تخفیف ویژه آموزش طراحی سایت حرفه ای

آموزش نوار ابزار فتوشاپ

در این بخش از آموزش فتوشاپ به سراغ آموزش نوار ابزار فتوشاپ می رویم و تمامی ابزارها را آموزش می دهیم.

مروری اجمالی بر ابزار ها و نوار ابزار فتوشاپ

تمامی موارد را در خصوص ابزار ها و نوار ابزار های فتوشاپ ( photoshop ) بیاموزید. خواهید آموخت که ابزار ها به چه نحوی در نوار ابزار شکل گرفته اند و اینکه چگونه به بسیاری از ابزار های پنهان در فتوشاپ دسترسی پیدا کنید.

همچنین این خود آموز شامل خلاصه ی کاملی از تمامی 66 ابزار موجود در فتوشاپ می باشد که می توانید از آنها به عنوان مرجع استفاده کنید.

در اولین بخش از این مجموعه ی خودآموز مربوط به رابط کاربری فتوشاپ، نگاهی کلی به صفحه ی برنامه و قسمت های اصلی آن می اندازیم.

در این خودآموز، مطالب بیشتری را در خصوص ابزار ها و نوار ابزار در فتوشاپ می‌آموزیم.

نوار ابزار (با نام جعبه ابزار (toolbox) یا پانل ابزار (tools panel) نیز شناخته می شود) به قسمتی از برنامه گفته می شود که در بر دارنده ی ابزار های بسیاری است که نیاز داریم با آنها کار کنیم.

در این قسمت ابزار هایی برای انتخاب کردن، کراپ کردن یک تصویر، ویرایش و روتوش کردن و بسیاری موارد دیگر وجود دارند.

این خودآموز را با بررسی نوار ابزار، نحوه ی شکل گیری آن و نحوه ی دسترسی به ابزار های فتوشاپ که درون آن پنهان هستند، آغاز می کنیم.

پس از آن، ارائه ی خلاصه ای از موارد استفاده ی هریک از ابزار های فتوشاپ، به طور جزئی تر و دقیق تر به خود ابزار ها می پردازیم.

من از photoshop CC برای آموزش استفاده می کنم اما از این خودآموز برای Photoshop CS6 نیز می توانید استفاده کنید.

در سایت شیرازلرن سعی داریم تمامی مباحث آموزش photoshop را بصورت رایگان قرار دهیم.

نوار ابزار فتوشاپ

همانگونه که در خودآموز قبلی تحت عنوان «آشنایی با رابط کاربری فتوشاپ» آموختیم، نوار ابزار فتوشاپ در سمت چپ صفحه قرار گرفته است:

نوار ابزار فتوشاپ

نوار ابزار تک یا دو ستونه

به صورت پیش فرض، نوار ابزار به شکل یک ستون تکی ظاهر می شود. با کلیک کردن روی آیکون جفت فلش در قسمت بالای نوار ابزار، میتوانید آن را به صورت دو ستونه و کوتاه تر در آورید. اگر بار دیگر روی همان آیکون کلیک کنید، نوار ابزار به شکل یک ستونه باز خواهد گشت.

نوار ابزار فتوشاپ

چیدمان ابزار فتوشاپ

نحوه ی شکل گیری نوار ابزار در فتوشاپ را بررسی می کنیم. در حالی که به نظر می رسد ابزار ها به صورت تصادفی در کنار هم قرار گرفته اند، اما در حقیقت ترتیبی منطقی وجود دارد، که ابزار های مرتبط با یکدیگر، به صورت گروهی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. در قسمت بالا، ابزار Move و Selection  (حرکت و انتخاب) قرار دارند. دقیقا زیر آنها، ابزار Crop و Slice  (کراپ کردن و تکه کردن) را مشاهده می کنید. در زیر آنها، ابزار Measurement (اندازه‌گیری)، و پس از آن، ابزار های بسیاری از Retouching  و Painting  (روتوش کردن و نقاشی کردن) وجود دارند. سپس، ابزار های Drawing  و Type (تایپ کردن و شکل کشیدن) قرار گرفته اند و در نهایت، نزدیک به انتهای نوار ابزار، ابزار Navigation  (جهت یابی) فتوشاپ را می یابیم.

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار های پنهان

هر ابزاری در نوار ابزار با یک آیکون نمایش داده می شود و نسبت به آنچه می بینیم، ابزار های بسیار بیشتری وجود دارند. یک فلش کوچک در گوشه ی پایین سمت راست آیکون ابزار قرار دارد که به این معناست که در آن قسمت، ابزار های اضافی پشت آن فلش قرار گرفته اند.

اکثر نقاط در نوار ابزار، بیش از یک ابزار دارند.

نوار ابزار فتوشاپ

به منظور مشاهده و دست یابی به ابزار های اضافی، روی یک آیکون کلیک کرده و نگه دارید. یا روی آیکون (در ویندوز) کلیک راست/ (در مک) کلیک کنترل کنید. در هر دو حالت، یک منو به صورت موقتی ظاهر می شود و سایر ابزار های قابل استفاده را نشان می دهد. به طور مثال، اگر روی آیکون Rectangular Marquee Tool کلیک کنم و نگه دارم، منوی موقتی ظاهر می شود و به من نشان می دهد که همراه با این ابزار، ابزار های Single Row Marquee Tool، Elliptical Marquee Tool و Single Column Tool نیز در آن قسمت جای گرفته اند. برای انتخاب کردن ابزار های اضافی، از توی لیست انتخاب کنید. من Elliptical Marquee Tool را انتخاب می کنم. به زودی دلیل آن متوجه خواهیم شد:

انتخاب یک ابزار پنهان از منوی موقت.

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار پیش فرض

ابزاری که در ابتدا در هر قسمت از نوار ابزار نمایش داده ی شوند، ابزار پیش فرض نامیده می شوند. Rectangular Marquee Tool ابزار پیش فرض برای قسمتی است که در اینجا می بینیم (از قسمت بالا انتخاب شده است). با این حال، فتوشاپ همیشه ابزار پیش فرض را نمایش نمی دهد. در عوض، آخرین ابزاری که انتخاب شده است را نشان می دهد. توجه کنید، که پس از انتخاب کردن Elliptical Marquee Tool، از منوی موقت، Rectangular Marquee Tool دیگر در نوار ابزار نمایش داده نمی شود. Elliptical Marquee Tool جایگزین آن شده است:

نوار ابزار فتوشاپ

هر قسمت از نوار ابزار یا با ابزار پیش فرض یا با آخرین ابزار انتخاب شده نمایش داده می شود. در حال حاضر برای انتخاب کردن Rectangular Marquee Tool، یا باید روی آیکون Elliptical Marquee Tool کلیک کنم و نگه دارم، یا (در ویندوز) راست کلیک / (در مک) کنترل کلیک کنم. سپس، میتوانم Rectangular Marquee Tool را در منو ببینم:

انتخاب Rectangular Marquee Tool از پشت Elliptical Marquee Tool

نوار ابزار فتوشاپ

خلاصه ابزار های فتوشاپ

اکنون که آموختیم نوار ابزار فتوشاپ به چه نحوی شکل گرفته است و چگونه به تمامی ابزار های درون آن دست یابیم، زمان آن فرا رسیده که خود ابزار ها را بررسی کنیم. در اینجا خلاصه ای از هر ابزاری که در نوار ابزار می یابید، به همراه توضیح مختصری از مورد استفاده هر ابزار را مشاهده می کنید. ابزار های ویژه، در درس های بعدی به صورت مفصل توضیح داده می شوند. ابزارها را به ترتیبی که در نوار ابزار نمایش داده می شوند به صورت لیست در آورده ام، که با ابزار Move  و Selection در بالای نوار ابزار آغاز می شود.

 

علامت ستاره (*) بعد از یک نام، نشان دهنده ی ابزار پیش فرض است. حروف داخل پرانتز، میانبر (shortcut) ابزار روی کیبورد است. برای چرخیدن در سراسر ابرار ها با همان میانبر کیبورد، همزمان با اینکه آن حرف را فشار می دهد، Shift را فشار داده و نگه دارید. توجه کنید که اگر از Photoshop CS6 استفاده می کنید، برخی از ابزار ها تنها در نسخه ی CS6 Extended قابل دسترسی هستند. تمامی ابزار ها در Photoshop CC قابل استفاده هستند.

ابزار های Move  و Selection

Move Tool* (V)

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Move برای حرکت دادن لایه ها، انتخاب ها و راهنمای ها در سند (document) های Photoshop استفاده می شود. «انتخاب خودکار» (Auto-Select) را فعال کنید تا به صورت خودکار لایه یا گروهی که روی آن کلیک می کنید را انتخاب کند.

Artboard Tool (v)

نوار ابزار فتوشاپ

Artboard Tool (در Photoshop CC جدید است) به شما اجازه می دهد به آسانی لایه های متعدد وب یا UX (تجربه ی کاربری) را برای وسایل یا اندازه های مختلف طراحی کنید.

Rectangular Marquee Tool * ( M )

نوار ابزار فتوشاپ

Rectangular Marquee Tool محیط های انتخاب مستطیلی می کشد. Shift را همزمان با کشیدن برای انتخاب مربع، فشار دهید.

Elliptical Marquee Tool ( M )

نوار ابزار فتوشاپ

Elliptical Marquee Tool ( M ) محیط های انتخاب بیضوی می کشد. هنگامی که میخواهید انتخاب به صورت دایره کامل داشته باشید، Shift را فشار داده و نگه دارید.

Single Row Marquee Tool

نوار ابزار فتوشاپ

Single Row Marquee Tool در فتوشاپ ردیف تکی از پیکسل ها را از سمت چپ به راست در تصویر انتخاب می کند.

Single Column Marquee Tool برای انتخاب ستون تکی از پیکسل ها از بالا به پایین استفاده کنید.

Lasso Tool * ( L )

نوار ابزار فتوشاپ

با استفاده از Lasso Tool میتوانید محیط انتخاب آزاد دور یک هدف بکشید.

Polygonal Lasso Tool ( L )

نوار ابزار فتوشاپ

با Polygonal Lasso Tool ( L ) دور یک هدف کلیک کنید تا آن را با محیط انتخاب کشیده و چند ضلعی احاطه کنید.

Magnetic Lasso Tool ( L )

نوار ابزار فتوشاپ

Magnetic Lasso Tool ( L ) در حالی که نشانه گر موش خود را اطراف آن حرکت می دهید، محیط انتخاب را به گوشه های هدف می کشاند.

Quick Selection Tool * ( W )

نوار ابزار فتوشاپ

Quick Selection Tool این امکان را برای شما فراهم می کند که با کشیدن رنگ به وسیله ی قلم مو روی یک هدف، به سادگی آن را انتخاب کنید.

Magic Wand Tool ( W )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Magic Wand Tool ( در فتوشاپ محدوده های با رنگ مشابه را با یک تک کلیک انتخاب می کند. مقدار «Tolerance» در نوار گزینه ها، دامنه ی رنگ هایی که انتخاب می شوند را تنظیم می کند.

ابزار های Crop  و Slice

Crop Tool * ( C )

نوار ابزار فتوشاپ

از ابزار Crop برای کراپ کردن تصویر و حذف کردن قسمت های ناخواسته استفاده کنید. در نوار گزینه ها، تیک مربوط به «Delete Cropped Pixels» را بر دارید تا یک تصویر را بدون اینکه آسیبی ببیند کراپ کنید.

Perspective Crop Tool ( C )

نوار ابزار فتوشاپ

از Perspective Crop Tool  برای کراپ کردن و اصلاح مشکلات متداول نمای سه بعدی، یا انحراف شکل ها استفاده کنید.

Slice Tool ( C )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Slice یک تصویر یا لایه را به بخش  (تکه)های کوچکتر تقسیم می کند که میتوان به صورت جداگانه آنها را بهینه سازی یا استخراج کرد.

Slice Select Tool ( C )

نوار ابزار فتوشاپ

از Slice Select Tool ( C ) برای انتخاب کردن بخش های تکی ایجاد شده توسط Slice Tool استفاده کنید.

ابزار های Measurement

Eyedropper Tool * ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Eyedropper در فتوشاپ رنگ ها را در یک تصویر نمونه برداری می کند. اندازه ی نمونه را در نوار گزینه ها برای نمایش بهتر رنگ محدوده ی نمونه برداری شده، افزایش دهید.

3D Material Eyedropper Tool ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

از 3D Material Eyedropper Tool  برای نمونه برداری اجسام از مدل سه بعدی در فتوشاپ استفاده کنید.

Color Sampler Tool ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Color Sampler مقدار های رنگ را برای محدوده انتخاب شده (نمونه برداری شده) در تصویر نمایش می دهد. به طور همزمان تا چهار محدوده را با میتوان نمونه بر داری کرد. اطلاعات رنگ را در پانل Photoshop Info مشاهده کنید.

Ruler Tool ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

Ruler Tool فاصله ها، مکان ها و زاویه ها را اندازه گیری می کند. این ابزار برای قرار دادن تصاویر و آیتم ها دقیقا در جایی که تمایل دارید، بسیار کاربردی است.

Note Tool ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

Note Tool به شما اجازه می دهد یادداشت های مبتنی بر متن را به سند های فتوشاپ خود، چه برای خود، چه برای افرادی که روی همان پروژه کار می کنند، متصل کنید. یادداشت ها به عنوان بخشی از فایل .PSD ذخیره می شوند.

Count Tool ( I )

نوار ابزار فتوشاپ

از Count Tool استفاده کنید تا به صورت دستی تعداد هدف های موجود در تصویر را شمارش کنید یا نرم افزار به صورت خودکار محدوده های متعدد انتخاب شده در تصویر را شمارش کند.

 

ابزار های Retouching و Painting

Spot Healing Brush Tool * ( J )

نوار ابزار فتوشاپ

Spot Healing Brush Tool در فتوشاپ به سرعت نواقص و سایر محدوده های معیوب کوچک را در تصویر از بین می برد. برای دست یابی به بهترین نتیجه، اندازه ی قلم مو را کمی بزرگتر از نقص انتخاب کنید.

 

Healing Brush Tool ( J )

نوار ابزار فتوشاپ

Healing Brush Tool به شما اجازه می دهد محدوده های معیوب بزرگتر را در تصویر با رنگ کردن آنها اصلاح کنید. (در ویندوز) Alt/(در مک) Option را نگه دارید و کلیک کنید تا ساختار مناسب را نمونه برداری کنید، سپس روی محدوده ی معیوب رنگ بکشید تا آن را اصلاح کنید.

Patch Tool ( J )

نوار ابزار فتوشاپ

با Patch Tool، محیط انتخاب آزاد اطراف محدوده ی معیوب بکشید. سپس آن را با کشیدن محیط انتخاب روی محدوده ی ساختار مناسب اصلاح کنید.

Content-Aware Move Tool ( J )

نوار ابزار فتوشاپ

از Content-Aware Move Tool برای انتخاب و انتقال دادن بخشی از تصویر به محدوده ی متفاوت، استفاده کنید. نرم افزار به صورت خودکار با استفاده از عناصر از محدوده های اطراف، حفره موجود در نقطه ی اصلی را پر می کند.

Red Eye Tool ( J )

نوار ابزار فتوشاپ

Red Eye Tool  قرمزی چشم در عکس را که به سبب فلش دوربین عکاسی رخ می دهد، از بین می برد.

Brush Tool * ( B )

نوار ابزار فتوشاپ

Brush Tool ابزار نقاشی اولیه فتوشاپ است. از آن برای ایجاد شکل پهن روی لایه یا ماسک لایه استفاده کنید.

Pencil Tool ( B )

نوار ابزار فتوشاپ

Pencil Tool یکی دیگر از ابزار های نقاشی فتوشاپ است. اما در حالیکه ابزار Brush میتواند حرکت قلم به صورت چشم نواز ایجاد کند، ابزار Pencil همیشه نقاشی با کناره باز ایجاد می کند.

Color Replacement Tool ( B )

نوار ابزار فتوشاپ

Color Replacement Tool در فتوشاپ به سادگی رنگ قسمت هدف را با رنگ متفاوت جایگزین می کند.

Mixer Brush Tool ( B )

نوار ابزار فتوشاپ

برخلاف ابزار brush  استاندارد، Mixer Brush  میتواند عناصر نقاشی واقعی از جمله ترکیب کردن رنگ ها و نم دار بودن نقاشی را شبیه سازی کند.

Clone Stamp Tool * ( S )

نوار ابزار فتوشاپ

Clone Stamp Tool پایه ای ترین ابزار روتوش در فتوشاپ است. پیکسل ها را از یک قسمت از تصویر نمونه بر داری می کند و آن ها را روی قسمت دیگری می کشد.

Pattern Stamp Tool ( S )

نوار ابزار فتوشاپ

از Pattern Stamp Tool برای کشیدن الکو روی تصویر استفاده کنید.

History Brush Tool * ( Y )

نوار ابزار فتوشاپ

طرحی لحظه ای از مرحله ی قبلی (حالت تاریخ) در نسخه ی فعلی تصویر می کشد. حالت قبلی را از پانل History انتخاب کنید.

Art History Brush Tool ( Y )

نوار ابزار فتوشاپ

Art History Brush Tool نیز طرحی لحظه ای از حالت تاریخی در تصویر می کشد، اما از شکل قلم با سبک خاص استفاده می کند.

Eraser Tool * ( E )

نوار ابزار فتوشاپ

Eraser Tool در فتوشاپ به طور دائمی پیکسل ها را روی یک لایه پاک می کند. همچنین میتوان از آن برای کشیدن طرح در حالت تاریخی قبلی استفاده کرد.

Background Eraser Tool (E)

نوار ابزار فتوشاپ

Background Eraser Tool محدوده های با رنگ مشابه را در تصویر با کشیدن طرح روی آن ها، پاک می کند.

Magic Eraser Tool ( E )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Magic Eraser شبیه به ابزار Wand Tool است، از آن جهت که محدوده های با رنگ مشابه را با یک تک کلیک انتخاب می کند. اما Magic Eraser آن قسمت ها به طور دائمی حذف می کند.

Grading Tool * (G)

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Grading به تدریج رنگ های متعدد را با هم ترکیب می کند. Gradient Editor به شما اجازه میدهد شیب خود را ایجاد و سفارشی سازی کنید.

Paint Bucket Tool ( G )

نوار ابزار فتوشاپ

Paint Bucket Tool محدوده با رنگ مشابه با پیش زمینه یا طرح شما را پر می کند. مقدار Tolerance دامنه ی رنگ هایی که هنگام کلیک کردن باید در اطراف محدوده تحت تاثیر قرار بگیرند را مشخص می کند.

3D Material Drop Tool (G)

نوار ابزار فتوشاپ

3D Material Drop که در مدلسازی سه بعدی استفاده می شود، به شما اجازه می دهد ماده ای را از یک محدوده نمونه برداری کنید و سپس آن را روی محدوده دیگری از مدل، مش یا لایه سه بعدی خود پیاده کنید.

Blur Tool *

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Blur محدوده هایی که با این ابزار روی آن رنگ می کشید را تار یا نرم تر می کند.

Sharpen Tool

نوار ابزار فتوشاپ

گوشه ی محدوده ای که روی آن رنگ کشیده اید را تیز می کند.

Smudge Tool

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Smudge در فتوشاپ محدوده ای که روی آن رنگ کشیده اید را سیاه می کند. همچنین میتوان از آن برای ایجاد تاثیر اثر نقاشی انگشتی استفاده کرد.

Dodge Tool * ( O )

نوار ابزار فتوشاپ

برای روشن کردن محدوده هایی از تصویر، با ابزار Dodge روی آن رنگ بکشید.

Burn Tool ( O )

نوار ابزار فتوشاپ

Burn Tool باعث تاریک شدن قسمت هایی که روی آن رنگ کشیده اید می شود.

Sponge Tool ( O )

نوار ابزار فتوشاپ

با استفاده از Sponge Tool روی محدوده ها رنگ  بکشید تا میزان خلوص رنگ را افزایش یا کاهش دهید.

 

ابزار های Drawing  و Type

Pen Tool* (P)

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Pen در فتوشاپ به شما اجازه می دهد تا مسیر ها، شکل های بردار یا انتخاب های کاملا دقیق بکشید.

Freeform Pen Tool ( P )

نوار ابزار فتوشاپ

Freeform Pen Tool به شما اجازه می دهد مسیر ها یا شکل های با دست بکشید. هنگامی که بکشید، نقاط تکیه گاه به صورت خودکار اضافه می شود.

Add Anchor Point Tool

نوار ابزار فتوشاپ

از ابزار Add Anchor Point استفاده کنید تا نقاط تکیه گاه اضافی را به یک مسیر اضافه کنید.

Delete Anchor Point Tool

نوار ابزار فتوشاپ

با استفاده از ابزار Delete Anchor Point روی نقاط تکیه گاه موجود در کنار مسیر کلیک کنید تا آن نقطه را پاک کنید.

Cover Point Tool

نوار ابزار فتوشاپ

در یک مسیر، با Cover Point Tool روی یک نقطه ی تکیه گاه نرم کلیک کنید تا آن را به نقطه ی راس تبدیل کنید. روی یک نقطه ی راس کلیک کنید تا آن را به نقطه ی نرم تبدیل کنید.

Horizontal Type Tool * (T)

نوار ابزار فتوشاپ

از این ابزار که به نام ابزار Type در فتوشاپ شناخته می شود، استفاده کنید تا تایپ استاندارد را به سند خود اضافه کنید.

Vertical Type Tool ( T )

نوار ابزار فتوشاپ

Vertical Type Tool، تایپ را به صورت عمودی از بالا به پایین اضافه می کند.

Vertical Type Mask Tool ( T )

نوار ابزار فتوشاپ

به جای اضافه کردن متن قابل ویرایش به سند خود، Vertical Type Mask Tool یک محیط انتخاب را در شکل نوع عمودی ایجاد می کند.

Horizontal Type Mask Tool (T)

نوار ابزار فتوشاپ

Horizontal Type Mask نیز همانند Vertical Type Mask Tool محیط انتخاب در شکل تایپ ایجاد می کند. با این حال، تایپ به جای عمودی، به صورت افقی اضافه می شود.

Path Selection Tool * ( A )

نوار ابزار فتوشاپ

از ابزار Path Selection (فلش سیاه) در فتوشاپ استفاده کنید تا کل مسیر را بلافاصله انتخاب کرده و انتقال دهید.

Direct Selection Tool ( A )

نوار ابزار فتوشاپ

از ابزار Direct Selection (فلش سفید) استفاده کنید تا یک قسمت از مسیر، نقطه ی تکیه گاه یا نگهدارنده ی جهت را انتخاب کرده و منتقل کنید.

Rectangle Tool * (U)

نوار ابزار فتوشاپ

Rectangle Tool شکل های بردار مستطیلی، مسیر ها یا شکل های پیکسلی می کشد. هنگامی که می کشید تا شکلی را درون مربع کامل جای دهید، Shift  را فشار داده و نگه دارید.

Rounded Rectangle Tool ( U )

نوار ابزار فتوشاپ

ابزار Rounded Rectangle شبیه به ابزار Rectangle Tool استاندارد است اما شکل هایی با گوشه های خمیده می کشد. Shift  را فشار داده و نگه دارید تا مربعی با گوشه های خمیده بکشید.

Ellipse Tool ( U )

نوار ابزار فتوشاپ

این ابزار شکل ها، مسیر ها و شکل های پیکسلی بیضوی می کشد. هنگامی که می کشید تا دایره ی کامل ایجاد کنید Shift را فشار داده و نگه دارید.

Polygon Tool ( U )

نوار ابزار فتوشاپ

Polygon Tool شکل ها، مسیر ها و شکل های پیکسلی با گوشه ی کشیده و چند ضلعی می کشد. از گزینه Sides در نوار گزینه ها استفاده کنید تا تعداد گوشه را تنظیم کنید.

Line Tool (U)

نوار ابزار فتوشاپ

Line Tool خط های صاف، چه به صورت شکل، چه به صورت مسیر می کشد. گزینه ی Weight در نوار گزینه ها، پهنای خط را کنترل می کند.

Custom Shape Tool (U)

نوار ابزار فتوشاپ

این ابزار به شما اجازه می دهد شکل ها را به صورت سفارشی بکشید. از میان شکل های سفارشی موجود انتخاب کنید یا شکل سفارشی خود را بسازید.

ابزار های Navigation

Hand Tool * ( H )

نوار ابزار فتوشاپ

Hand Tool به شما اجازه می دهد تصویر را در صفحه به جهت های مختلف بکشید تا هنگامی که درشت شده است، محدوده های مختلف را مشاهده کنید.

Rotate View Tool ( R )

نوار ابزار فتوشاپ

از Rotate View Tool استفاده کنید تا بوم را بچرخانید و در نتیجه تصویر را از زاویه های مختلف مشاهده کرده و ویرایش کنید.

Zoom Tool * ( Z )

نوار ابزار فتوشاپ

با ابزار Zoom روی یک محدوده ی خاص کلیک کنید. (در ویندوز) Alt / (در مک) Option را فشار داده و نگه دارید و با ابزار Zoom کلیک کنید تا از حالت درشت نمایی خارج شود.

منبع : photoshopessentials


نویسنده : فرجام خانی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر