دانلود رایگان آموزش کامپیوتر و برنامه نویسی

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

چگونه عیب پوست را در فتوشاپ از بین ببریم؟

در این بخش از آموزش فتوشاپ به سراغ برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ می رویم.

آیا میخواهید لکه ها، زخم ها یا آکنه ها را در عکس های خود از بین ببرید؟ بعضی از مشتری های عکاسی خالی دارند که آن را دوست ندارند یا لکه هایی روی پوست دارند که میخواهند از عکس آنها حذف شود. در این مقاله به شما نشان می دهیم که چگونه عیب های پوست را در فتوشاپ از بین ببرید.

ابزار های مختلفی وجود دارند که با استفاده از آنها میتوانید خال ها، زخم یا لکه ها را از روی صورت بر دارید. در این خود آموز با ابزارهای Spot Healing Brush، Healing Brush و Patch کار می کنیم.

 Spot Healing Brush Tool

زمانی که میخواهید لکه ی دایره ای و کوچکی (مثل جوش یا خال سیاه) را بر دارید،  Spot Healing Brush Tool بهترین ابزاری است که میتوانید از آن استفاده کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که عکس را در فتوشاپ باز کنید.

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

ابتدا با انتخاب ابزار Spot Healing Brush از نوار ابزار در سمت چپ صفحه ی فتوشاپ شروع می کنیم.

سختی قلم مو را روی 100 درصد قرار دهید و گزینه ی Sample All Layers را تیک بزنید.

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

قبل از اینکه جلو تر برویم، باید یک لایه ی شفاف (transparent layer) اضافه کنید. به این طریق میتوانید هر وقت اشتباه کردید به تصویر اصلی خود باز گردید. برای اضافه کردن لایه ی جدید میتوانید Layer » New » Layer را دنبال کنید.

در حالی که لایه ی شفاف را در پانل لایه ها انتخاب کرده اید، به سادگی روی نقاط در صورت قلم مو بکشید و این ابزار به طور معجزه آسا آن ها را اصلاح می کند. (فراموش نکنید که تصویر را زوم کنید تا واقعا ببینید که چه کاری انجام می دهید).

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

اکنون میتوانید ببینید که چطور  Spot Healing Brush آکنه های صوت را در این مورد اصلاح کرد.

ابزار Healing Brush

اگر Spot Healing Brush آنگونه که باید کار نمی کند، از ابزار Healing Brush  استفاده کنید (میتوانید آن را از همان دسته ی ابزار انتخاب کنید).

با این ابزار، روی محدوده ی خوبی از پوست Alt+ Click کنید. سپس هنگامی که با استفاده از این ابزار روی محدوده ی لکه دار استفاده می کنید، آن محدوده را با محدوده ی خوبی که برداشتید پر می کند.

این باعث می شود کنترل بیشتری روی نحوه ی اصلاح لکه توسط ابزار داشته باشید.

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

ابزار Patch

اگر با محدوده ی بزرگ تر و غیر دایره ای مثل زخم یا ماه گرفتگی سر و کار دارید، از ابزار Patch استفاده کند.

ابتدا Ctrl + Alt + Shift + E را فشار دهید تا یک لایه ی ترکیب شده ایجاد کنید (برای اینکه ابزار Patch به خوبی کار کند لازم است این کار را انجام دهید).

سپس، از ابزار Patch برای انتخاب محدوده ای از پوست که میخواهید لکه پاک شود استفاده کنید. هنگامی که آن را انتخاب کردید، داخل محدوده ی انتخاب شده کلیک کنید و موس را به سمت بیرون محدوده بکشید. هنگامی که این کار را انجام دهید، میبینید که محدوده با تکه ای از پوست اطراف پر می شود. هنگامی که از ظاهر آن رضایت داشتید موس را رها کنید.

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

همین بود. تمام شد. میتوانید قبل و بعد عکس را در زیر مشاهده کنید.

برطرف کردن عیب پوست در فتوشاپ

امیدواریم این خودآموز به شما کمک کرده باشد تا نحوه ی از بین بردن لکه ها در تصویر خود را با استفاده از ابزار های Spot Healing Brush، Healing Brush و Patch یاد بگیرید.

منبع : enviragallery


نویسنده : فرجام خانی

تاپ سایت 98
عضویت طلایی
محصولات آموزشی
ثبت نظر