دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

شروع کار با HTML

بیایید با هم شروع کار با HTML را آغاز کنیم.یک صفحه اینترنتی می تواند حاوی متن ، تصویر ، صوت ، ویدئو باشد. HTML یک زبان نشانه گذاری است و پایه و اساس تمام صفحات اینترنتی است . با HTML تمامی اجزا را در صفحات اینترنتی قرار می دهیم وبا CSS آنها را زیبا می کنیم.

در این بخش از آموزش HTML با تگ ها ، پسوند فایل های HTML و نرم افزارهای مورد نیاز آشنا می شوید.

تگ ها در HTML

HTML از بخش های مختلف تشکیل شده که به اصطلاح به آنها تگ (TAG) گفته می شود. هر تگ کاربرد خاصی دارد. اين تگ ها به مرورگر می گویند که هر بخش از صفحه چه نوع عنصری است و بايد به چه صورت نمايش داده شود .

در صفحات html از جاوا اسکریپت و جی کوئری نیز استفاده می شود. پلاگین های جی کوئری نقش بسزایی در زیبایی صفحات وب دارند.

سورس صفحات اچ تی ام ال را می توانید با کلیک راست روی صفحات و زدن view source ببینید.

تگ ها اجزای اصلی HTML هستند . هر تگ وظیفه خاصی بر عهده دارد. مثلا تگ img برای قرار دادن تصویر در صفحات HTML ای استفاده می شود یا تگ hr برای کشیدن یک خط بکار می رود. در ادامه آموزش html با تمامی تگ ها آشنا خواهید شد.

کدهای html

پسوند فایل

پسوند فایل اچ تی ام ال html یا html می باشند. اما جدیدا فقط از پسوند html استفاده می کنند. در فایل های با پسوندهای دیگر مانند php  نیز از کدهای html استفاده می شود.

فایل های با پسوند html با مرورگرهای مختلف باز می شوند و باصطلاح به آنها فایل های استاتیک (static) گفته می شود.

نرم افزارهای مورد نیاز

برای نوشتن صفحات html پیشنهاد می شود از نرم افزارهای NOTEPAD++ , PHPSTORM استفاده شود.

محیط نرم افزار notepad

برای تست صفحات html از مرورگرهای فایرفاکس یا کروم استفاده نمایید. با دابل کلیک روی صفحات html می توانید آنها را اجرا نمایید.

محیط نرم افزار phpstorm

فایل های html ای را با هر نرم افزاری می توان ایجاد کرد حتی notepad ویندوز. مهم کدها و تگ های html است که شما کاربرد آنها را بدانید و نحوه کاربرد آنها را یاد بگیرید.

با ما باشید تا با html بصورت کامل آشنا شوید.

همچنین می توانید از آموزش های ویدئویی html,css شیرازلرن نیز استفاده کنید با فایل های ویدئویی می توانید تا 10 الی 20 برابر سریعتر طراحی سایت را بیاموزید.

نوشتن فارسی در صفحات HTML

برای نوشتن متن های فارسی در صفحات اینترنتی کافی است از متای CHARSET استفاده نمایید و مقدار آن را UTF8 قرار دهید. در آموزش ها نحوه کار آن را فرا خواهید گرفت پس نگران نباشید.

نکته : تمامی مرورگرها ، خروجی یکسانی ندارند یعنی احتمال دارد صفحه وب شما در مرورگر کروم به نحوی نمایش داده شود ولی در مرورگر فایرفاکس به نحوی دیگر . پس سعی نمایید صفحات را قبل از آپلود روی هاست اصلی با مرورگرهای مختلف تست نمایید. یکی از راه حل های خوب برای این مشکل ، استفاده از فریمورک بوت استرپ میباشد. این فریمورک ، قالب های را استاندارد طراحی می نماید.


نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر