دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

در این بخش از آموزش فتوشاپ قصد دارم آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ را شروع کنیم . برای نمونه، من چروک ها را از صورت این خانم بر می دارم.

ابزار Healing Brush برخلاف Spot healing Brush Tool ، ابزاری است که علاوه بر رفع عیوب جزئی، میتوان از آن برای از بین بردن نقص های بزرگ نیز استفاده نمود. برای نمونه، باهم چروک ها را از بین میبریم.

اما قبل از اینکه جلو برویم، اجازه دهید تصویر نهایی را به شما نشان دهم. توجه کنید که میتوانستم به راحتی کل چروک ها را بردارم اما این کار باعث می شد که عکس غیر طبیعی به نظر برسد.

عکس قبل

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

عکس بعد

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

ابتدا با خودآموز شروع می کنیم.

ابزار Healing Brush در فتوشاپ چیست؟

Healing Brush Tool در فتوشاپ، ابزاری است که با استفاده از فناوری Content Aware یا با مطابقت دادن پیکسل های نزدیک به خودش، طرحی را روی قسمتی که با قلم مو کار شده است، ایجاد می کند.

Healing Brush  در چه قسمتی از فتوشاپ قرار گرفته است؟

میتوانید این ابزار را یا با گرفتن آن از پانل ابزار ها فعال کنید یا چندین و چند بار  Shif+J فشار دهید تا این ابزار نمایان شود.

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

نحوه ی استفاده از Healing Brush Tool

نحوه ی استفاده از Healing Brush Tool در فتوشاپ، بسیار ساده است.

مرحله 1: ابزار Healing Brush  را فعال کنید.

همانگونه که در بالا مشاهده می کنید، برای فعال کردن این ابزار ، باید آن را از پانل ابزار ها فعال کنید یا چندین و چند بار  Shif+J فشار دهید تا این ابزار ظاهر شود.

مرحله 2: منبع را انتخاب کنید

برای استفاده از Healing Brush، باید ابتدا منبع را انتخاب کنید. با انتخاب منبع، عملا به فتوشاپ اعلام می کنید که میخواهید نواقص این محدوده را بر طرف کنید.

در تصویر زیر، باید از محدوده ای استفاده کنم که نشانه گر را روی آن قرار داده ام. اکنون، زمانی که من چروک را بر طرف کنم، فتوشاپ میداند که باید این محدوده را به عنوان مرجع در نظر بگیرد تا چروک را بر طرف کند.

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

برای انتخاب کردن منبع، کلید Option/Alt را فشار دهید.

مرحله 3: روی قسمت معیوب قلم مو بکشید.

یک لایه ی جدید ایجاد کنید تا ویرایشی که انجام می دهید، آسیبی وارد نکند. اکنون روی قسمت معیوب قلم مو بکشید. در تصویر پایین، مستطیل آبی قلم موی ما را نشان می دهد و مستطیل زرد منبع ما را نشان می دهد.

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

فتوشاپ قلم مویی را استفاده می کند که اطراف آن این موارد هستند:

رنگ آبی به عنوان "Target"

رنگ قرمز به عنوان "source"

 

مرحله ی 4: تیرگی (Opacity) را کاهش دهید

تیرگی را به 45% کاهش می دهیم تا تصویر طبیعی به نظر برسد.

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

نوار گزینه های (Option Bar) ابزار Healing Brush در فتوشاپ

به محض اینکه این ابزار را فعال کنید، متوجه می شوید که نوار گزینه ها تغییر کرده است. برای دریافت کارایی بیشتر از این ابزار، میتوانیم از این نوار گزینه ها استفاده کنیم.

اکنون هر یک از موارد قابل تنظیم را بررسی می کنیم.

آموزش ابزار Healing Brush Tool در فتوشاپ

  1. Mode: این مورد را قبلا به طور مفصل در بخش Blend Modes توضیح دادیم. این گزینه به شما اجازه می‌دهد حالت آمیختگی تصویر را انتخاب کنید.
  2. Source: اگر Sampled را انتخاب کنیم، فتوشاپ به ما اجازه می دهد منبعی را انتخاب کنیم که به عنوان مرجع برای از بین بردن عیب استفاده شود. من این مورد را برای خودآموز انتخاب کردم. اگر ما Pattern  را انتخاب کنیم، فتوشاپ الگویی را ایجاد می کند تا عیب را از بین ببرد. البته به نظر من تصویر را دچار اشکالات بیشتری می کند.
  3. Aligned: من اغلب این مورد را فعال می کنم. کاری که انجام می دهد این است که قلم موی منبع و قلم موی هدف را تنظیم می کند. در صورتی که کار کردن با این ویژگی برایتان دشوار است، آن را خاموش کرده و از ابزار Healing Brush استفاده کنید.
  4. Sample: این مورد به شما اجازه می دهد در حال که منبع خود را به عنوان مرجع در نظر میگیرید، تصمیم بگیرید که کدام لایه را انتخاب کنید.
  5. Ignore Adjustments : در صورتی که این گزینه را فعال کنید، فتوشاپ هنگامی که روی هدف شما رنگ می کشد، لایه های تنظیم را نادیده می گیرد.
  6. Pressure: میتوانید از این گزینه در مواردی استفاده کنید که از صفحه های حساس به فشار مثل تبلت های Wacom استفاده می کنید.
  7. Diffusion: اسلایدر Diffusion   کنترل می کند که قسمت چسبیده شده با تصاویری که آنرا در بر گرفته اند، چقدر سریع با هم هماهنگ می شوند.

به زمانی رسیدیم که باید این خود آموز را به اتمام برسانیم. امیدوارم از آن لذت برده باشبد. اگر هر گونه ابهامی دارید، فراموش نکنید که آن را در بخش کامنت که در زیر قرار دارد، بپرسید.

در این بخش از آموزش photoshop سایت شیرازلرن ، ابزار دیگری از نوار ابزار فتوشاپ را توضیح دادیم. در بخش های بعد با ما باشید.

منبع : tricky-photoshop


نویسنده : فرجام خانی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر