دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

در این بخش از آموزش فتوشاپ از سایت شیرازلرن به سراغ ابزار Background Eraser در فتوشاپ می رویم.

یکی از ساده ترین راه ها برای حذف پس زمینه یا بخشی از پس زمینه تصویر در فتوشاپ، استفاده از Background Eraser Tool می باشد. این ابزار همانند ترکیبی از ابزار Quick Selection (انتخاب سریع) و Eraser (پاک کن) است که همزمان باهم کار کنند. ابزار Background Eraser رنگ ها را در مرکز قلم مو نمونه برداری می کند و هنگامی که آن را اطراف تصویر خود بکشید، پیکسل های همرنگ را پاک می کند. در زیر نحوه ی کار کردن با آن را مشاهده می کنید.

1. عکسی که میخواهید پس زمینه ی آن را حذف کنید، باز کنید. در این مثال، میخواهم با حذف کردن دیوار پس زمینه تا لایه شفاف، تصویر دختر را جدا کنم.

2. از جعبه ابزار (toolbox) ابزار Background Eraser را انتخاب کنید. ممکن است زیر ابزار Eraser پنهان شده باشد.

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

در نوار گزینه های ابزار، در بالای صفحه، یک قلم موی بزرگ، گرد و سخت انتخاب کنید. من با تصویر بسیار بزرگی کار می کنم، در نتیجه قلم مو با اندازه ی 100 پیکسل را انتخاب کرده ام.

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

در نوار گزینه های ابزار، Sampling (نمونه برداری) را روی حالت Continuous (پیوسته)، Limits (محدودیت ها) را روی Find Edges (پیدا کردن لبه ها) و Tolerance (دامنه ی تغییرات) را روی اعداد پایین مثل 20 یا 25 درصد تنظیم کنید. Tolerance  پایین به این معناست که تنها محدوده هایی که بسیار شبیه به رنگ نمونه برداری شده هستند، پاک می شوند. Tolerance بالا، دامنه ی بیشتری از رنگ ها را پاک می کند.

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

3. نشانه گر را نزدیک لبه ی شئ یا شخصی که میخواهید پس زمینه ی تصویرشان را حذف کنید، ببرید. دایره ای را به همراه + (علامت به اضافه) در مرکز آن خواهید دید. + نقطه اصلی یا مرکز پاک کن و ابزاری را نشان می دهد که آن رنگ را هر جا که درون قلم مو ظاهر شود، پاک می کند. کار جادویی دیگری که انجام می دهد، استخراج کردن رنگ در لبه های تمامی شئ های جلوی عکس است. به این معنی که اگر شئ جلوی عکس در تصویر دیگری paste شود، هیچ هاله ی رنگی دیده نمی شود.

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

4. روی ابزار کلیک کرده و آن را بکشید تا پاک کردن را شروع کنید. اگر لبه ی دایره را روی لبه های بین پس زمینه و شئ بیاورید هیچ ایرادی ندارد(به همین دلیل است که این ابزار بسیار خوب است)، اما بسیار مهم است که + را روی لبه ها نکشید.

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

هنگامی که کلیک کنید و بکشید، طرح شطرنجی را در محدوده ای که پاک کرده اید، خواهید دید.

5. پاک کردن اطراف شئ را ادامه دهید. ممکن است حس کنید که در برخی قسمت ها نیاز دارید اندازه ی قلم مو را کاهش دهید تا به صورت تصادفی قسمتی از شئ را پاک نکنید (به طور مثال، در این تصویر، اطراف تلفن).

ابزار Background Eraser در فتوشاپ

6. زمانی که کل فضای اطراف شئ را پاک کردید، ابزار را به Eraser tool تغییر دهید.

7. یک قلم موی بسیار بزرگ انتخاب کنید؛ اکنون میتوانید به سرعت و به آسانی از شر بقیه ی قسمت های پس زمینه راحت شوید.

زمانی که پس زمینه را پاک کردید، به راحتی میتوان آن را در یک قسمت جدید گذاشته یا باقی مانده ی تصویر خود را در تصویر دیگر paste کنید.

در photoshop ، ابزارهای مختلفی وجود دارد. ما سعی داریم نوار ابزار فتوشاپ را به صورت کامل آموزش دهیم.

منبع : sitepoint


نویسنده : فرجام خانی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر