عناصر صفحه html

به هر عنصر در HTML یک تگ گفته می شود. هر تگ وظیفه ای بر عهده دارد. بسیاری از تگ ها ، تگ بسته دارند. حتما تگ هایی را که باز می کنید ببندید.

در اینجا شما را با یک صفحه HTML و عناصر اصلی آن آشنا می کنیم و چند تگ را نیز معرفی می کنیم.

عناصر اصلی صفحه HTML :

در این بخش از آموزش html با عناصر اصلی صفحه html آشنا می شوید.

DOCTYPE : این تگ نشانه این است که از HTML5 دراین صفحه استفاده می شود.این تگ معمولا در بالاترین قسمت صفحات html قرار می گیرند.

HTML : اولین تگ صفحات اچ تی ام ال می باشد.این تگ ، یک تگ بسته دارد. تگ بسته در انتهای صفحات وب یا html قرار می گیرد.

HEAD : برای معرفی استایل (CSS) ، کدهای جاوا اسکریپت ، متاها ، عنوان صفحه و غیره استفاده می شود.در قسمت head می توانیم کدهای css را قرار دهیم که به آنها کدهای internal گفته می شود.

BODY : تمامی عناصری که به کاربر نمایش داده می شود در این قسمت قرار می گیرد مانند متن ، صوت ، تصویر ، ویدئو و غیرهقسمت body از قسمت های اصلی صفحات html است. تگ body دارای تگ بسته نیز می باشد. این قسمت در صفحات وب بسیار مهم است .

TITLE : در قسمت HEAD یک تگ مهم به نام TITLE وجود دارد. این تگ برای نوشتن عنوان استفاده می شود. عنوان صفحه در سئو بسیار موثر است. 

META CHARSET : برای نوشتن متن های فارسی حتما باید از این متا استفاده شود و مقدار آن باید حتما UTF8 باشد.

ساختن اولین صفحه وب :

در مثال پایین نحوه ساخت یک صفحه HTML ای را می بینید.

تگ H1 برای نوشتن عنوان های مهم بکار می رود. تگ P برای نوشتن پاراگراف ها بکار می رود. در قسمت های بعد در مورد تمامی تگ ها بحث خواهیم کرد. تگ H1 و P دارای تگ بسته می باشند. تگ H1 و P را حتما ببندید.

اگر می خواهید قالب های زیبایی را با html طراحی کنید باید html,css را بخوبی بیاموزید. برای ساختن صفحات وب ، ابتدا با تگ های html آشنا شده و سپس به سراغ css می رویم.

بهترین راه حل برای یادگیری طراحی قالب با html,css این است که بصورت پروژه محور کار کنید . اموزش های پروژه محور در سایت شیرازلرن و در قسمت محصولات آموزشی وجود دارد.

<!DOCTYPE>
<html>
<head>
<meta charset="UTF-8">
<title>عنوان صفحه</title>
</head>
<body>
<h1>SH711.COM</h1>
<p>paragraph</p>
</body>
</html>

نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر