید و مشتری های احتمالی در وبسایت خود را از دست بدهید. اگر با از دست دادن خریداران مشکل دارید، توجه کنید ببینید کدام یک از اشتباهات زیر را مرتکب می شوید که باعث می شود بازدیدکنندگان شما بدون اینکه به مشتری تبدیل شوند، از وبسایت شما خارج می شوند.

16 دلیل که افراد از وبسایت خارج می شوند

1)  طرح شما قدیمی است.

این یک حقیقت تلخ است، اما همه ی ما از روی ظاهر قضاوت می کنیم. درک هالپرن (Derek Halpern) در وبلاگ خودش Social Triggers یک مطالعه ی جذاب را به اشتراک گذاشت که به توضیحِ تاثیری می پردازد که طرح یک وبسایت روی قابلیت اعتمادی که از آن احساس می شود می گذارد.

در این مطالعه، روانشناس و محقق دکتر الیزابت سایلنس (Elizabeth Sillence) از شرکت کنندگان خود درخواست کرد وبسایت هایی را تحت موضوع فشار خون بررسی کنند و به آنها نمره بدهند که آیا به آن وبسایت ها اعتماد کردند یا نه. این مطالعه به صورت غیر منتظره ای دریافت که 94 درصد از پاسخ دهندگان محتاط، ناراحتی خود را به طرح وبسایت نسبت دادند.

طراحی مهم است. در نتیجه اگر وبسایت شما هنوز شبیه به سرویس های ژئوسیتی در سال 1996 است، باید تغیر و تحول اساسی و حرفه ای در آن ایجاد کنید.

2) به سختی میتوان محتوای شما را مطالعه کرد.

در این مورد، در نظر بگیرید که طرح تنها در مورد رنگ، تصاویر یا گرافیک نیست. فونتی که استفاده می کنید، به اضافه ی رنگ متن و پس زمینه ی شما تعیین می کند که افراد تا چه حد میتوانند راحت محتوای شما در وبسایت تان را مطالعه و درک کنند. اگر افراد نتوانند مطالب سایت شما را به راحتی بخوانند، قرار نیست بتوانید به خوبی بازدید کننده های خود را به مشتری تبدیل کنید.

قوانین سفت و سختی در مورد اینکه کدام فونت را استفاده کنید یا کدام یک را استفاده نکنید وجود ندارد- جز اینکه به هیچ عنوان نباید از فونت پیوسته استفاده کنید. در عوض، ترکیبات رنگ با کنتراست بالا و واضح را در پیش بگیرید، و از حاشیه های حروف بدون تزئین یا حروف بدون تزئین برای کسب بهترین نتیجه استفاده کنید. در اینجا میتوانید نکات و نظراتی را در مورد انتخاب فونت درست برای بازاریابی خود مشاهده کنید.

در مورد اندازه ی فونت، فونت های بزرگتر را به کار ببرید تا کاربران چه روی دسکتاپ چه روی صفحه ی گوشی، راحت تر بتوانند مطالب شما را مطالعه کنند. برای تیتر ها از فونت 22 یا بزرگتر استفاده کنید. برای متن اصلی 14 یا بزرگتر را به کار بگیرید.

3) سایت شما به پلاگین های تاریخ گذشته اتکا کرده است.

اگر محتوای فروش های شما در فایل های فلش مدفون شده است، باید عقب بمانید و مدت زمان زیادی را برای کاربرانی صبر کنید که نه تمایلی به نصب نسخه ی به روز شده ی آن پلاگین تاریخ گذشته دارند نه وقتش را. حتی یوتیوب هم به خاطر پخش کننده ی تصویر مدرن تر HTML5، فلش را حذف کرده است.

در عوض، از HTML5 برای تمامی ویدیو ها و انیمیشن های خود استفاده کنید. برای ارائه ی تجربه ی بهتر به کاربرانی که نمیخواهند یک ویدیو را تماشا کنند یا نمیتوانند این کار را انجام دهند (و برای تقویت سئو)، یک خلاصه، یادداشت یا متن ویدیو را هم در کنار ویدیو قرار دهید.

با این حال به یاد داشته باشید که افراد همیشه از بابت پلاگین ها و افزونه ها ناراضی هستند. هرچه سایت شما گرافیک و نمایش های رنگی کمتری داشته باشد، شما وقت کمتری برای همراه شدن با گرایش های جدید فناوری نیاز خواهید داشت.

4) افراد را در تبلیغات غرق می کنید.

اگر وبسایت شما وابسته بر تبلیغات راه اندازی شده است، پس ممکن است گزینه ی حذف تمامی آنها از وبسایت را در اختیار نداشته باشید. اما اگر لازم است تبلیغات داشته باشید، به این معنا نیست که باید در همه جای سایت تبلیغات داشته باشید.

مقاله ی اعتماد به گزارش تبلیغات از نیلسن (Nielsen) در سال 2014 نشان داد که شرکت کنندگان تقریبا به تمامی شکل های تبلیغات سنتی - شامل تبلیغات روزنامه، تبلیغات مجله، بیلبورد، تبلیغات رادیو و تلویزیون- اعتماد بیشتری نسبت به تبلیغات آنلاین دارند. اینجا میزانی که آن بررسی ها نشان دادند اعتماد به انواع تبلیغات وجود دارد، تفکیک شده است:

16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند

از آنجایی که اعتماد یک رکن کلیدی برای مشتری یابی است، تعداد تبلیغات و محل هایی که تبلیغات به نمایش در می آیند را محدود کنید. تبلیغ نباید اولین چیزی باشد که بازدید کننده با آن رو به رو می شود، و نباید به جای محتوای واقعی، مقدار بیشتر سایت شما را بنگاه املاک تصور کنند.

5) ویدیو ها در سایت شما به صورت خودکار پخش می شوند.

در مورد شما اطلاعی ندارم، اما هیچ چیز به اندازه ی ویدیویی که خودکار پخش می شود، باعث این نمی شود که من از یک وبسایت خارج شوم. امروزه مشتریان تیزهوش دیجیتال ترجیح میدهند انتخاب کند که چطور و چه زمانی محتوای آنلاین را مصرف کنند. ضربه زدن به آن، بدون رضایت بازدیدکنندگان، یک راه سریع برای راندن مشتریان از وبسایت خودتان است- بدون اینکه خریدی انجام بدهند.

6) ساختار هدایت و مسیریابی داخلی شما واضح نیست.

اگر این اتفاق تا به حال برای شما رخ داده است، اعلام کنید: شما وارد وبسایتی شدید و به دنبال اطلاعات خاصی هستید، و تنها در یک هزارتوی بی پایان از گزینه های مسیریابی ضعیف گیر کردید.

هدایت و مسیر یابی نامطلوب و غیر واضح نه تنها برای تجربه ی کاربران درون سایت شما خوب نیست، بلکه برای سئو شما نیز تاثیر منفی به همراه دارد.

قانون طلایی مسیریابی داخلی سایت این است: طوری به ساختار سایت خود نگاه کنید که انگار مشتری سایت خودتان هستید. اگر تازه با وبسایت خود برخورد کرده بودید، چه طور انتظار داشتید اطلاعات سازماندهی شده را پیدا کنید؟ چه مراحلی را باید طی کنید تا اطلاعاتی را بیابید که پاسخ سوالات شما را بدهد؟

مسیریابی داخلی سایت خود را به گونه ای تنظیم کنید که نیاز های کاربر خود را مد نظر قرار دهید و دیگر به خاطر سازماندهی نامطلوب محتوا، فروش های بالقوه را از دست نخواهید داد. اگر به خود اعتماد ندارید که بتوانید محتوا را بر اساس انتظارات مشتری دوباره تنظیم کنید، از سرویسی مثل UserTesting (یا حتی بهتر، DrunkUserTesting) برای قسمت های شدیدا مشکل دار استفاده کنید.

7) موارد مورد نیاز برای ثبت نام بیش از اندازه زیاد هستند.

محتوای نیازمند به ثبت نام برای دسترسی، برای حرکت دادن مشتری راغب به سمت قیف فروش یک روش عالی است. اما قفل کردن همه چیز و محافظت کردن از آن با موارد مورد نیاز محدود کننده ی ثبت نام، نرخ تبدیل بازدید کننده به مشتری را نابود می کند.

در حینی که موارد ثبت نام را ایجاد می کنید از خودتان بپرسید که آیا تک تک آن جا های خالی لازم و ضروری هستند؟ اگر برداشتن هر یک از فیلد ها برایتان سخت است، به یاد بیاورید که Expeda تنها با حذف یک فیلد دیتا، 12 میلیون دلار درآمد اضافه کسب کرد.

8) وبسایت شما شخصیت ندارد.

شخصیت برند در سایت شما و در کمپین های بازاریابی اهمیت دارد.

موسسه ی میلوارد برون (Millward Brown) دریافت که " بین نحوه ی مطرح شدن برند ها در کشور های مختلف و استحکام ارتباطات مشتری که آنها ایجاد می کنند، رابطه ای وجود دارد. در زیر جدولی از کلمات خاص را مشاهده می کنید که برای توضیح شخصیت مرتبط با کشور های مختلف در سراسر جهان استفاده می شود:

16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند

در حالی که ویژگی های شخصیت که "ایده آل" در نظر گرفته می شوند از یک کشور به کشور دیگر متفاوت هستند، صرفا داشتن شخصیت پایه گذاری شده، یک بخش ضروری از موفقیت کسب و کار به شمار می رود. اگر مطالب وبسایت شما به گونه ای است که هر کس دیگری میتوانسته آن را بنویسد، در ارتباط با مشتریان بالقوه مشکل خواهید داشت. بدون آن ارتباط، در فروش ها متضرر خواهید شد.

9) سرعت بارگذاری سایت شما پایین است.

تحقیقی از KISSmetrics گزارش می دهد که وقتی بحث در مورد عملکرد وبسایت پیش می آید، سرعت بارگذاری اهمیت پیدا می کند. در زیر تعدادی از آمار های مهم از تحلیل آنها را مشاهده می کنید:

  • 47 درصد از مشتریان انتظار دارند که یک صفحه وب در کمتر از 2 ثانیه بارگذاری شود.
  • 40 درصد، وبسایتی که بیش از 3 ثانیه بارگذاری آن طول بکشد را ترک می کنند.
  • حتی یک ثانیه تاخیر (یا سه ثانیه انتظار) باعث کاهش 16 درصدی رضایت مشتری می شود.

اگر از بهینه سازی عملکرد بارگذاری سایت خود غافل شده اید، آن را در بالای لیست کار های بسیار مهم قرار دهید

10) محتوای نیازمند به ثبت نام مرتبط یا رضایت بخش نیست.

ایجاد یک پیشنهاد جذاب که افراد را به خرید وادار کند یک چیز است اما آیا با مخاطب شما ارتباطی دارد؟ اگر اینطور است، آیا آن را به نحوی به رخ می کشید که موجب رضایت بازدیدکنندگان باشد؟ اگر آمار های ترافیک را میبینید که نشان دهنده ی رسیدن بازدیدکنندگان به صفحه ی اصلی و به یک باره خارج شدن آنها هستند، به احتمال زیاد با محصولات شما ارتباط برقرار نمی کنند.

صفحه های اصلی وبسایت که میزان بالایی از بازدید کنندگان را به مشتری تبدیل می کنند، یک عبارت تقاضا برای عمل دارند که به وضوح به بازدید کننده می گوید که قدم بعدی چیست-- و اگر قدم بعدی را بر دارد، چه چیزی انتظار او را می کشد.

11) مزیت های محصول شما به طور کاملا واضح مشخص نیست.

اگر شما ویژگی های محصول خود را به وضوح و روشنی با مشتریان خود به اشتراک نمی گذارید، پس بی شک نمیتوانید آنها را وادار به خرید کنید.

موضوع قدیمیِ آی پاد اپل اصلی را در نظر بگیرید. در اینجا دو راه وجود دارد که آی پاد میتوانست در وبسایت آنها مطرح شود:

16 دلیل که چرا افراد از وبسایت شما خارج می شوند

خریداران اولیه ی اپل به یک گیگابایت یا mp3 ها اهمیتی نمی دادند--آنها به این توانایی اهمیت می دادند که میتوانند هزاران آهنگ را در هر جایی که میخواهند با خود ببرند.

این چیزی است که به آن فروش مزیت ها گفته می شود نه ویژگی ها. یک مفهوم بسیار مهم است که در حالیکه مشکلات مشتری یابی در وبسایت خود را تشخیص می دهید، باید درک شود (و به کار گرفته شود).

12) هیچگاه تقاضا برای عمل ندارید.

در حالیکه ممکن است این خیلی بدیهی به نظر برسد، تحقیقی از جانب Small Business Trends مطرح می کند که 80 درصد از وبسایت های کسب و کار های تجارت با تجارت (B2B)، در 2013 تقاضا برای عمل ندارند. عجیب است، اینطور نیست؟ آنها در رقابت فروش شکست خوردند زیرا تقاضا برای عمل، خیلی ضعیف نوشته شده بود. آنها شکست خوردند و موقعیت خوبی به دست نیاورند، چون خیلی ساده نتوانستند برای فروش درخواست بدهند.

اگر مشتریان خود را ترغیب نکنید، آنها عملی انجام نمی دهند، در نتیجه هر صفحه ی فروش، پست وبلاگ، صفحه ی محصول و هر چیزی را با درخواست وارد عمل شدن مرتبط و وادار کننده به پایان ببرید، که این کار باعث دست به کار شدن بازدیدکنندگان می شود.

13) محتوا یا محصول شما طبق وعده هایی که در صفحه ی اصلی داده اید عمل نمی کند.

در پستی از وبلاگ Crazzy Egg، کدی ری میلر (Cody Ray Miller) در مورد تجربه ی خودش از بازدید کردن از وبسایت www.nissan.com می نویسد. ممکن است فکر کنید که آن لینک شما را به وبسایت nissan Motors می برد، اینطور نیست؟ اما در عوض، شما را به وبسایت قطعات کامپیوتری می برد که توسط خانواده ای به نام Nissan اداره می شود.

اگر دنبال اطلاعات مربوط به خودرو بودید و از آن وبسایت سر در می آورید، آیا در آن باقی می ماندید؟

قطعا خیر. و با این وجود، این دقیقا همان اتفاقی است که زمانی که شما در صفحه اصلی خود بیش از آنچه در توان دارید وعده می‌دهید، رخ می دهد. بازدیدکنندگان همگی ذوق زده می شوند و فکر می کند که راه حلی عالی برای نیاز خود یافته اند. زمانی که به سایت شما وارد می شوند و می بینند اطلاعاتی که در انتظارش بوده اند را نمی یابند، احتمالا اولین کلیکی که می کنند، روی دکمه Back باشد.

بیش از توانایی خود وعده ندهید و کمتر از چیزی که وعده داده اید تحویل ندهید، در غیر این صورت نرخ تبدیل مشتری کمی را مشاهده خواهید کرد و به این مشهور می شوید که بازدید کنندگان خود را با دوز و کلک و به بهانه ای وارد سایت خود می کنید اما بعد چیز های دیگری را ارائه می کنید.

14) سایت شما پاسخگو نیست.

الگوریتم اصلی موبایل گوگل را جستجو کنید و اگر سایت شما نسبت به دستگاه های گوشی همراه پاسخگو نیست، احتمالا در رتبه بندی جستجو، به طور چشمگیری مواردی را از دست می دهید.

با این وجود، این همه ی موارد نیست. بر اساس تحقیقی که توسط Mobify جمع آوری شده است، 30 درصد از خریداران موبایلی اگر تجربه کنند که یک تراکنش برای موبایل بهینه سازی نشده است، آن را ترک می کنند.

انتقال به یک طرح پاسخگو، میتواند بسیار دردسر ساز باشد اما آیا میتوانید از عهده ی از دست رفتن همه ی آن ترافیک های اینترنتی و آن فروش ها بر بیایید؟

15) از فناوری علت خروج استفاده نمی کنید.

همه ی آن بازدید کنندگانی که قبلا گفتم دکمه ی BACK را فشار می دهند، به یاد دارید؟ هنوز امیدی هست که با برنامه های فناوری دلیل خروج (exit intent technology)، توجه آنها را جلب کرد. این ها ابزار هایی هستند که حرکت موس بازدیدکننده را رد‌یابی می کنند. اگر به نظر برسد که بازدید کننده در حال خارج شدن است، پیامی یا پیشنهادی به عنوان تلاش آخر به او داده می شود تا به آنها کمک کند در صفحه بمانند.

در یک نمونه، یک کمپانی از این نرم افزار برای ارائه کردن کوپن تخفیف 10 درصدی به بازدید کنندگان در حال خروج استفاده می کند و نرخ تبدیل بازدیدکننده به مشتری خود را 13 درصد ارتقا داده و منجر به 2423 تبدیل شده است که در غیر این صورت این مشتری ها از دست می رفتند. این واقعا خیلی قدرتمند است. کمپانی هایی مثل پیکریل (Picreel)، فناوری علت خروج را ارائه می کنند که به شما کمک می کند قبل از اینکه بازدید کننده ها از سایت شما خارج شوند، آنها را به دست آورید.

16) سایت شما هک شده است.

فکر اینکه سایت شما هک شده باشد، بدون اینکه حتی از آن اطلاعی هم داشته باشید، دیوانه کننده است. اما بر اساس گفته ی جمیز لین (James Lyne)، حامی Forbes، تعداد 30000 سایت به صورت روزانه در معرض خطر هستند. گاهی اوقات این هک ها چنان پیچیده هستند که هیچ ردی برای افراد عادی بر جای نمی گذارند و تنها طراحان سایت بسیار حرفه ای آن ها را متوجه می شوند.

اگر به اندازه ی کافی وقت ندارید که کد های خود را به طور دقیق مطالعه کنید، میتوانید از برنامه های پایشی مثل Sucuri استفاده کنید تا اعتماد کاربر را حفظ کنید که برای فروش های وبسایت و تبدیل کردن بازدید کننده به مشتری، لازم و ضروری است.

با اشاره کردن به این موضوعات در وبسایت خود، باید دستاورد های زیادی را در عملکرد وبسایت خود مشاهده کنید. اما اینها تنها عوامل موثر در توانایی شما برای تبدیل بازدید کنندگان به مشتریان نیستند. اگر نکته ی دیگری در مورد یک موضوع دارید که کشف کردید که باعث می شود بازدیدکنندگان سایت شما را بدون اینکه خرید کنند، ترک کنند، یادداشتی بگذارید و در آن هم مشکل و هم نحوه ی حل کردن آن را بنویسید و از طریق کامنت در زیر، آن را برای ما ارسال کنید.

منبع : hubspot.com

منبع : hubspot.com

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی