دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

پلاگین جی کوئری چیست

در مقاله پلاگین جی کوئری چیست ، می خواهیم به معرفی پلاگین جی کوئری بپردازیم و با ذکر چند مثال جذاب ، شما را با آن آشنا کنیم.

پلاگین جی کوئری مجموعه ای از دستورات جی کوئری است که کار خاصی را انجام می دهد مثلا شما می خواهید یک اسلایدر با جی کوئری درست کنید برای یک فرد مبتدی این کار بسیار مشکل و زمان بر است اما شما می توانید پلاگین های زیادی را پیدا کنید که همین کار را برای شما انجام می دهند.

اگر شما در جی کوئری پیشرفت زیادی کنید می توانید پلاگین جی کوئری را ایجاد کنید و بارها در پروژه های مختلف از آن استفاده کنید. اما پیشنهاد ما استفاده از پلاگین های آماده است.

با پلاگین های آماده می توانید پروژه ها و قالب های سایت حرفه ای طراحی کنید.

اگر از پلاگین های جی کوئری در طراحی قالب سایت استفاده کنید  می توانید قالب های زیبایی را طراحی کنید. اگر به قالب های خارجی یا قالب های ترجمه شده نگاه کنید از پلاگین های جی کوئری زیادی استفاده کرده اند.

هزاران افزونه جی کوئری (پلاگین جی کوئری) در اینترنت وجود دارد که می توانید آن را دانلود نمایید و استفاده کنید. اما بعضی از آنها پولی می باشد که کسانی که در خارج از ایران فعالیت می کنند حتما باید آنها را خریداری نمایند چون در کشورهای دیگر کپی رایت رعایت می شود و استفاده غیرمجاز جریمه و زندان دارد.

استفاده زیاد از پلاگین جی کوئری :

اما باید دقت کنید که در یک صفحه از پلاگین های زیادی استفاده نکنید. استفاده زیاد از پلاگین جی کوئری باعث کند شدن سرعت لود صفحات سایت شما خواهد شد مخصوصا برای کشورهایی که دارای اینترنت کند هستند استفاده زیاد از آنها توضیه نمی شود.

نحوه استفاده از پلاگین جی کوئری :

در این بخش نحوه استفاده از پلاگین جی کوئری را توضیح خواهیم داد.

هر پلاگین نحوه استفاده خاصی دارد. معمولا زمانی که پلاگینی را دانلود می کنید یک مثال همراه آن وجود دارد که راهنمای خوبی برای استفاده از آنها است.

اگر پلاگینی را در یک قالب مشاهده کردید ولی نحوه کار و استفاده از آن را نمی دانستید می توانید در اینترنت جستجو کنید. معمولا هر پلاگین برای خود یک سایت دارد که در مورد آنها توضیح داده است.

دانلود پلاگین جی کوئری :

برای دانلود پلاگین جی کوئری می توانید آن را در اینترنت ، سایت های فارسی و انگلیسی جستجو کنید. اگر به دنبال پلاگین های رایگان هستید حتما از کلمه free در سایت های خارجی استفاده کنید.

ما در شیرازلرن سعی می کنیم چندین پلاگین جی کوئری را برای دانلود قرار دهیم و نحوه استفاده از آن را توضیح دهیم. آموزش های رایگان زیادی هم بصورت متنی و هم ویدئویی در شیرازلرن وجود دارد که می توانید از آنها استفاده نمایید. آموزش های ویدئویی برای یادگیری بهتر است.

ساخت پلاگین جی کوئری :

برای ساخت پلاگین جی کوئری باید به جی کوئری تسلط خوبی داشته باشید.قبل از نوشتن پلاگین ، ما ابتدا باید کمی در مورد اینکه چگونه jQuery کار می کند را درک می کنیم.


نویسنده : هدایت عباسی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر