تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

عناصر صفحه html

به هر عنصر در HTML یک تگ گفته می شود. هر تگ وظیفه ای بر عهده دارد. بسیاری از تگ ها ، تگ بسته دارند. حتما تگ هایی را که باز می کنید ببندید.

در اینجا شما را با یک صفحه HTML و عناصر اصلی آن آشنا می کنیم و چند تگ را نیز معرفی می کنیم.

عناصر اصلی صفحه HTML :

در این بخش از آموزش html با عناصر اصلی صفحه html آشنا می شوید.

DOCTYPE : این تگ نشانه این است که از HTML5 دراین صفحه استفاده می شود.این تگ معمولا در بالاترین قسمت صفحات html قرار می گیرند.

HTML : اولین تگ صفحات اچ تی ام ال می باشد.این تگ ، یک تگ بسته دارد. تگ بسته در انتهای صفحات وب یا html قرار می گیرد.

HEAD : برای معرفی استایل (CSS) ، کدهای جاوا اسکریپت ، متاها ، عنوان صفحه و غیره استفاده می شود.در قسمت head می توانیم کدهای css را قرار دهیم که به آنها کدهای internal گفته می شود.

BODY : تمامی عناصری که به کاربر نمایش داده می شود در این قسمت قرار می گیرد مانند متن ، صوت ، تصویر ، ویدئو و غیرهقسمت body از قسمت های اصلی صفحات html است. تگ body دارای تگ بسته نیز می باشد. این قسمت در صفحات وب بسیار مهم است .

TITLE : در قسمت HEAD یک تگ مهم به نام TITLE وجود دارد. این تگ برای نوشتن عنوان استفاده می شود. عنوان صفحه در سئو بسیار موثر است. 

META CHARSET : برای نوشتن متن های فارسی حتما باید از این متا استفاده شود و مقدار آن باید حتما UTF8 باشد.

ساختن اولین صفحه وب :

در مثال پایین نحوه ساخت یک صفحه HTML ای را می بینید.

تگ H1 برای نوشتن عنوان های مهم بکار می رود. تگ P برای نوشتن پاراگراف ها بکار می رود. در قسمت های بعد در مورد تمامی تگ ها بحث خواهیم کرد. تگ H1 و P دارای تگ بسته می باشند. تگ H1 و P را حتما ببندید.

اگر می خواهید قالب های زیبایی را با html طراحی کنید باید html,css را بخوبی بیاموزید. برای ساختن صفحات وب ، ابتدا با تگ های html آشنا شده و سپس به سراغ css می رویم.

بهترین راه حل برای یادگیری طراحی قالب با html,css این است که بصورت پروژه محور کار کنید . اموزش های پروژه محور در سایت شیرازلرن و در قسمت محصولات آموزشی وجود دارد.

<!DOCTYPE>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8">
<title>عنوان صفحه</title>
</head>
<body>
<h1>SH711.COM</h1>
<p>paragraph</p>
</body>
</html>

نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر