تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

ده ترفند برای رقابت با آمازون

ده ترفند برای رقابت با آمازون

در این بخش به ده ترفند برای رقابت با آمازون می پردازیم.

درحالی که روز به روز آمازون صنعت های بیشتری را مختل کرده و تحت کنترل خود در می آورد، چطور میتوانید در صنعت خود پیشرفت کنید؟

درحالی که روز به روز آمازون صنعت های بیشتری را مختل کرده و تحت کنترل خود در می آورد، چطور میتوانید در صنعت خود پیشرفت کنید؟ اگر نام شما والمارت (Walmart) نیست، توصیه نمیکنم که به صورت مستقیم با آمازون رقابت کنید.

به جای سرشاخ شدن با آمازون، توصیه می کنم روی این تمرکز کنید که چطور میتوانید آنها را دور بزنید.

ابتدا نقاط قوت آمازون را بشناسید، در نتیجه میدانید که از کدام حوزه ها دوری کنید. به طور مثال، قیمت.

به خاطر اندازه ی بزرگ و کانال های توزیع کارآمدی که آمازون دارد، به طور کلی قیمت پایینی را ارائه می دهد.

همچنین نشان داده است که برای نابود کردن رقبایی که در جنگ قیمت با آن دست و پنجه نرم می کنند، محصولات را به مدت طولانی زیر قیمت میفروشد.

در نتیجه اگر بخواهید با پایین آوردن قیمت با آمازون رقابت کنید، خود را به دردسر خواهید انداخت.

حوزه ی دیگری که آمازون آن را تحت سیطره خود درآورده است، انتخاب است.

برنامه دارید که خرده فروشی کتاب ارائه کنید که عنوان های بیشتری نسبت به آمازون در آن جای داشته باشند؟ موفق باشید.

آمازون استراتژی خلاقانه ی مشتری مداری در سطح جهان دارد که مزیت های رقابتی نسبت به سایر رقبا برای آن به وجود می آورد.

من توصیه می کنم که سعی نکنید محصولات را سریعتر یا ارزان تر از آمازون تحویل دهید.

پس چه حوزه ای باقی می ماند؟ برای اینکه موفق شوید باید روی چه حیطه ای تمرکز کنید؟

در زیر 10 ایده را مشاهده می کنید.

برندی قدرتمند بسازید.

اگر برند شما با آنها ارتباط برقرار کند، اگر افراد پیام شما را بپذیرند و از آن پشتیبانی کنند و اگر کمپانی شما برای آنها مهم باشد، از شما خرید خواهند کرد.

و تا هر اندازه ای که این موارد ادامه پیدا کنند، احتمال بیشتری دارد که افراد از شما خریداری کنند. اگر به کمپانی های بن و جری (Ben and Jerry’s)، تام شوز (Toms Shoes) و کوکا کولا دقت کنید، منظور را متوجه می شوید.

شخصی کنید.

ارتباط شخصی با مشتریان خود بر قرار کنید.

مردم از دوستان خود خرید می کنند. هنگامی که من وارد یک مغازه ی محلی می شوم، آنها مرا با نام کوچک صدا می‌زنند.

همسر و فرزندان مرا میشناسند. باهم مسابقه می دهیم و من آنها را دوستان خودم می دانم.

در نتیجه من وسایل مورد نیاز خودم را از جای دیگری خریداری نمی کنم.

از کانال های بازاریابی خلاقانه استفاده کنید.

از آنجایی که آمازون یک خرده فروشی بسیار شلوغ است، برایش دشوار است که در بازاریابی خود خلاقیت به خرج دهد. اینحا موقعیتی برای شما فراهم می شود تا در رابطه با مشتریان خود خلاق باشید.

به طور مثال، با افرادی که در بازار شما تاثیر گذار محسوب می شوند، ارتباط ایجاد کنید. پیشنهاد های شخصی آنها در مورد محصولات ، بسیار ارزشمند است. ممکن است بخواهید بی ادب و خنده دار باشید.

اولین ویدیوی دالر شیو کلاب (dollar shave club) را به یاد دارید که برند را راه اندازی کرد؟ فکر نمیکنم آمازون چیزی شبیه به آن درست کند.

خلاقیت بیشتری داشته باشید

فناوری یا سایر دارایی های فکری تولید کنید که بهتر از چیزی باشد که آمازون ارائه می دهد.

به قدری رابطه ی نزدیک با مشتریان داشته باشید که نارضایتی و ناامیدی از محصول خود را متوجه شوید.

از موقعیت ها استفاده کنید تا به مشتریان خود کمک کنید قبل از اینکه آمازون حتی از آنها باخبر شود، بر این مشکلات غلبه کنند.

در حوزه ی خلاقیت محصول، آمازون بیش از اینکه یک پیشرو باشد، یک دنبال کننده است. فراموش نکنید که آمازون کاربرد جدیدی را گسترش می دهد، باید تقریبا بی نقص باشد و برای اندازه ی بزرگ آماده باشد.

بنا بر گفته ی پاول گراهام، به عنوان یک رقیب کوچکتر، میتوانید از آخرین فناوری ها استفاده کنید و کار های بیشتری انجام دهید که شما را از آمازون پیش بیاندازد.

ده ترفند برای رقابت با آمازون

هشیار باشید.

شما به عنوان یک کمپانی کوچکتر، این توانایی را دارید که سریع حرکت کنید. هنگامی که موقعیت های جدید نمایان شدند، هنگامی که نیاز مشتریان تکامل پیدا کرد، سریع عمل کنید تا به آنها توجه کنید.

پیش بینی کنید که بازار به چه سمتی می رود و پیش از دیگران به آن سمت حرکت کنید.

در اکثر مواقع، آمازون بازار را بررسی می کند، حوزه های سودآور را مشخص می کند، و سپس با بهره برداری از زیرساخت ها و اندازه ی پشتیبانی برتر، از آن حوزه ها استفاده می کند.

با این حال، آمازون احتمال کمتری دارد که ریسک آشکارِ ایجاد کردن بازار های جدید و حل کردن مشکلات جدید را به جان بخرد.

در این حوزه، کسی که پیشقدم شود، میتواند از مزیت ها استفاده کند.

کیفیت بسیار بالا داشته باشید.

آمازون طراحی شده است تا تعداد زیادی از محصولات را بفروشد. این کمپانی برای مدیریت، باید محصولاتی را ارائه کند که رضایت توده ی عظیمی از مردم را به همراه داشته باشد.

اما در اکثر بازار ها عده ای مشتری وجود دارند که به وضوح نمیخواهند بخشی از توده ی مردم باشند؛ در عوض به دنبال چیز های خاص هستند.

آنها تمایل دارند برای محصولی که دیگران ندارند، پول بیشتری پرداخت کنند.

آن تولید کننده باشید.

در یک بازار هدف نقش داشته باشید.

از آنجا که آمازون روی گستردگی متمرکز شده است، نمیتواند به بازار های هدف کوچک توجه کند. در این بازار های هدف، برای شما موقعیت فراهم شده است.

و برخی از بازار های هدف در حال حاضر خیلی بزرگ هستند یا در آینده خیلی بزرگ می شوند. اگر به نظر می‌رسد عینک آفتابی مخصوص حیوانات خانگی، موقعیت بزرگی باشد، به سراغش بروید و اقدامات لازم را انجام دهید.

مشخص کنید که مشتریان آمازون از چه چیزی خوششان نمی آید و راه حلی ارائه کنید. به طور مثال، هنگامی که بحث در مورد بسته بندی است، از اینکه آمازون افراط میکند و حساسیتی نسبت به محیط زیست ندارد، خوشم نمی آید.

من تمایل دارم پول بیشتری برای خرید محصولات از کمپانی هایی پرداخت کنم که بسته بندی آنها متناسب با محیط زیست است.

متفاوت از خرده فروشی تجربی عمل کنید.

این میتواند شکل های بسیار مختلفی به خود بگیرد. میتواند هر چیزی باشد. از یک مغازه ی مشروب فروشی شگفت انگیز گرفته که شراب دار بسیار کمک کننده ای دارد تا فروشگاه کفش اسکیت، که پارک اسکیت درونش باشد.

برای کمپانی عظیمی مثل آمازون دشوار است که چنین تجربه هایی داشته باشد و این کار مخالف مدل کارائی گرای متمرکز بر محصولات مصرفی است که بخواهد در این حوزه رقابت کند.

روی محصولی تمرکز کنید که مشتریان به دنبال اعتماد و تخصص هستند

از آنجایی که من بسیار نگران سلامتی خانواده ام و محیط زیست هستم، محصولات تمیز کننده ی خانه را از Grove Collaborative خریداری می کنم.

آنها متخصص هستند و من اعتماد دارم که آنها بهترین محصولات موثر و غیر سمی را انتخاب می کنند. اگر من بخواهم یک کراوات بخرم، به احتمال خیلی زیاد از The Tie Bar خریداری می کنم چون اعتماد دارم که محصول آنها خوب است. در حالیکه آمازون در حوزه ی کراوات تخصص ندارد.

اگر بخواهم عینک بخرم، به احتمال زیاد از Warby Parker میخرم. انتخاب خوبی می کنند و دانش و تخصص دارند.

محصولی را تولید کنید که مختص بازار محلی شماست.

خواهر زن من یک کمپانی گردشگری ساخت و فروخت که بهترین غذا ها و مشروبات در سانفرانسیسکو و بهترین مشروبات منطقه را معرفی می کرد.

این تجارت به اندازه ی کافی برای آمازون بزرگ نیست اما او تجارتی بسیار موفق و بزرگ را به راه انداخت.

مهم است که با خود صادق باشید که آیا میخواهید یک تجارت کوچک، بسیار سودمند و شگفت انگیز بنا کنید یا میخواهید واقعا با کمپانی های مثل آمازون رقابت کنید.

در حالیکه به نظر می رسد هر کمپانی به خاطر آمازون در خطر باشد، اما همیشه موقعیت هایی برای موفق شدن وجود دارد. به من اطلاع دهید که چطور نسبت به کمپانی های عظیم برتری پیدا می کنید.

منبع : startups.co

منبع : startups.co

تگ ها :
تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی